Iphone 3gs savjet !!

Iphone 3gs savjet !!

Ovako u planu kupovat iphone 3gs 16 gb polovan, sto se tice iphona nula bodova sam pa bih nekog zamolio sledece da mi objasni:
Na telefonu je instaliran (iOS 5.1.1. bb: 05.13.04.) nekontam sta znaci.
Zanima me samo hocel me sto SW jebavat i kakav je, i pise da je otkljucan na sve mreze.
I na sta obratit paznju prilikom kupovine, i isplatil se kupit ovo sranje.:cool:
Hvala
 
Član
Jeste fabricki otkljucan i to je sasvim ok zadnji sw za taj model, i lijepo radi.
Vidi dali je otvaran itd...
 
Član
Amer-civic je napisao(la):
Ovako u planu kupovat iphone 3gs 16 gb polovan, sto se tice iphona nula bodova sam pa bih nekog zamolio sledece da mi objasni:
Na telefonu je instaliran (iOS 5.1.1. bb: 05.13.04.) nekontam sta znaci.
Zanima me samo hocel me sto SW jebavat i kakav je, i pise da je otkljucan na sve mreze.
I na sta obratit paznju prilikom kupovine, i isplatil se kupit ovo sranje.:cool:
Hvala

Da ga dalje prodas isplati se....jer cijena se drzi dugo vremena,znaci iako ti se ne svidi nakon nekog vremena mozes ga prodati da ne izgubis mnogo...
Prije bi ti preporucio neki HTC sa Androidom ili Samsung Galaxy SI ili S2..
Ali oni nemaju nagrizenu jabuku na zadnjem poklopcu :D
 
Ma razumijem se u druge telefone neke sam i popravljo ali ove iphone nikad nisam imo.
http://www.pik.ba/artikal/3486327/iphon-3gs/
evo to je taj ako nesto znaci i covjek bi ga dao za nekih 250 - 260 km.
 
Pa dobro kaze da je zadnji oklop zamijenjen, jer je stari pukao, a i neznaci mi nesto to mogu ga zamijenit nekim zamjenskim.
vise mi je bitan da je tehnicki ispravan.
 
Član
To ti nije fabricki otkljucan telefon. Ne smijes update uraditi, ako nisi upoznat sa " preserve basseband" updateom, ali ne predstavlja to nikakvu manu u radu.
 
Član
Amer-civic je napisao(la):
Eh to, ne bi radio nikakav update i zato pitam da li je sa ovim SW-om stabilan u radu?

Ja sam radio drugu ovaj iOS na 3gs i spustao mu baseband na ovaj tako da GPS radi. Nema nikakvih problema. Samo pici i nemoj updateovat. Dobar je to telefon ;)
 
Član
Mana tog mobitela je gubljenje signala i prestanak rada WiFi, ali najcesce ga ljudi prodaju pod ispravan sa tim kvarom koji nakon nekog vremena pocne gubiti signal, odu dva cipa na ploci koja je lako zamijeniti ali jako tesko naci za kupiti, imao sam iphona 3g, 3gs.. 3g isto ima taj problem kao i 3gs i to im je mana, jer to kad ode lakse je naci drugu plocu nego njih za kupiti, a to se takodje moze ostetiti nestrucnom zamjenom oklopa, ja sam ih takodje rastavljao i pravio i mijenjao antenu jer i oina crkne ali rijetko kada...
Kako ces vidjeti to, prvo ako pocne sam prebacivati mrezu na druge mreze to je jedan od pokazatelja, onda kratko gubljenje signala pa vracanje, pocne mobitel dosta mrznuti i stekati nekad se cak i resetuje sam, nekada zna po 20 dana raditi normalno pa onda narednih 15 dana samo gubi siglan i dolazi pa ga skroz izgubi pa ga nema nikako i onda se vrati nakon 7 dana i tako radi cijelo vrijeme.
Ja cu samo reci da ima dosta nedostataka u software-u poput nemogucnosti pravljenja foldera i razvrstavanja slika ili brisanja slika koje su prebacene sa racunara, moras praviti pjesme za zvono tacnije u AAC format pa konvertovati u njegov file da bi ih prepoznao kao ringtone itd, prednost tog mobitela je nevjerovatan i jako precizan i jako osjetljiv na dodir touch screen, jako brza kamera.
Ukratko za mene je taj mobitel smece u odnosu na druge za iste pare koje mozes kupiti, dosta bolje i brze mobitele od toga mozes kupiti. Sad jedino ako ti bas ganjas da imas iPhone posto je to kao mobitel koji "govori ja imam pare" :D
 
Vjeruj da neznam vise koji telefon uzet, maloprije prodo n900 i evo ganjam ovo "sranje".
Ma eto ovaj govori kao sve uredu ima 4s i zato ga prodaje za ove pare.
A ovo da ga uzimam da bi se vidjelo da ja nosam iphone to nije jer eto izmjeno sam telefona pa eto reko da vidim i ovo cudo koje svi hvle.

