Kako ocistiti plasticne povrsine

Kako ocistiti plasticne povrsine

Član
Drugari potrebna mi je pomoc oko pranja plastika. Vozim americku boru i recimo rucke ladica i dijelovi oko mjenjaca poceli su da se gule. Postoje sitne ogrebotine od noktiju prstenja i slicno. Vjerovatno svi znate kako to ruzno izgleda. E sad mene zanima na koji nacin ke to najlakse ocistiti i izkednaciti da sve povrsine budu jednake. Znam da pomaze vrela voda ali ima dijelova koje ne ih da skidam da bi ih stavljao u vrelu vodu i onda cistio spuzvom.
Zatim me zanima kojim sredstvom se plastici vraca sjaj i svjezina jer nakon ciscenja obe neke ljepljive crne mase plastika ostane matirana.

Hvala na pomoći
 
Član
ona fabrički i dođe u mat boji, samo vremenom se natalozi masnoća raznim sprejovima i prljavstina pa to izgleda sjajno. a tako bez skidanja neces nista postic, treba to poskidat sve, u vrelu vodu, ošmirglat, matirat i rahat si 5-10 godina
 
Član
Da ne mjesamo teme...ja sam pitanja postavio isključivo vezano za unutrasnje plastike. Enterijer.

Sto se tice pranja motora to nemoj da radite jer hemija napravi havariju po motoru. Stradaju mnogi dijelovi. Kao naprimjer obujmice na crijevima klime i rashladne tecnosti. Itd. Tako da je to najbolje uzeti obrati pod pritiskom vrucom vodom ili eventualno uzeti kupiti tecnost za sudje pospricati po motoru i sacekati da malo razgradi masnoću i saprati toplom vodom.
 
Član
Potpuno si upravu. Prsti i vrela voda...i abriziv...laganice....mada se meni ne cini da su naslage prljavstine...mada se mozda varam. Al je ruzan osjecaj i jako ljigavo. Ako je neko skidao bora golf4 onaj dio plastika oko rucne kocnice...zanima me jel tesko skinuti i da li moram sjedala vaditi da bi odvrnuo?
Da li je neko pokusavao cistiti plastike pastom za ruke?
 
Član
Potpuno si upravu. Prsti i vrela voda...i abriziv...laganice....mada se meni ne cini da su naslage prljavstine...mada se mozda varam. Al je ruzan osjecaj i jako ljigavo. Ako je neko skidao bora golf4 onaj dio plastika oko rucne kocnice...zanima me jel tesko skinuti i da li moram sjedala vaditi da bi odvrnuo?
Da li je neko pokusavao cistiti plastike pastom za ruke?
Izgrebace ih pasta.
 
Član
Na koje tacno plastike mislis, ja sam sebi radio srednji dio konzole, plastike oko radia i mjenjaca.
To ljigavno je fabricka zastita plastika koja sa vremenom se pocne guliti, ja sam smirglom vodobrusnim p800 ocistio pa ofarbao.
 
Član
Na te plastike mislim sto si nabrojao. Kod mene su one kao sa srafurom. Ono kao koza. Ne bi farbao. Nema potrebe.
 
Top