Klima - lose puse ?

Klima - lose puse ?

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Član
Pozdrav

jedan mali savjet....vec neko vrijeme osjetim da klima losije radi kada je potrebno da "rashladi" kabinu, dok kad je potrebno da zagrije sve je u redu.
Interesuju me vasi savjeti i sta se da raditi po ovom pitanju, dakle koje su sve mogucnosti
 
Član
ja kolko znam, svako auto grijanje ima dobro, tako da ti grijanje nema bas neke veze s klimom, tj. kompresorom...a sto rece trizex, odes na pregled i punjenje onog plina, koji vremenom izlapi...
 
Legend
Provjeri jel puna, mozda fali rashladne tekucine? Mozda ti negdje gubi pritisak pa ne moze da rashladi dovoljno?

A grijanje je odvojeno od klime... tako da koriste samo iste kanale i ventilator unutar auta, a kileri su razdvojeni...
 
Član
Meni je prije bio ovaj problem samo zamjeni freon i bice rijesen problem i neka ti provjeri da negdje ne gubi freon u sistemu klime
 
Član
Ili freon treba dopuniti ili promjeni filter cestica, i ako imas polen-filter pogledaj i to...men ena Skodi izadje to oko 50-ak marki...inspekcija + zamjena filtera u servisu...
 
Član
cammeleon je napisao(la):
Meni je prije bio ovaj problem samo zamjeni freon i bice rijesen problem i neka ti provjeri da negdje ne gubi freon u sistemu klime

Prosli put kad sam tebe poslusao bio si u pravu, i opet cu te poslusati !

Pa javim kako bude
 
Član
Evo ti broj ovog momka sto radi sve oko klime nalazi se na Butmiru mob 061 186 558 i 061 929 929
firma se zove klimacentar a ulica je Izeta Comare 67 Butmir Ilidza ja samo kod njega odrzavam klimu nije nesto pretjerano skup a kvalitetno radi bar je meni uvijek bilo sve ok a evo vec 3-ci auto sa klimom koji odrzavam dole tako da ja mislim da ce ti on to odraditi sta god da je u pitanju
 
Član
Taj isti lik jugovic-celo cini mi se da ga zovu , je uzeo burazeru mom 100KM da mu ispita sto mu ne puse klima kako treba, isti problem kao kod tebe.
Napunio je sistem sa freonom u boji nesto-nesto nebi li se pojavila boja na crjevima da se ustanovi gdje je shteka... naravno opet nije puhalo kako treba, niti mu je uspio skontat do cega je.

Nemam svog "lika" nit guram nekoga ovo je iz iskustva, bio i vidio svojim ocima.
klimacentar my ass..


ps. cameleon no hard feelings..
 
Član
Samo da dodam NE GURAM NIKOGA! samo sam naveo mjesto gdje ja odrzavam klimu i rekao svoje iskustvo ne mora znaciti ni da je celo najbolji niti najpametniji ali momku treba pomoc i neka adresa na koju bi ga uputili da mu se pomogne ja sam naveo sta ja znam ako neko zna boljeg majstora i jeftinijeg super i meni bi ta informacija koristila kao i svim drugim clanovima foruma.
 
Član
Moj savjet ti je da nadopuniš klimu(ako je potrebno) i promijeniš filter klime.Filter je najbolje da uzmeš Mann-ov.Pritom,nemoj štedjeti,uzmi filter kojem šifra počinje sa CUK a ne sa CU.Onaj sa CUK šifrom je duplo skuplji od običnog(CU) ali je isto tako i duplo kvalitetniji jer je napravljen od carbona.
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Top