Koje ulje...

Koje ulje...

Član
todorovic je napisao(la):
Sipao prosli put Castrol EDGE 5-40, i nisam bas zadovoljan, sada sam razmisljao o Repsol-u Elite Evolution 5W-40 ili Repsol MultiValves?!

Vjeruj mi samo Castrol TXT 5w40 ili Liqui Moli 10w60 i nista vise u taj motor znam sta govorim iz iskustva ;)

RS TURBO je napisao(la):
Sipaj 10W-40 magnetic i miran si. To je dobro i kvalitetno ulje. A za atmosferske motore i nije toliko bitno koje je marke ulje samo je vazno redovna zamjena ulja i filtera svaki put i na cesce termine mjenjanje :cool: Ali normalno koristi ulje koje ti je propisano npr. 10W-40 i ako ti je auto preslo recino preko 150-160 000 km digni na 15W-40 ljeti jer ipak motor se trosi, a i ulje se razrijedi nakon grijanja i onda zna se.
Evo slike kod mene ulja nakon predjenih 900 km od zamijene, a ovo se malo prelilo ulje po sipki dok sam izvadio mob da uslikam heheheee pa otislo preko skroz zato sto sam je uspravno drzao, ali uslikao sam samo eto da se vidi kakav je motor nakon cesceg mjenjaja ulja i filtera (svakih 5000 km zamjena redovna) slikano poslije puta od 200 km :D i ovakva boja bude do nekih 2000 km i onda maaalo potamni nakon toga i opet kad se zamijeni bude ovako. Koristim Shell Helix 15W-40 (15W-40 fabrika propisala) sa ovom markom ulja presao sam oko 120 000 km i nikad nisam imao problema tacnije sipam SHELL otkako imam auto :)
Vazno je da je svjeze i da ga ne fali :)


Gdje ces ovo u taj motor,mi ovo prodajemu u radnji za starije vozila, a kanta 4L 25KM :lol::lol: i to nasuti u AUQ ne ne ne i ne :icon_mad:
 
Član
TDi Power je napisao(la):
todorovic je napisao(la):
Sipao prosli put Castrol EDGE 5-40, i nisam bas zadovoljan, sada sam razmisljao o Repsol-u Elite Evolution 5W-40 ili Repsol MultiValves?!

Vjeruj mi samo Castrol TXT 5w40 ili Liqui Moli 10w60 i nista vise u taj motor znam sta govorim iz iskustva ;)

Ee druze ako ti tako kazes onda cu to i sipati. Pozdrav ;)
A jesi li mislio na ovaj Synthoil Race Tech GT1 10 W-60
 
Član
todorovic je napisao(la):
TDi Power je napisao(la):
todorovic je napisao(la):
Sipao prosli put Castrol EDGE 5-40, i nisam bas zadovoljan, sada sam razmisljao o Repsol-u Elite Evolution 5W-40 ili Repsol MultiValves?!

Vjeruj mi samo Castrol TXT 5w40 ili Liqui Moli 10w60 i nista vise u taj motor znam sta govorim iz iskustva ;)

Ee druze ako ti tako kazes onda cu to i sipati. Pozdrav ;)

Vjeruj neces se pokajati meni nije kapi trosio nit se grijao na tom ulju,lakse ces naci TXT nego taj Liqui.Naspi ga i bices miran;)
 
Član
Paa ovaj Liqui izleda da je full a opet mislim da nije za svaki dan zbog gradacije i tezek izbacivanja ulja do bloka i turbine, i hladnog starta. Tako da cu ipak opet na castrol tj txt.
 
Član
Da taj... ali Probaj prvo sa Castrolom TXT

Ok sta god naspes neces se pokajati... Ili ga prodaj meni ja cu mu nasuti ;)
 
Član
@TDi Power Ja napisao "Sipaj 10W-40 magnetic i miran si" citaj malo bolje sta sam napisao pa onda pisi... izvinjavam se moja greska Castorl Magnatec 10W-40 :)
Niko nije rekao da treba to ulje (shell) sipati u taj motor, ja sam rekao da JA to sipam...ja rekao da sipa sto mu je propisano ( ne mora biti ta marka ulja nego visokozitet taj), i ako je auto preslo 150+ hiljada onda da ljeti dinge npr. ako je 5W-40 propisano onda da ljeti digne na 10W-40 zbog potrosenosti motora da mu nebi "srkao" 1 litar ulja na 3-4000 km... Ovo se odnosi pogotovo na turbo motore koji vole popiti ulja kad imaju fino predjenih kilometara...
DA kanta od 4L shell-a dodje 28 km (mineralno ulje), a magnatec 10W-40 dodje 58 km 4L (polusintetic)
 
Top