Kako ukucati RADIO CODE u Peugeot 206??

Kako ukucati RADIO CODE u Peugeot 206??

Član
Nadam se da sam na pravom mestu postavio pitanje. Drugar mi ima 206, skidao je akumulator i posle toga mu trazi CODE na radiu. Ima kod, samo ne znamo kako da ga ukucamo. Uglavnom, ne prihvata onaj fazon sa tipkama 1-2-3-4, mora nekako drugacije, kako ja ne umem.

KOD radia je 2030
 
Član
Baš čudno da traži kod, meni dok sam imao 206 nije tražio, a ne traži ni 307 sad koji imam. Uglavnom, našao sam nešto uz pomoć Google.

Piše da treba pritisnuti tipku onoliko puta kolika je cifra. Pa na primjer za 2030, tipku jedan pritisnuti 2 puta, e sad ne kontam kako nulu (možda preskočiti drugu tipku). Tipka 3 bi trebala tri puta da se pritisne.
 
Tako nekako, ako je nula predjes na drugu cifru, i kada ukucas posljednju, u ovom slucaju opet je nula, samo se preskoci i pritisne petica, sto je znak potvrde unosa ;)
 
Član
Ma NEEEE BREEEEE.... Pustite kretena!!! Nije mi sto se ja o jadu zabavih trazeci, nego sto i vas maltretiram. KOD radia uposte nije 2030, on je taj kod procitao onako na slici... jer sam morao da ga nateram da mi posalje MMS da vidim gde je on to procitao. I kad sam video, bilo mi doslo da mu opalim samar da mi je bio blizi.
Jos ga frajer obelezio na slici... HM...
image0694.jpg


E sad da se vratim na temu, i da objasnim ono sto sam uspeo saznati JER CE NEKOME OVO TREBATI.

Primer 1: Ako je kod radia 2097, kod se ukucava tako sto:
-za prvu cifru (2), pritiskamo taster "1" dva puta...
-za drugu cifru (0) preskacemo taster "2"
-za trecu cifru (9), pritiskamo taster "3" devet puta
-za cetvrtu cifru (7), pritiskamo taster "4" sedam puta

Za potvrdu koda zadrzimo taster "5".


U slucaju da se radi o novijem modelu (e sad ja ne znam koja je prelazna godina) koristicemo,

Primer 2: Ako je kod radia 4526, kod se ukucava tako sto tim redosledom pritiskamo tipke koje se nalaze u kodu... Znaci
-za prvu cifru (4) pritisnemo taster "4"
-za drugu cifru (5) pritisnemo taster "5"
-za trecu cifru (2) pritisnemo taster "2"
-za cetvrtu cifru (6) pritisnemo taster "6"

Za potvrdu koda zadrzimo taster "^"

HVALA SVIMA i Srecno!!! ;)
 
Top