Jetta 1 1.3 LPG

Jetta 1 1.3 LPG

Član
Interesujeme sta li moze biti uzrok visoke potrosnje plina kod navedenog vozila inace i benzina je trosila puno prije ugradnje nekih 12-13L a sad plina 14L pa me interesuje sta moze biti uzrok visoke potrosnje prije svega benzina a i samim tim plina s timo sto na plinu auto mnogo ljepse i mirnije radi sto se tice snage nema razlike eto ako je neko imao neki slicn problem i da napomenem posle ugradnje plina povecala se potrosnja ulja.Hvala unaprijed
 
prvi razlog je lose podesen karburator,, a
drugi razlog povecane potrosnje ti je zima
povecan stangas, tada ti motori potrose puno
vise u odnosu na toplije dane.
i nemi je trosio 10 u svim uslo amivi loko i otvorene
dok se njei karb konacno nastevolao kako treba,,
titomo ri su pravo smece, trosea ne idu, a problemcica milion:icon_mad:
 
Član
E druze znam ja da je ovaj motor smece ;) nikome se nij pokazao ko dobar ali sta cu znaci ti mislis da je problem u karburatoru a znas li koliko bi posla imao pri ugradnji 1.6 ili 1.8 motora znaci kolika je prepravka i da zaboravih na njoj je sada karburator od Yuga nije originalni.U svakom slucaju hvala na savjetu
 
Daco_ je napisao(la):
E druze znam ja da je ovaj motor smece ;) nikome se nij pokazao ko dobar ali sta cu znaci ti mislis da je problem u karburatoru a znas li koliko bi posla imao pri ugradnji 1.6 ili 1.8 motora znaci kolika je prepravka i da zaboravih na njoj je sada karburator od Yuga nije originalni.U svakom slucaju hvala na savjetu

trazi sa nekog stranca karburator, i nadji dobrog majstora da to
ustima i icosti karb,, skopcaj odma na kanister i testiraj potrosnju,,
plina ce ti svakako na tom sistemu trositi 1 do 2litra vise,, ali opet
za taj motor ta potrosnja je prevelika,, manje moj gti trosi
 
Član
Pa nema mi druge ;) nesta cu morati raditi.Hvala


A zaboravio sam pitati da li znas druze ti ili neko drugi da li su u nje samostelujuci ventili ili se moraju stelovati i tifloni da li se mogu zamjeniti bez skidanja glave?
 
Top