Kako spustiti auto za 3-4cm?

Kako spustiti auto za 3-4cm?

Radi se o astri f,ne mogu da nadjem neke sportske opruge,ne znam da li odgovaraju od nekog drugog auta.Kratiti fabricke opruge?Da li je to pametno?Koliko ih skratiti a da se ipak ne izgubi na stabilnosti auta?
 
Član
zavisi kakva je opruga ak se sa krajeva suzava da bi legla onda ne moze kratiti :icon_rolleyes:
Mada je to zadnja opcija al eto smije se malo :D

A mugu se naci opruge za nju, polovne malo teze al novih sigurno ima oko 250-300 KM su inace
 
jel nemas para za opruga jer opruga vazda ima a sjeci to vise ne radi niko ja mislim , skupi malo love i kupi opruge nisu neka kradja
 
osjeci opruge i gledaj kako ti auto skakuće :icon_mad: ljudi skrate oprugu bez da skrate klip i naprave čitav cirkus. Ne znam da mislim da bi ti od Vectre A mogle pasati, mislim.
 
Ove opruge se suzavaju na vrhu i tacno se vidi gdje nalijeze kraj opruge.Nije mi zao ovih opruga,ako ih i srezem a ne bude valjalo lahko mi je nove naci,samo ih je problem zamijeniti jer neprijed se mora skinuti komplet glavcina,ma ima bruku posla.Ako neko zna gdje mogu naci neke dobre opruge neka javi:)
 
Harli_team je napisao(la):
osjeci opruge i gledaj kako ti auto skakuće :icon_mad: ljudi skrate oprugu bez da skrate klip i naprave čitav cirkus. Ne znam da mislim da bi ti od Vectre A mogle pasati, mislim.

skakuce auto i na sportskim oprugama i na gewindama
 
GreenDevil je napisao(la):
Harli_team je napisao(la):
osjeci opruge i gledaj kako ti auto skakuće :icon_mad: ljudi skrate oprugu bez da skrate klip i naprave čitav cirkus. Ne znam da mislim da bi ti od Vectre A mogle pasati, mislim.

skakuce auto i na sportskim oprugama i na gewindama

to mozda ja JOM gewindama skakuce , nista se ne moze porediti sa odrezanom oprugom
 
Član
GreenDevil je napisao(la):
Harli_team je napisao(la):
osjeci opruge i gledaj kako ti auto skakuće :icon_mad: ljudi skrate oprugu bez da skrate klip i naprave čitav cirkus. Ne znam da mislim da bi ti od Vectre A mogle pasati, mislim.

skakuce auto i na sportskim oprugama i na gewindama

Mozda malo i skakuce ali zato drzi krivinu bolesno, za obicne skracene sam cuo suprotno ali nisam probao.
 
vozim auto na kracenim oprugama vec 4 godine ,super drze nikad problema nisam imo ,jeste da je sigurnije psihicki kad znas da imas gewinde i da je kvalitetnije kad ih imas ,al et i ja ih nisam mogao naci pa sam ih kratio :)
 
Top