kasko aosiguranj automobila

kasko aosiguranj automobila

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Član
Dali mi neko može pojasniti u slučaju da se uplaćuje kasko da li se plaća i obavezno i kasko ili samo kasko pošto sam se danas u jednom osiguranju pitao i kaže mi lik obavezno 500km plus kasko 1000 sad mi to totalno nelogično ili ja nešto nisam dobro shvatio????
Svako objašnjenje i savjet je dobrodosao!!!
PS koje vrste kasko osiguranja postoje???
Hvala!

Ima li bar neko na forumu ko ima kasko ili je bar koliko toliko upucen :icon_question:
 
Član
obavezno osiguranje je samo ti ime kaze obavezno i kao takvo mora se platiti,kasko osiguranje spada u kategoriju dobrovoljnih osiguranja,osim u slucajevima kada nije uslovljeno od strane banke ili lizing kuce pa i samo tada postaje obavezno.
Ne znam u kojem si osiguranju bio,ali obavezno osiguranje od 500 KM,osim ako ne placas 100% iznos police,ne znam koje bi moglo biti.
500 KM bi ti mogla biti cijena registracije plus kasko koje ti zelis.
u principu vrijednost kasko police osiguranja je otprilike procentualno 5% od novonabavne vrijednosti automobila.
e sada imas pod i nad osiguranje,pod osiguranje je ako osiguravas kasko vozilo na vrijednost koja je manja od novonabavne vrijednosti vozila umanjena za amortizaciju tog vozila,tj za godine starosti,i tada ces dobiti odstetu u vrijednosti osigurane sume minus fransiza (tvoje ucesce u steti,obicno 15%) minus amortizacija.
Nad osiguranje je suprotno ovome tj vrijednost veca od procjenjene.
Postoji i takozvani full kasko (koji pokriva rizik kradje,otkup fransize itd) ali koji se daje pod posebnim uslovima i kao takav kosta mnogo vise.
dobro pazi koju i kakvu policu kaska sklapas jer dosta njih ne pokriva rizik kradje ako nije kao takav trazen.
ako ti treba jos pomoci oko ovog pitanja ili ako ti mogu pomoci da zakljucis policu obaveznog plus kasko osiguranja javi se na pp.
Pozdrav
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Top