Kalibracija kazaljki

Kalibracija kazaljki

Član
jbg ne znam kako da ti objasnim, cim ukljucim dzekove kazaljka od goriva i temperature padne dole do kraja, nize ne moze, a od obrtomjera padne samo malo, za jedan podiok mozda
 
ArminM je napisao(la):
jbg ne znam kako da ti objasnim, cim ukljucim dzekove kazaljka od goriva i temperature padne dole do kraja, nize ne moze, a od obrtomjera padne samo malo, za jedan podiok mozda

kad guras kazaljku od temp ili goriva u jednu stranu mozes li napravit puni krug ili nekih 180 stepeni?
a obrtomjer moras opet u jednu stranu pa kad dodje do kraja ti je gurni jos malo a onda je vratis na pocetak i ako nije poravnata samo je lagano poravnaj trebala bi se poravnat jbg ne mogu ovako da ti objasnim
 
Član


Uploaded with ImageShack.us

evo kako izgleda moj sat,vidis sad koliko mogu da pomjeram kazaljke

ja imam u planu da ih sve skinem, i jednu po jednu da vraca, eh sad svaki savjet je dobro dosao, da to napravim kako treba ( ovo je slika prije nego smo otvarali sat )
 
ArminM je napisao(la):


Uploaded with ImageShack.us

evo kako izgleda moj sat,vidis sad koliko mogu da pomjeram kazaljke

ja imam u planu da ih sve skinem, i jednu po jednu da vraca, eh sad svaki savjet je dobro dosao, da to napravim kako treba ( ovo je slika prije nego smo otvarali sat )

ne mozes ga kalibrisat dok sve ne rastavis tako da kazaljku mmozes okrenut u jednom i u drugom smjeru do kraja ;)
 
Član
znaci svaku kazaljku pojedinacno, mislim da cu ove od goriva i temperature moci da okrenem za cijeli krug cim skinem ovu od obrtomjera. obrtomjer cak i ovako mogu okrenuti za puni krug
 
Član
Ja sam nedavno na Cliu 2ph2 radio sat tj mijenjao rasvjetu i sve sam to skidao ugl sve rasklopis do kraja ..ti vjerovatno ne mozes da okrenes kazaljku od temp i od goriva zato sto plastika smeta znaci moras komplet da skines sve i onda ces moci da uradis puni krug sa njima eh kod mene kada se navija kazaljka u suprotnu stranu od sata ide teze ugl moras malo ispod nule da navijes aa kada das kontakt ona bi trebala doci na svoju pocetnu vrijednost nulu.. sad do tebe je kako ces nastimat hocel biti u mm ili mikro metrar eto ako nadjem jedna klip bio je ytbe pa cu ti postaviti -- aa da dodam ja sam svoje kazaljke skidao pomocu viljuske :D znaci zabacis fino ispod kazaljke i polako potegnes unazad trebala bi sama iskociti aa postavi nesto ispod viljuske jer mozes ostetit tacho .. pozz i sretno ;)
 
Član
Ja sam mislio raditi na fabiji al nisam smio dirati kazaljke da šta ne sjebem pretpostavljo sam da može
zezati ta kalibracija kasnije,najbolje kupiti jedan taho pa se sa njim igrati a onaj fabrički ostaviti :icon_biggrin:
 
Član
Trozic je napisao(la):
Ja sam mislio raditi na fabiji al nisam smio dirati kazaljke da šta ne sjebem pretpostavljo sam da može
zezati ta kalibracija kasnije,najbolje kupiti jedan taho pa se sa njim igrati a onaj fabrički ostaviti :icon_biggrin:

radio je struja Limpiju pa nije nista sjebao, nastimao ih je kao i prije, kod mene je opet malo drugacije, pa ja svoje moram nastimati, al da je sranje jest. Da sam bogdom pitao prije nego sam ista radio, ne bih milion puta rastavio i sastavio sat bez uspjeha

D_cash je napisao(la):
Ja sam nedavno na Cliu 2ph2 radio sat tj mijenjao rasvjetu i sve sam to skidao ugl sve rasklopis do kraja ..ti vjerovatno ne mozes da okrenes kazaljku od temp i od goriva zato sto plastika smeta znaci moras komplet da skines sve i onda ces moci da uradis puni krug sa njima eh kod mene kada se navija kazaljka u suprotnu stranu od sata ide teze ugl moras malo ispod nule da navijes aa kada das kontakt ona bi trebala doci na svoju pocetnu vrijednost nulu.. sad do tebe je kako ces nastimat hocel biti u mm ili mikro metrar eto ako nadjem jedna klip bio je ytbe pa cu ti postaviti -- aa da dodam ja sam svoje kazaljke skidao pomocu viljuske :D znaci zabacis fino ispod kazaljke i polako potegnes unazad trebala bi sama iskociti aa postavi nesto ispod viljuske jer mozes ostetit tacho .. pozz i sretno ;)

pokusat cu druze, rastavit cu sve pa cu stimati jednu po jednu. Bitno mi je da se ne spusti ispod nultog podioka, ne mora to biti tacno u milimetar, mada nije problem nastimati, bar ne vizuelno, jer su podioci fino oznaceni, pa ne bi trebalo bit problema, samo treba vidjet u koju stranu naviti kazaljku
 
Član
drugovi rijesio sam kazaljke danas, rasklopio sat, povadio kazaljke, uljucio dzekove da se sat resetuje i postavio kazaljke onako kako treba da stoje. Nije bilo problema, hvala svima na pomoci;)

moze LOCK
 
Top