Kalibracija kazaljki

Kalibracija kazaljki

Član
Pozdrav drugovi

zamolio bih da se u temu ukljuce oni koji su imali iskustva sa ovom problematikom
naime skidane su mi kazaljke sa instrument table, i sad mi stoje ispod nultih podioka, recimo kazaljka od goriva nije na nuli,nego cak ispod nule, temperatura isto, kazaljka od obrtomjera stoji isto malo ispod nule.namjestim ja rukom kazaljke na nulte polozaje, ali dam kontakt i one se opet spuste ispod nule

Liga mi je nesto danas sitno objasnjavao ali covjek je u poslu i nisam ga htio zajebavati previse. Ko zna nek pomaze kako cu te kazaljke nastimati

kad spojim dijagnostiku kazaljka ide od mjesta na kojem se sad nalazi, i kad se vraca ne stane na nulu gdje bi trebala biti,nego se spusti i ispod nule
da napomenem da sve radi kako treba, samo mjerene vrijednosti nisu tacne, jer kao sto sam vec rekao kazaljke nisu na nuli, ne mogu ih nastimati da ostanu na nuli:icon_mad:
 
Član
Ne znam na polu, ali na nekim autima kazaljke su imale graničnik, tj. malu tanku iglicu, koja ih je čuvala na nuli...
 
Član
nema kod mene nikakvog granicnika, kazaljka moze ici ispod nule, da ima granicnik lako bi ja, ne bi onda ni pitao
ovako ih nastimam rucno na nulte podioke, sastavim sat, spojim dzekove i cim sat dobije struju kazaljke padnu ispod nultih polozaja, a meni muka, razbit cu ga
otvorio sam ga 10 puta jbt:icon_mad:

niko nista:icon_confused:
 
Član
uradim to IGY, bude ok sve. Sklopim sat i nakon sat dva opet prilikom davanja kontakta padnu ispod nule
 
Član
to je meni bilo kod merca otisao kod eletricara skinuo je sat rastavio ga i nesto iza supnuo i sve ok... nije mi naplatio tako da je nesto bezze 100%
 
i ja sam se izjebo dok sam to ustimo....
moras rasklopit sat, skini kazaljke, ukljuci dzek u sat da se resetuju kazaljke i onda postavi,pa opet iskljuci i ukljuci dzek pa vidi gdje ce doc, to ti je jedino rjesenje da ne placas majstora
 
Član
Koliko isspod nule ? Ako je za debljinu kazalje ispod nule onda to treba tako. Kad se upali auto onda se podignu na nulu bar je tako kod mene. E sad ako ti bas propadnu onda nezz
 
Član
Zelenidjavo ti je dobro rekao, spoji sat na jack, kad spadnu na tu "pogresnu" mjeru, skines kazaljke i stavis ih tacno na 0 i voila :icon_smile:
 
Član
trizex je napisao(la):
Zelenidjavo ti je dobro rekao, spoji sat na jack, kad spadnu na tu "pogresnu" mjeru, skines kazaljke i stavis ih tacno na 0 i voila :icon_smile:

sve sam radio osim toga da ih skidam, znaci rastavljao sam sat, iskljucim dzekove, nastimam kazaljke i ukljucim dzekove i one opet padnu, to sto mi sad predlazete nisam probavao, pa cu se sutra bacit na posao, danas sam cijeli dan polirao neko auto,svoje nisam stigao ni oprat

GreenDevil je napisao(la):
i ja sam se izjebo dok sam to ustimo....
moras rasklopit sat, skini kazaljke, ukljuci dzek u sat da se resetuju kazaljke i onda postavi,pa opet iskljuci i ukljuci dzek pa vidi gdje ce doc, to ti je jedino rjesenje da ne placas majstora

odradit cu ja to sam, nije problem rastavit sve to

jedino nisam gledao kad je struja skidao kazaljke, kakva je procedura, jel se samo izvuku il ima nesto drugo
kad ih budem vracao znaci odmah da stimam kako trebaju bit, nema pomjeranja gore dole, nego kad nabijem to je to :)
 
izvuci ih jer kad ih pomjeris i ukljucis dzek opet ce se vratit na isto...
kad je sat iskopcan, skini kazaljke, ukljuci dzek nek se resetuje, iskljuci dzek, ubaci kazaljke i opet ukljuci dzek pa vidi gdje su, ja sam devero sa tim kazaljkama i sad me obrtomjer zeza, pokazuje 50rpm manje al neda mi se vise otvarat sat, ko ga jebe
 
kazaljku okrenu u smjeru kazaljke na satu , kad dodje do kraja idi jos s tim da je povlacis prema sebi tj da je skines
kad vracas idi u kontra smjeru e kad dodje do kraja poravnaj kazaljku sa nultim podiokom s tim kad je ti pustis onda ce se vratit malo pa se tebi cini da nije poravnata ( poravnat ce se kad das kontakt) znaci samo lagano kad je pritisnes da se poravna sa pocetnom tackom i to je to ;)
 
Član
elektricar je napisao(la):
kazaljku okrenu u smjeru kazaljke na satu , kad dodje do kraja idi jos s tim da je povlacis prema sebi tj da je skines
kad vracas idi u kontra smjeru e kad dodje do kraja poravnaj kazaljku sa nultim podiokom s tim kad je ti pustis onda ce se vratit malo pa se tebi cini da nije poravnata ( poravnat ce se kad das kontakt) znaci samo lagano kad je pritisnes da se poravna sa pocetnom tackom i to je to ;)

pokusao sam nesto slicno, Liga mi je dao klip

[video=youtube]http://www.youtube.com/watch?v=Au4kT4WEP9c&feature=related&fb_source=message[/video]

znaci zavrtio sam kazaljku od goriva u smjeru kazaljke na satu,jer se tako moze okretati, ona od temperature ne moze u tom smjeru
uglavnom iskljucio sam sat, okrenuo kazaljku od goriva skroz dokle je mogla, poslije je vratio na nulti polozaj. cim sam sklopio sat, spojio struju ona opet pade ispod nule, onda sam izgubio zivce i nisam vise dirao
 
ArminM je napisao(la):
elektricar je napisao(la):
kazaljku okrenu u smjeru kazaljke na satu , kad dodje do kraja idi jos s tim da je povlacis prema sebi tj da je skines
kad vracas idi u kontra smjeru e kad dodje do kraja poravnaj kazaljku sa nultim podiokom s tim kad je ti pustis onda ce se vratit malo pa se tebi cini da nije poravnata ( poravnat ce se kad das kontakt) znaci samo lagano kad je pritisnes da se poravna sa pocetnom tackom i to je to ;)

pokusao sam nesto slicno, Liga mi je dao klip

[video=youtube]http://www.youtube.com/watch?v=Au4kT4WEP9c&feature=related&fb_source=message[/video]

znaci zavrtio sam kazaljku od goriva u smjeru kazaljke na satu,jer se tako moze okretati, ona od temperature ne moze u tom smjeru
uglavnom iskljucio sam sat, okrenuo kazaljku od goriva skroz dokle je mogla, poslije je vratio na nulti polozaj. cim sam sklopio sat, spojio struju ona opet pade ispod nule, onda sam izgubio zivce i nisam vise dirao

koliko padne?
 
Top