Kazne u prometu: Tko plati odmah, plaća manje

Kazne u prometu: Tko plati odmah, plaća manje

Član
vwfan drug ja sam kazni imao kamaru ali sve uredno placene u smislu da je prioritet kad imas neku paru da platis onda je platis. a kazne sto se tice osla radio sam dostavu i kazne koje su mojom greskom nacicnjene placao sam a koje su firminom nek firma placa. a kod nas policija prebaci dug poreskoj upravi da naplate kazne tj kazna je npr 40KM troskovi prinudne su jos 100KM najmanje a onda ti dodju kuci da plijene nesto od imovine. ali ako nemas nista na sebi niti radis onda si fakticki socijalni slucaj i u tom slucaju napisu zabiljesku i nista od toga ne mogu da naplate ili da cekas 5 godina da prodje i onda kkazna zastari. mada su sad poceli da ranije to obavljaju ne daju da dodje do 5 godina starosti
 
Član
vwfan drug ja sam kazni imao kamaru ali sve uredno placene u smislu da je prioritet kad imas neku paru da platis onda je platis. a kazne sto se tice osla radio sam dostavu i kazne koje su mojom greskom nacicnjene placao sam a koje su firminom nek firma placa. a kod nas policija prebaci dug poreskoj upravi da naplate kazne tj kazna je npr 40KM troskovi prinudne su jos 100KM najmanje a onda ti dodju kuci da plijene nesto od imovine. ali ako nemas nista na sebi niti radis onda si fakticki socijalni slucaj i u tom slucaju napisu zabiljesku i nista od toga ne mogu da naplate ili da cekas 5 godina da prodje i onda kkazna zastari. mada su sad poceli da ranije to obavljaju ne daju da dodje do 5 godina starosti
U jeb' ih otac, sreća nemam ništa na sebi. Ona dostava je jedan od gorih poslova i umjesto da malo popuštaju dostavi oni samo njih ganjaju. Hvala na odgovoru :D
 
Član
Ah koliko sam ja svatio da sad mozes obnoviti i vozacku dozvolu bez obzira sto imas kazne? Ako cips ne naplacuje kazne onda su duzni da ti izdaju dokument???
 
Član
od kada to madmono? za to prvi put cujem a vjeruj mi da imam dosta poznanika koji rade u cipsu i nikad niko nije spomenuo. mozes licnu i pasos da dobijes a vozacku NE.
 
Član
nije duzan za naplate cips vec poreska uprava bar kod nas je tako. ali cips ne smije da izda ako nije sve cisto prilikom provjere
 
Inače što se tiče ovih naši lokalni policajaca...debili su :banghead: .Ali jedne prilike pošto moj brat izgubio vozačku,krećemo u grad i on će meni "de mi prebaci dozvolu a ako ustave ti glavu na stranu i ćuti" i ja njemu predam.On vozi,djevojka(vlasnik auta) mu na suvozačevoj,ja nazad,kad "palica" :stop: a ono Dobojska policija i to neki inspektorat kobajagi,"Dobar dan,vozačku i saobraćajnu" on moju vozačku,kaže lik napusti vozilo,ja reko skonto 100% nije on :facepalm: ... jer ono obojica smo ćelavi,ali je on 4 god stariji i iz aviona se vidi da je klinjo na slici ali ja i dalje :muted: ...kad vraća se lik kaže imam jednu dobru i jednu lošu,dobra je da ti je vozačka prošla :hurting: i lupili su ti 40km,jbg izvini :sorry: Znači i oni još veći debili :confused:
posle toga meni lupili 40 čini mi se za svjetla gasila se nasumice...i 3-4 dana posle dobijem 80 za mimoilaženje pod dugim i neposjedovanje "P" ali su mi samo na ovu zadnju rekli da ako platim u roku od 8 dana plaćam pola...nisa platio još uvjek niti jednu :greedy: koliko mi mogu spucati kamate?,ima 3 mjeseca od kad je to bilo sve su kazne prihvaćene potpisom,spremam se platit ali da me ne iznenadi.
 
Član
Ako si prihvatio krivicu, nemas kamate i mozes uplatiti kad hoces. Ja imao kaznu iz 2012. i prije par dana platio kad sam registrovao auto prvi put na sebe i platio bez kamate..
 
Član
IMG_20141109_222925.jpg

Umjesto 25, ja zakasnio i sada trebam 70
Poruka u pravnom lijeku, druga tačka, piše da se može platiti pola, što znači da je to sada 100% sigurno, i sada samo cekati kada ce kazna za parkiranje biti 80 km :/
 
Ja sam cuo neke price,kao kad te zaustave da te kazne i ako ne htjednes potpisati papir da ti ne mogu nista.Mene su jednom kaznili za ne vezivanje pojasa a ja sam pocetnik i kaze moramo te kazniti jer si pocetnik,bla,bla,i 30km mi spuca i da mi onaj formular da potpisem i ja potpisem i prodje od toga 4 mjeseca i ja odem da uplatim kaznu,i slucajno procitam pise na papiru ako se ne plati u roku od 8 dana na kaznu se pripisuje jos 20km.Ja bio poludi,i odem u banku i dam papir od kazne i ne govorim nista za ovo 20km,reko ova zena u banci ce vidjeti,kad ona kaze 30km i jos mislim jedna marka da je rekla.I od tada je proslo 5,6 mjeseci.Ne znam nista sta ce biti sa ovo 20km sto je kao kamata,hocu li ja to morati kad,tad placati,a auto moram za koji dan registrovati,nije mi problem uplatiti nego sam bas radoznao.
 
Top