KAKO SPOJITI :S:S

KAKO SPOJITI :S:S

kupio sam danas daljince za centralnu bravu kad sam otvorio kutiju vidio semu i hiljadu kablova zamalo da se nisam se onesvjestio imam centralnu sa modulom modul ima opciju da se spoji odnsno ima dvije zice izvedene eh sad ovdje ima tonu zica a na onom modulu imam samo dvije izvedene kako sta gdje spojiti evo vam i slike [attachment=36710][attachment=36711][attachment=36712]

MOLIM VAS :D
 

Prilozi

  • Photo046.jpg
    Photo046.jpg
    58 KB · Pregleda: 30
  • Photo047.jpg
    Photo047.jpg
    82,9 KB · Pregleda: 23
  • Photo048.jpg
    Photo048.jpg
    44,3 KB · Pregleda: 16
[attachment=36713][attachment=36714]

orange
white
yelow
org-blk
ylw-blk
to sve pise TO CENTRAL LOCK ostalo je napon i nesto za gepek
 

Prilozi

  • Photo049.jpg
    Photo049.jpg
    32,6 KB · Pregleda: 19
  • Photo050.jpg
    Photo050.jpg
    36,3 KB · Pregleda: 19
elem ti focus......

sreca imam istu semu....

na one dvije zice od centralne spajas bijelu i bijelo/crnu, narandjastu i narandjasto/crnu na masu, a zutu i zuto/crnu na 12V

to bi trebalo biti to, mada sacekaj EmirEx_Sa on ce ispraviti ako grijesim....

znaci tu lijevu donju sliku koristis za spajanje, a ono ostalo pink black red blue ide masa i napajanje (black i red) a ne vidim ove druge sdvije sta su, jedna je za zmigavce a druga najvjerovatnije za prekidac vrata, da kad otovris vrata pali zmigavce (mislim da je to ili nesto drugo, ne vidi se procitati)
 
Golf_2_1.6_tdI je napisao(la):
Komplikovano izgleda na crvenoj mi ima osigurac na pink i ljubicastoj imaju osiguraci

na crvenoj ti mora biti osigurac jer ide na + aku, a sta ti pored pink i "ljubicaste" na semi pise, nista ne vidim,,,,
 
pink pise TO TRUNK REALESE PLUS 12V
a ljubicastu nemogu nac moze da je plava ne ljubicasta na njoj pise ovo PLUS12V OUTPUT TO PARKING LIGHT

[attachment=36715]
 

Prilozi

  • Photo053.jpg
    Photo053.jpg
    51,8 KB · Pregleda: 8
Golf_2_1.6_tdI je napisao(la):
pink pise TO TRUNK REALESE PLUS 12V
a ljubicastu nemogu nac moze da je plava ne ljubicasta na njoj pise ovo PLUS12V OUTPUT TO PARKING LIGHT

pink ti je mogucnost otvaranja gepeka na dugme, imas i tu opciju na daljincu, a plava ti je parking svjetlo, te dvije ne moras spajati,

znaci crvenu na 12V, crnu na masu, i one ostale kao gore opisano....


ako se bojis sam ugraditi obrati se clanu trizex, jer si vidim iz Tz, on ce ti to spojiti naravno uz novcanu naknadu xexe, radi s tim momak... ;)
 
pa spojis te dvije zice na modul centralnog, recimo bijelu na bijelu a smedju na onu drugu, probas otkljucati zakljucati vidis da li na zakljucavanje zakljucava ili otkljucava, ako otkljucava zamjenis redoslijed zica i to je to....
 
BHT Ovisnik
super,isto kao i u mene :cool:
http://www.bhtuning.com/centralno-daljinsko-jetta-mk2-pomoc-shema-t-45706.html

i ja trebam to za zmigavce samo nikako stici
 
ubaci protupozarni aparat za svaki slucaj :) salim se nije ni zmigavce problem,ako imas dvije zice onda je lako,a ako je jedna onda moras lemit diode i razdvajet tu jednu na dvije
 
dzinn16v je napisao(la):
ubaci protupozarni aparat za svaki slucaj :) salim se nije ni zmigavce problem,ako imas dvije zice onda je lako,a ako je jedna onda moras lemit diode i razdvajet tu jednu na dvije

ne mora ni to, ako ima jednu nadje zicu sa prekidaca koja pali sva 4 zmigavca i spoji na nju, valjalo bi staviti diodu i tu ali nije neophodna, ali u svakom slucaju pozeljna...


Golf_2_1.6_tdI pita me kako svijetla spojiti, kao prvo provjeri za sta ti je ta plava zica, pise parking light, provjeri u knjizici sta je njena funkcija, da li je paljenje pri otkljucavanju zakljucavanja auta na odredjeno vrijeme (nesto kao na novijim autima) ili je neka druga funkcija, a zatim kad vidis koja je funkcija i spojis na to sta hoces da se pali, ali opet kazem provjeri u upustvu kad se pali napon na toj zici....
 
Top