Evo rece mi drug nesto se sijece kartica, zar to nije u 4 da se morea nesto sjec.
Jel i ovaj ima taj problem il je standarno ono,
 
Član
Amer-civic je napisao(la):
Vjeruj da neznam vise koji telefon uzet, maloprije prodo n900 i evo ganjam ovo "sranje".
Ma eto ovaj govori kao sve uredu ima 4s i zato ga prodaje za ove pare.
A ovo da ga uzimam da bi se vidjelo da ja nosam iphone to nije jer eto izmjeno sam telefona pa eto reko da vidim i ovo cudo koje svi hvle.

Evo rece mi drug nesto se sijece kartica, zar to nije u 4 da se morea nesto sjec.
Jel i ovaj ima taj problem il je standarno ono,




iPhone 3Gs gubi signal i WIFI ako je odkljucan sa programom sn0w taj sam ja imao problem , kad sam izbrisao program sn0w i odkljucao telefon na legalan nacin (fabricki) onda je 100% radio bez ikakvih problema ;
 
Član
selmir_tz je napisao(la):
Amer-civic je napisao(la):
Vjeruj da neznam vise koji telefon uzet, maloprije prodo n900 i evo ganjam ovo "sranje".
Ma eto ovaj govori kao sve uredu ima 4s i zato ga prodaje za ove pare.
A ovo da ga uzimam da bi se vidjelo da ja nosam iphone to nije jer eto izmjeno sam telefona pa eto reko da vidim i ovo cudo koje svi hvle.

Evo rece mi drug nesto se sijece kartica, zar to nije u 4 da se morea nesto sjec.
Jel i ovaj ima taj problem il je standarno ono,




iPhone 3Gs gubi signal i WIFI ako je odkljucan sa programom sn0w taj sam ja imao problem , kad sam izbrisao program sn0w i odkljucao telefon na legalan nacin (fabricki) onda je 100% radio bez ikakvih problema ;




Nema to veze kako je otkljucan telefon, mozes i sa ultras0wom otkljucati telefon normalno, samo treba izbjegavati baseband 6.15 jer je to bb od iPad-a. Inace, ne mozes kupiti bolji telefon za te pare.
 
Član
aj da kazemo moje znanje kao servisera mobitela :icon_smile: iskren drug da ti budem bjezi od ovog telefona dugo je na piku i par puta ga je lik skidao pa opet stavljao na oglase sto daje da postoji mogucnost da ga je nekome prodao pa ga neko vratio :icon_question: zatim sto se tice iphona samog bar po meni nije nista posebno imao sam sve serije cak sam koristio i sada novu 5 to je samo velika firma koja stoji iza njega kao sto kazu americki san njega je vec odavno pregazio samsung al nece to oni nikada priznati;) no elem kao sto vec napisase neki njihova boljka je mreza koja zna da pocne bez i jednog problema tipa pada i slicno pocne samo da varira nestaje pa zatim wi fi zatim baterija koja kada ode vise nema orginala to sto ljudi govore ima orginal to zaboravi svi mi bar po pitaju bosne nabavljamo sa jednog mjesta robu rezervnu samo je razlika u naljepnicama ;) pored toga iphon skoro za svaku mogucu opciju na telefonu trazi net mnogo ali mnogo stavi moras da instaliras da bi imao odredjene funkcije veliki problem se stvara i kod dugmeta za paljenje tj zakljucavanje ono vremenom propadne i to nije ni mala investicija da kazem skorocesto dolaze sa tim kvarom ima jos dosta mana kod samog iphona 3 gde je to jako dobro uradjeno na 4 ali opet kad se pogleda moj savjet ti je da kupis neki samsung tipa i9000 on je tu negde u klasi sa cijemo a u konkurenciji iphona 4 sta god jos treba samo pitaj;)
 
Top