Jetta I 1.3 dali moze motor iz novije tipe isto 1.3

Jetta I 1.3 dali moze motor iz novije tipe isto 1.3

Član
Mozda u naslovu nisam najbolje objasnio uglavnom radi se o sledecem znaci imam jettu jedinicu sa 1.3 motorm koji je na losem glasu sto je i opravdano jer su nikavi motori izuzrtno mnogo trosi a ne ide bas najbolje a cuo sam da 1.3 motori noviji 1991 godiste da su prezadovoljni s anjima i mala potrosnja i fin rad pa me interesuje ko se susretao sa tim da li bi mogao ugraditi taj noviji 1.3 motor mjesto ovoga bez prepravki odnosno da li se nosaci poklapaju i da li bimogao ovajmjenjac ostati 4 brzine mjenjac je kao nov pa zato ga radije ne bih vadio znaciko zna molim da mi pomogne.Unaprijed zahvalan.
 
Član
GreenDevil je napisao(la):
moze ti cak i 1.4 iz Golfa mk3
izvini druze nisam bio jedno vrijeme na forumu milis da bi se mogao iz golfa3 ugraditi a da li bi trebalo nosce pomjerati i to ili bi kap lego hvala unaprijed
 
Član
Repariraj mu karburator i nećeš imati nikakvi problema ni sa potrošnjom a i ići će ti bolje...

imao sam 1.3 stari motor i znam o čemu pričam,trošio mi je jedno 15 litara,gasio se kada uprem kvačilo.....
Reparirao sam mu karburator kod vrhunskog majstora(istina to sam i vrhunski platio),ali nikad posle nisam imao problema sa autom,niti mi se gasio u vožnji,išao je bolje,a nikad nije prelazio 7 litara...palio je na cak....

a čuo sam isto da je tim novim motorima mana elektronika....
 
Član
GreenDevil je napisao(la):
pase na tvoj mjenjac i trap, ne treba nista prepravljat, samo instalaciju

hvala druze imacu to u vidu kad budem radio


muza je napisao(la):
Repariraj mu karburator i nećeš imati nikakvi problema ni sa potrošnjom a i ići će ti bolje...

imao sam 1.3 stari motor i znam o čemu pričam,trošio mi je jedno 15 litara,gasio se kada uprem kvačilo.....
Reparirao sam mu karburator kod vrhunskog majstora(istina to sam i vrhunski platio),ali nikad posle nisam imao problema sa autom,niti mi se gasio u vožnji,išao je bolje,a nikad nije prelazio 7 litara...palio je na cak....

a čuo sam isto da je tim novim motorima mana elektronika....

a nzm druze ona i sa Yugovim karburatorom trosi puno nzm ja sam skinuo ovaj karburator i kad sam sve prepravio na Yugov tek sam tada vidio da mi je bila suplja usisna grana tako da nisam vracao originalni karburator sad kako je na plin prebacena morao bih ovaj vw karb opet nositi majstoru da ga izbusi i velik mi posao sad sam promjenio tiflone jer je dimila ko sma davo i prestelovao ventile bili su rastelovani pa cemo vidjeti sta i kako dalje hvala na svajetu


Jetta TDI je napisao(la):
GreenDevil je napisao(la):
pase na tvoj mjenjac i trap, ne treba nista prepravljat, samo instalaciju

Meni su od Passata 3 ugradili 1.6 TD saraf na saraf
tebi je garant jetta bila 1.6 benzin kod tih motora knap upadne 1.6 dizel motor a kod ovih 1.3 mora se i auspuh mjenjati i mjenjeac i jedan nosac motora odsijeci i premjestiti skupa i duga procedura
 
Top