jutarnje paljenje vectra c

jutarnje paljenje vectra c

Član
ovako raja imam problem ujutru kad ocu da upalim ili ako auto duze stoji ugaseno 2-3 sata dosta dugo vergla i jedva upali gledao sam grijace kaze majstor da su u redu e sad da pitam vas jel neko imao isti problem;::pozzz
 
Član
Koji je motor u pitanju? ako je TDCi motor opel onda vjerovatno ne valjaju gumice na diznama, njih trebas zamijeniti i onda neces imati poteskoca sa paljenjem. Gumice su skupe, dodju 4 gumice 90+ maraka.

Probaj ga ostaviti preko noci ili kad tako ostavis 2-3h da stoji pa kad teze upali, parkiraj auto malo na nekoj uzbrdici ako imas ali da motor gleda nizbrdo dole, znaci prednji dio auta da je prema dole , u rikverc stani uzbrdo da je prednji dio auta prema dole, ako mozes gdje i onda probaj upaliti nakon 2-3h ili tako kad znas da ce teze upaliti, ako lakse upali tada onda nema sta gumice se moraju mijenjati...
 
Član
motor je 2,2 tdci 92kw a danas sam primjetio kad sam bio na nizbrdici da je lakse upalio a nisam skontao jel do neceg drugog ja sam mislio da je nepovratni ventil ili nes tako::; hvala opet na savjetu pokusat cu opet ako bude do tog idem uzet gumice i maistoru. hvala ti drug
 
Član
Nema na cemu drug. probaj jos jednom dva puta ostaviti tako na u rikverc na uzbrdicu parkiraj i ako opet lakse upali onda je to to, gumice na diznama ;)
 
Član
mozes ti pokusati nepovratni ventil mijenjati i svasta nesto ali na kraju ces gumice zamijeniti :D 2 vectre 2.2 DTCi tesko palile ujutro a kad ostavi u strani onda lakse upali i poslije zamjene gumica nije vise bilo problema... probaj sa ventilom posto je jeftiniji on ali 90% su gumice...
 
Član
samo da javim da sam rijesio problem ugradjivanjem relea nije bilo do gumica nego nisu se palili grijaci i teze je ujutru palila, sada je postavljen rele i sve ok;:;:;:pozzzz
 
Član
nije mi cilj da offujem temu ali tdci motor kod opela ne postoji. 2.2 je DTI a imas 1.9 cdti tako da mjesate sto se tice oznaka. provjeri bos pumpu jer je to velika mana tih auta tj ima neke 4 stavke koje mogu da zezaju oko bos pumpe. to ipak ne mozes da resis ovako preko foruma treba ti ozbiljnije pregledavanje :)
 
Član
znali neko kako bi mogao napravit da mi ne pali gresku prilikom paljenja jer su mi postavili rele na senzor temperature i prijavljuje mi gresku kad god palim auto kao da senzor nije ispravan;:;:; pozzz
 
Top