Kako registrovati Web Design kao obrt?

Kako registrovati Web Design kao obrt?

Član
Poz,

Kako u BiH mogu da registrujem web design kao obrt. Znaci student sam, radim to od kuce, imam sav legalan softver, uplate primam na racun i putem western uniona i sad bih zelio da placam porez na to i sve ostalo sto je potrebno kako ne bih imao problema sa zakonom..

Zna li neko proceduru, sta je sve potrebno, koliko traje i koliko otprilike mjesecno imam obaveza prema drzavi?

hvala
 
Član
MrShadow je napisao(la):
Poz,

Kako u BiH mogu da registrujem web design kao obrt. Znaci student sam, radim to od kuce, imam sav legalan softver, uplate primam na racun i putem western uniona i sad bih zelio da placam porez na to i sve ostalo sto je potrebno kako ne bih imao problema sa zakonom..

Zna li neko proceduru, sta je sve potrebno, koliko traje i koliko otprilike mjesecno imam obaveza prema drzavi?

hvala

a sto bi to radio jadan nebio samo bi ti porez naplatili :icon_rolleyes: štaš zaradit?
 
Član
Nemoj skretati s teme molim te, imam vec razvijen posao i dovoljno veliku mjesecnu zaradu zbog koje mogu imati zakonskih problema s obzirom da nikome nista nisam placao.

Trebaju mi te informacije pa ako neko zna proceduru bio bih mu zahvalan.
 
Član
wtf svi nakurčeni nešto :icon_eek: kažem ti samo da nemaš potrebe za tim al ti radi po svom ja ti nemogu pomoć sorry ako sam offao
 
Član
covjek nije pitao da li treba ili ne pa da mu ti govoris nego ako zna neko kako ide da mu odgovori ;)
 
Član
MrShadow je napisao(la):
Nemoj skretati s teme molim te, imam vec razvijen posao i dovoljno veliku mjesecnu zaradu zbog koje mogu imati zakonskih problema s obzirom da nikome nista nisam placao.

Trebaju mi te informacije pa ako neko zna proceduru bio bih mu zahvalan.

Sacekaj ti clana deyo ili mu posalji pm. On zna sigurno....
 
Član
Nisam nakurcen, i ja sam razmisljao slicno kao i ti dok me sluzbenica u banci nije upozorila 2 puta da mogu biti optuzen za utaju poreza s obzirom da zaradjujem a ne placam drzavi..
 
Član
ispade ja retard neki da neznam sta je covijek pitao :icon_question:
govorim iz nekog jebenog iskustva mi nemamo državu!!! (normalnu)
 
Član
George je napisao(la):
ispade ja retard neki da neznam sta je covijek pitao :icon_question:
govorim iz nekog jebenog iskustva mi nemamo državu!!! (normalnu)

Ta ti izjava stoji na mjestu, ali je problem sto uvijek mali placaju i puse, dok ce oni u foteljama lagano nastaviti uzivati...
 
Član
za obrt reg ti treba 100km ti imas prema sebi obaveze mini oko 800km plus ostale zajebancije ako ti pređeš godišnje 50000 onda si pdv obveznik... imas firme koje vode knjige one ti mogu sve reći u bocu...
 
Član
MrShadow je napisao(la):
George je napisao(la):
ispade ja retard neki da neznam sta je covijek pitao :icon_question:
govorim iz nekog jebenog iskustva mi nemamo državu!!! (normalnu)

Ta ti izjava stoji na mjestu, ali je problem sto uvijek mali placaju i puse, dok ce oni u foteljama lagano nastaviti uzivati...

kod nas se uglavnom placa da ti puse :lol::lol:
 
Član
aServis je napisao(la):
za obrt reg ti treba 100km ti imas prema sebi obaveze mini oko 800km plus ostale zajebancije ako ti pređeš godišnje 50000 onda si pdv obveznik... imas firme koje vode knjige one ti mogu sve reći u bocu...

Mozes li mi reci sta tacno spada u tih 800 Km? Da li je tu neka fiksna cifra ili zavisi od zarade u odredjenom mjesecu ?
 
Član
MrShadow je napisao(la):
George je napisao(la):
ispade ja retard neki da neznam sta je covijek pitao :icon_question:
govorim iz nekog jebenog iskustva mi nemamo državu!!! (normalnu)

Ta ti izjava stoji na mjestu, ali je problem sto uvijek mali placaju i puse, dok ce oni u foteljama lagano nastaviti uzivati...

Eto vidiš e nek mali puše al nemoj, ti budi pametan i zaobiđi kao i svi ostali! kad država bude davala poticaj malim obrtnicima i gledat kako zaposlit što više ljudi a ne odma udarat industrijsku struju i basoslovne poreze da se neizdrži ni godinu dana nema tu kruva
 
Član
MrShadow je napisao(la):
aServis je napisao(la):
za obrt reg ti treba 100km ti imas prema sebi obaveze mini oko 800km plus ostale zajebancije ako ti pređeš godišnje 50000 onda si pdv obveznik... imas firme koje vode knjige one ti mogu sve reći u bocu...

Mozes li mi reci sta tacno spada u tih 800 Km? Da li je tu neka fiksna cifra ili zavisi od zarade u odredjenom mjesecu ?

Ti radnik? imas obaveze prema državi za uplatu doprinosa po raznim stavkama imas zakone o tome a to ti je minimalac oko 800km/mjesečno... neko ti treba isto voditi knjige, kasa ovo ono sve ima zakon sta i kako.. svako tvoje neznanje inspekcija te kelepi.. da bi znao moras nekom platiti ko zna to opet košta,itd itd
 
Član
Platiš nekome 10-15% da ti izda račun i miran si... to te mnogo manje košta nego da otvaraš ti obrt (to ti nije pametno), za DOO ti treba mnogo više novca. Lampica se pali na transakciju 30 000KM a to što ti je šalteruša rekla, može ako te ona prijavi. Ti si u svakom slučaju kao fizičko lice dužan da platiš porez na dohodak od meni se čini 10% i na kraju godine trebaš da podneseš poresku prijavu, ali sve je to lijepo da ne živimo u Bosni. Porez treba da se vraća građanima a ne političarima da se pune džepovi. Uživaj i pravi se lud :)
 
Top