Kalo instalirati wi fi modem na ADSL Moja TV

Kalo instalirati wi fi modem na ADSL Moja TV

Koristim Moja TV full paket;fiksni telefon,adsl i digitalna tv i na routeru Billion pise wi fi. Kupio sam laptop,jer je komp crkao i zovem postu da mi prikopcaju wireless,jer pise na routeru wi fi,oni kazu ne moze to,jer ce nesto kao blokirati,pa moram kupiti dodatni router,ukopcati u njihov i napraviti wi fi konekciju. Kupio ja router D link 150 i pokusao sam,al nemam pojma sta treba tu :lol:
Ako neko zna,ili je vec radio to,molim pomoc :icon_smile:
 
Član
U principu na drugom ruteru koji si kupio prilikom spajanja moraš odabrati bridge mod i da je konstantna konekcija ukucavajući username i šifru na postavkama routera (dhcp mod - ukoliko tako funkcioniše putem mojaTV). Lan kablom je potrebno samo povezati taj drugi wi-fi router s bhtelecomovim u isti dzek gdje ti je nekada bio priključen računar i trebalo bi biti gotovo :)

Ako sam nešto profulio vjerovatno jer sam tek ustao :)
 
Član
Patka je to sto su ti rekli, i dzaba si kupio drugi ruter. Imam isto sve, i kad su me prikljucivali duduci nisu napravili wireless. Ja zvao i morao sam kao prijaviti kvar, doso lik i sve napravio za 2 minute.

evo ovde upustva kako ide al nema za taj Bilion

http://www.mojatv.ba/uputstva_mojatv.html
 
Član
Sta ces ih zvat, u najblizi telecom centar, ponesi modem i da ti ga konfigurisu, njima je to 5 minuta posla, al da bi ti dosli kuci mora proci nalog i ko zna sta sve ne, pa zbog toga se i ceka duze, a ovako zavrsis za cas posla, i kazes mu da ti napise na papir gdje sta trebas ustekat ako zaboravis i cao ;)
 
kavaz je napisao(la):
Sta ces ih zvat, u najblizi telecom centar, ponesi modem i da ti ga konfigurisu, njima je to 5 minuta posla, al da bi ti dosli kuci mora proci nalog i ko zna sta sve ne, pa zbog toga se i ceka duze, a ovako zavrsis za cas posla, i kazes mu da ti napise na papir gdje sta trebas ustekat ako zaboravis i cao ;)

ZVao sam telecom par puta i oni kazu kako imaju uputstva da ne rade na ovom modemu wireless jer blokira Volp,tako mi kazu svaki put i da je jedini nacin da kupim drugi router ukopcam u njihov i sam nastimam,jer oni ne servisiraju opremu koja nije njhova..
 
Član
ja isto tako uzeo paket moja tv + internet
dosli skopcali sve,ja kroz par dana kupim laptop kad nigdje moje wifi konekcije
nazovem gospodu, i reko im da mi treba wireless ,kaze on nema problem poslat cemo kolegu cim prije,
kad kroz dva dana bijela skoda fabia karavan "bhetelecom" dodje covjek za 5 minuta konfigurisao modem i evo sad frcera bez problema

nego ti kad si zvao naletio si na lošeg covjeka,probaj zvat vise puta na dan,kad im se smjena promijeni ;)
 
Dzeniii je napisao(la):
ja isto tako uzeo paket moja tv + internet
dosli skopcali sve,ja kroz par dana kupim laptop kad nigdje moje wifi konekcije
nazovem gospodu, i reko im da mi treba wireless ,kaze on nema problem poslat cemo kolegu cim prije,
kad kroz dva dana bijela skoda fabia karavan "bhetelecom" dodje covjek za 5 minuta konfigurisao modem i evo sad frcera bez problema

nego ti kad si zvao naletio si na lošeg covjeka,probaj zvat vise puta na dan,kad im se smjena promijeni ;)

Zvao 3 dana uzastopno,oni imaju vise vrsta modema,kod mene je bijeli a pise Billion i na njemu kazu d ane moze digitalna,net i fiksni tel i kazu da blokira wireless kad se na to sve doda..Zvao sam 3 puta u 3 dana i nista nisam uspio.
 
Član
ima li ko sa ovim ZTE modemom da koristi i wireless, moze li na njega se nastimati da sve fercera?
 
Član
Imas na telekom stranici , ko ce se svadjati sa njima i cekati ih , imam moja tv od one prve probe tako da mogu odma reci da je zte i najstabilniji trenutno
imas mogucnost i da izmjenis ime i pass od wi-fi-a svog
evo ti ovde sve stoji
http://www.mojatv.ba/fileadmin/user_upload/bhtelecom/Postupak_konfiguracije_ADSL_modema_ZTE_za_uslugu_moja_TV_Full_novo.pdf

password ti nije vise admin - admin
nego
username: admin
password: vr10vr10tajn1pa55

nemoj zaboraviti da na ruteru ima isto dugme da ukljucis wirelles

u biti svi su slicni sto se stimanja tice
 
koki+ je napisao(la):
Imas na telekom stranici , ko ce se svadjati sa njima i cekati ih , imam moja tv od one prve probe tako da mogu odma reci da je zte i najstabilniji trenutno
imas mogucnost i da izmjenis ime i pass od wi-fi-a svog
evo ti ovde sve stoji
http://www.mojatv.ba/fileadmin/user_upload/bhtelecom/Postupak_konfiguracije_ADSL_modema_ZTE_za_uslugu_moja_TV_Full_novo.pdf

password ti nije vise admin - admin
nego
username: admin
password: vr10vr10tajn1pa55

nemoj zaboraviti da na ruteru ima isto dugme da ukljucis wirelles

u biti svi su slicni sto se stimanja tice

sve super,smao mene zanima jel ima negdje ovako sema kako spojiti dodatni woreless router na Billion
 
Član
uh bilion ako mozes idi i zamjeni na salteru ako neces da cekas da dodu kuci, on pravi probleme ako imas full ili onaj veci paket odnosno ako moras podesavati za iptv
 
Član
asmir sa je napisao(la):
koki+ je napisao(la):
Imas na telekom stranici , ko ce se svadjati sa njima i cekati ih , imam moja tv od one prve probe tako da mogu odma reci da je zte i najstabilniji trenutno
imas mogucnost i da izmjenis ime i pass od wi-fi-a svog
evo ti ovde sve stoji
http://www.mojatv.ba/fileadmin/user_upload/bhtelecom/Postupak_konfiguracije_ADSL_modema_ZTE_za_uslugu_moja_TV_Full_novo.pdf

password ti nije vise admin - admin
nego
username: admin
password: vr10vr10tajn1pa55

nemoj zaboraviti da na ruteru ima isto dugme da ukljucis wirelles

u biti svi su slicni sto se stimanja tice

sve super,smao mene zanima jel ima negdje ovako sema kako spojiti dodatni woreless router na Billion

Samo na mjesto gdje ti je bio ustekan comp na billionu sada gurnes kabl od dodatnog routera :)
 
Top