Ko je nadležan za postavljanje znakova o osovnskom opterećenju???

Ko je nadležan za postavljanje znakova o osovnskom opterećenju???

Član
Zanima me dakle ko je nadležan za postavljanje ovih znakova, da li je neko nešto slično zahtjevao i kakva je procedura??? Put pored moje kuće smo asfaltirali mi mještani i djelom opština i svakodnevno prolaze kamioni po teretom jer su okolni putevi obilježeni ovim znakom i nesmiju...ajde što poderaše put nego nemožeš ni na cestu izaći koliko jure...kome da se obratim za postavljanje ovog znaka???
 
Član
obratis se nadleznoj cestarskoj sluzbi, predas zahtjev u opcini i to bi trebalo biti to
a dok ne daju pravovaljano rjesenje otidji u susjedno selo skini znak i donesi ga tu dje tebi treba :) pa nek se po njihovoj cesti malo vozaju
 
Član
Danas sam se malo raspitivao i izgleda da ima opština odjeljenje za ovo ali navodno mora biti peticija sviju koji koriste taj put da bi se mogao postaviti znak, ne kontam koliko znam po ostalim mjestima su sami od sebe postavljali...
 
Član
Koliko sam ja informiran, za to je zaduzena Sluzba za odrzavanje cesta, a ni oni ne mogu tek tako postaviti znak, tu treba izaci strucni tim, koji ce dati suglastnost za taj zna, ako treba da se postavi na tom mjestu...
 
Član
Dok se sve poveze i svi zahtijevi predaju i dok oni izadju na teren, put ce propasti u Kinu.

Kupite znakove i postavite, ha ja ;)
 
Top