Koje ulje koristite? Savjet, prijedlog?

Koje ulje koristite? Savjet, prijedlog?

Član
vjerovatno ti je mrsko bilo čitati, radi se o vw ovlaštenom servisu...

Nisam dobro ni pročitao, priznajem....70KM za ruke je jedno tri ili četiri puta više nego što bi trebalo. Mali servis se uradi za pola sata ili sat vremena, i to spada u najlakše zahvate koji se obično svugdje naplaćuju 20KM ili 20KM+PDV. Govorim o ovlaštenim servisima. I šta mi oni imaju gledati gume i šelne. tečnosti, podmazivanje brava?? Kakve su to gluposti...odnosno porez na budale...
Da ne kažem da sam lično plaćao mali servis 11,70KM (plus naravno ulje i filteri) u ovlaštenom servisu, ne vw-ovom doduše.
 
Član
Jest ovlasteni,al opet je to previse,bar meni..kakvo je ulje POWER OIL, ima ga servis kod Dzeleta,garantuje da je uvoz iz Njemacke,cijena 12,5 KM/l ??


Power oil koji kod Dželeta možeš kupit, uvozi firma APenergy, koja je glavni distributer za to ulje za Bosnu, vlasnik te firme je momak iz Vukovija (predpostavljam da znaš gdje su) sa kojim sam jako dobar i to ulje je 10000% org. Slobodno otiđi i uradi servis.
 
Koje je vaše vozilo koji motor koliko kilowata i pronaći ćemo tašno prema fabričkim uputama i specifikacijama koje ulje bi Vam odgovaralo
 
http://www.commaoil.com/products/results/91008448
evo Vam link i nemojte nikada tražiti ulje prema prema toplinskoj odredbi nego prema dpecifikaciji,
Vama odgovara 505 00 505 01 506 01 normativa 5W40 ili LONG LIFE 504 00 507 00 normativa 5W30.
Kod odabira ulja gledajte da ima zemlju porijekla da nije EU ili sl.
Da je proizvođač stalni član udruženja proizvođača ulja ACEA Europski normativi !
Prvi broj npr. 5 vam pokazuje perfomanse ulja na hladnom startu i njegovu protočnost slovo W vam predstavlja da je u podpunosti
odstranjen vosak iz ulja / hidrocreck / takvoga ulja litar je najmanje 25 eurića :) i na kraju broj npr. 40 predstavlja koje perfomanse ulje ima na radnoj temperaturi : protočnost , sadržinu pepela, sadržinu aditiva, TBN / tabelarno numerički broj / predstavlja kondiciju izdržljivost ulja itd itd.
Moja preporuka je mobil ali ne ESSo nego EXON normativa 10W40 ili COMMA EUROLITE 10W40.
Lijep pozdrav !
 
Spisak ovlaštenih možeš naći na web stranicama npr. volkswagen.ba ili skoda.ba ili renault.ba ili neki drugi....
Ma sada su ovlašteni jeftiniji nego li ovi crnjaci po šuapama i barakama, koliko god koštali sve kada saberete povoljniji su jer kada npr. prodajete vozilo drugi je pogled na vozilo koje se održava u ovlaštenim servisima nego li kod crnjaka itd itd......
 
Član
Spisak ovlaštenih možeš naći na web stranicama npr. volkswagen.ba ili skoda.ba ili renault.ba ili neki drugi....
zvao sam sve i kod svih je isto??? u kojem ovlaštenom servisu za motore vw 1.9 ili 1.6 mogu odraditi mali servis za 20km? nebitno jeli to vw, audi,skoda, seat

Ma sada su ovlašteni jeftiniji nego li ovi crnjaci po šuapama i barakama, koliko god koštali sve kada saberete povoljniji su jer kada npr. prodajete vozilo drugi je pogled na vozilo koje se održava u ovlaštenim servisima nego li kod crnjaka itd itd......

tvoja priča pije vode...
prije 2g sam tražio manje auto polovno staro 2-3g, ljudi su servisrali po garažama, ok njihova stvar...na kraju sam kupio novo...cijena tog servisa u ovlaštenom za isto auto izlazi me ispod 100km ulje oko 10km/l usluga cca 30km....pa eto sad skontajte koliko servisi deru....
 
Član
to da,razumijem,ali cija uzimate da valjaju,da nisu fuš, cujem da valja i ova Modriča,da bar nju ne kopiraju,pa da je malo ranije mjenjam
Nemas potrebe da ranije mjenjas, niti da sumnjas... ako ti je motor ok, vozi 8000-10000 km, a i evo ti odobrenje od VW, da ne pricamo napamet...
Volkswagen-VW-502-00-i-505-00-Optima-Magnum-SAE-5W-40.pdf

http://modricaoil.com/wp-content/up...W-502-00-i-505-00-Optima-Magnum-SAE-5W-40.pdf

Druga stvar, (s dužnim poštovanjem, onom koji je postavio ovaj link gore za provjeru ulja) ali to je netačno i neprecizno iz više razloga...npr. isprobao sam ih masu i uvijek se nađe poneka greška, kao npr.na ovom sajtu, ponudiće vam ono što ta firma bi dala za vaše vozilo, a ona možda nema odgovarajuće pa nudi nešto drugo itd.. Znači može vam poslužiti kao SMJERNICA nemojte vjerovati 100%. Imao sam priliku da razgovaram o jednom ovako sličnom programu i njegovoj cijeni, i vjerujte, da bi on radio kako treba i davao prave podatke, trebalo bi izdvojiti oooogromne pare, tako da se to ne isplati ni onim najvećim kompanijama koje ga nemaju uglavnom, a zamislite tek ovim manjim, koje ga pazi molim te imaju.
 
Poslednja izmena:
Top