Kakvo je auto Fiat Marea 2.0

Kakvo je auto Fiat Marea 2.0

Član
bolju zamjenu ne mozes nac jedan za jedan to je extra ponuda , pogledaj auto ako je dobro kupuj jbg , budi spreman na veliku potrosnju jer imat jako auto i ne udarat od patos nema sanse neces ga vozit polahko sigurno :icon_smile: plin ako ugradis po magistralama ces se vozit dzabe s obzirom na cijenu plina , u gradu je sex :icon_smile: za odrzavanje ce uvijek bit lafine svako auto kosta , gledaj da nije auto grob e onda si najebo :cool:
 
hafaR_ABF je napisao(la):
nemoj brate fiata bjezi od toga ako boga znas nema veceg smeca od fiata hem sto su skupi ya odrzavat hem sto im je elektronika mana tako da mojoj ti je savjet bejz od toga imao sam fiata jednom i NIKAD VISE

Jeste, imao si jednom.

Ja jos nisam cuo da je na Fiatu prosvirao motor na novom autu i sa 20.000 predjenih kilometara kao sto je covjeku na Passatu, ali eto, svabo je to, moze se njima potkrasti greska :D
 
Član
hafaR_ABF je vjerovatno vozio 1.4 12v :D

on topic, a gle, računaj da je skupa za održavanje, skupa za vožnju (prijatelj ima, troši 10-17l), skupa rega, ali ako uzmeš neku u dobrom stanju, sigurno se nećeš pokajati, najbolje odmah provjeriš kompresiju, ako je ok, ostalo se može srediti.. često sam čula da ode termostat ali to nije veliki izdatak..
 
teretanas je napisao(la):
garant je ekstra,cim je daje kljuc za kljuc,ako hoces da te ne boli glava bjezi od toga:D
Nije to auto nikakva atomska bomba; dakle dobra majstor će na licu mjesta provjerit osnovne stvari, i ako je je ok - što da ne.
A to što neko daje ključ za ključ ne mora značit da je automatski i sumnjivo, jednostavno možda vlasnik maree trenutno para za ugradnju plina a na benzin skupo vozit, a treba mu auto, tako da se čovjek odluči zamjenit za dizela (kakvog takvog).
 
Član
ništa pajdo, mijenjaj za golfa 2 dizela po mogućnosti '83 godište to je najbolja serija vozala ih njemačka vojska i pošta...i na kraju reci elhamdulila...
 
Član
najbolje otidji pa vidi, ne mora znacit da je sta sumnjivo

Zna naletiti i dobrih auta za bagatelnu cijenu, lik na ormanici golf 4 1.4 16v prodavo za 5500 KM svima sumnjivo :icon_rolleyes: znam momka sto ga je kupio od tog samo letvu volana zamijenio i stavio druge gume one na njemu sto su bile lose i treso radi toga i prodo ga za 7600 :D
 
Član
golfovima raste cijena....
..dok ostalim autima pada

razmišljajte kao i ostalih 4 miliona sitnih autodilera po Bosni...kuku majci ako auto izgubi na vrijednosti tri marke u pet godina...
 
Član
hafaR_ABF je napisao(la):
nemoj brate fiata bjezi od toga ako boga znas nema veceg smeca od fiata hem sto su skupi ya odrzavat hem sto im je elektronika mana tako da mojoj ti je savjet bejz od toga imao sam fiata jednom i NIKAD VISE

50.000 km s u pod zakovanim FiJatom/Alfom u 3 god, 2.0 sa 150 hp, zamijenio ORIGINALNU lamelu kojoj su izgorila pera, korpa i lezaj ispravni na 180.000 km (znam jer imam servisnu knjizicu od auta), i nista vise......al' jbg, puno ljudima isprsiti se preventivno za 8 kablova 150 km, za 8 svjecica 90 km, bolje voziti dok se ne raspadne pa uvaliti nekom drugom levatu da kuka kako auto ne valja....

Da ne spominjem da imam jos 3 u najuzoj porodici, sto benzinci sto dizeli.....da, dizel je 99to godiste s 400.000 tinjak hiljada na satu, i gle cuda turbo mu radi savrseno, neispravna pumpa mu je nepoznanica, da mu ode dizna iako je common rail? Nema sanse....al' kad se auto odrzava po propisu, ne kad crkne....

I kako ces ti mene sad da ubijedis da Fiat ne valja? Baziras svoje iskustvo na jednom dodiru s, po svemu sudeci neispravnim autom, al' jebiga, skupo je dati 80 km za lafetu koju promijenis jednom u 5 god, bolje dat 20 pa mijenjat sezonski, ko garderobu, jelda?

Bilo koje auto da ne valja ne bi se prodalo u stotinama hiljada/milionima primjeraka, ne znam koja da je marka u pitanju, vecina ima bar jedan motor hajmo reci sa specificnom MANOM, al' da kazes da ne valja, u najmanju ruku ispadas smijesan :) Svako neodrzavano auto nece valjati, ne znam koja marka/model da je u pitanju.....
 
Član
Samo je stvar kako je odrzavan auto, imao sam brava ubijenog sto se motora tice, a sad imam kappu koja je bar duplo vise presla sa skoro istim motorom(samo novije generacije) i ne trosi gram ulja i ide kao blesava. Sve je do odrzavanja, marea nije neki auto koji se kupuje da bi se sa njim nesto divljalo pa su obicno bolje odrzavani od recimo brava hgt sa istim motorom pa je sansa za los auto manja. Cist primer je i jedan drug koji ima hgt-a sa "ozloglasenim" motorom od 147ks i dere ga 24/7 ali ga odrzava po PS-u i auto je u fabrickom stanju.
Takodje bih voleo da mi neko nadje golfa 3 16v ili vr6 koji nije ubijen doslovno, ili nekog bmw-a 325 - GOTOVO NEMOGUCE! Ti auti su precenjeni,a u 90% slucajeva su lesine samo takve( znam jer sam jurio da ih kupim pa sam probao mnoge). I na kraju sam se opet vratio fiatu(lanciji), jer bolji auto za te pare nema!
Italijani nisu isplativi ako ces da trgujes kolima, ali ako uzimas za svoju dusu, nadji dobar primerak i uzivaj;) Sve je na tebi, dobro proveri auto, stavi sve na papir i vidi. Nije to bas "glavu za glavu", jer imas da ugradis plin koji je 1xxx KM + registracija + servis, ali ako je dobra sigurno se isplati.
 
eMIRnAME je napisao(la):
@ GreenDevilk: znam da nije za mene, bio bi brzi od golfa. :D:D:D

neznam, ipak me svi odgovaraju od tog auta, a ako uzmem mislio sam seq. plin ugradit, inace nebi mogao izdrzat nikako, sad opet neznam, evo da vam jos otkrijem dobijam, znaci tu mareu neregistrovanu, kljuc za kljuc za audi jaje dizela. pa sad mi kazite dali se isplati.

ma ebes brzinu kad ti valja ic pjese na poso :lol::lol:
ako nemas 2000KM na kamari za PLIN i servis ne uzimaj
 
Član
ma nije problem ni te dvije hiljade uloga, jer dobijam auto staro 11 godina, sa klimom i svim za razliku od 2000 na audija, i na to i idem, znaci sad samo jos da nadjem nekog majstora koji ce ici sa mnom do BL i da se dogovorim sa ovim covjekom i idem u zamjenu.
 
Top