Koju veličinu guma staviti

Koju veličinu guma staviti

Član
RS TURBO je napisao(la):
GTI FAN je napisao(la):
bmwscaner je napisao(la):
ako mislis da to OK izgleda na kako sam skuzio golf 3 onda ides na 195 45 ili 195 50 gume to bi bilo sasvim OK 195 45 mozes naci od 110 do 180 maraka komad dakle nisu bezobrazne sa cijenom a na 7.5j sasvim pristojno izgledaju. A ako hoces neku udobnost onda idi na 205 45 ali to je malo skuplja guma
A sto mu preporuci profil za udobnost

A sto me nasmija :lol::lol::lol::lol:

Ama ako hoces udobnost sto veci profil samo moras vidjeti da nece zapinjati za obrve evo ti pa sebi izdracunaj koliko ti moze :)

OVDJE

Tu imas sta odstupanja u mm, ako ti treba pojasniti kako da vidis koliko ti maksimalan profil na 16-ski felgi moze, mogu ti i to objasniti kako ces uraditi pa da vidis :D ako ne skontas sam :D

Franki je napisao(la):
Ma mjera ti je 195/50 15 udobnost/izgled. Sve vise je samo izgled, svaku pukotinu na cesti ces osjetiti

Imam ja vec 15 ali prodao svoje 15 felge i uzeo 16" pa sada trazim gume, vec sam na 15" vozao sa profilom 50 i to mi je neka sredina, a za ovaj kalkulator vec sam to naveo, na njemu sam racunao i kaze mi da mi je idealno 195 45 16, a niste mi dali odgovori da li to odstupanje vece od preporucenog utjece i na sta drugo osim na varanje na km\h npr da struze za blatobran itd.
 
Član
ma mozes vozit slobodno u mene su 205/45r16 na pezou i gura ih sa 70 konja hehe jes da svaku rupicu osjetis al jbg
 
Član
druze sam kazes da znas za ovu stranicu za izracunavanje guma. Pa unesi svoju staru dimenziju guma pa tu novu i vidjeces u mm koliko je visa ta nova
Znaci tvoja guma je bila 195/50 R15, nova guma je 195/45 R16 i tamo fino napise: Razlika u promjeru kotaca: postotak = 1.04% razlika izmedju i realno = 6 mm razlika
Tolika ti je razlika izmedju tvoje 15-ske na profilu 50 i 16-ke na profilu 45

195 ti je sirina gume u mm
45 profil ti je postotak od te sifine gume 45% od 195mm
R16 to znas :D
195/45 R16 ti je nabolja guma jer imas tih guma kupiti gdje hoces i dosta jeftino, cak negdje i jeftinije od 15-ski
 
Top