Instaliranje XP?

Instaliranje XP?

Član
Dakle evo stavio sam jednostavan naslov teme jer nisam htio da bude predugačak..

Problem..u zadnjih desetak dana mi kompjuter bez razloga počeo da se gasi, šteka, ne mogu nijedan video da pogledam normalno niti pjesmu da preslušam, cijeli komp sam pregledao i uzduž i poprijeko što se kaže, skenirao sa 3 AV programa, 3-4 spyware/malware programa, defragmentiro, i sa još nekih 4-5 programa sve prešao, nadogradio sve drajvere i opet šteka, nemam pojma šta mu je.

Konačno pitanje: Jel mogu da ponovo instaliram XP na jednu od dvije particije bez gubljenja podataka, sad mi je hard disk podijeljen na dvije particije, 50:50, na jednoj je XP a na drugoj moje stvari, dakle jel može ponovo se formatirat prva C: particija i ponovo dignuti sistem a da mi ostane D: i to sve bez gubljenja podatak sa D:???
 
Član
Ne moras ti uopste formatirati jedan disk ako nemas virusa i nemas potrebe za tim. Samo instaliras windows opet.

A da, mozes i formatirati samo C particiju, ako su ti svi podaci bitni na D-u, njima nista nece biti.

I da, ako imas vise antivirusa-spy programa na racunaru, obrisi to ostavi samo 1, oni nekada znaju medjusobno ratovati i blokirati sistem.
 
Član
XP CD koji ja imam nema opciju reinstall kad se bootuje CD, to bih i ja htio da uradim jer se nanovo instalira sistem bez gubljenja podataka na C:, tako da idem ovo formatiranje pa ponovo sistem dignuti, znači to 100% sigurno da neću ništa izgubit sa D: jer imam važnih stvari tamo (vjenčanje, sa faxa, još svega nečega..oko 200 giga uglavnom)
 
Član
C: particiju možeš slobodno formatirati, to ne utiče na drugu particiju. Preporuka je da uradiš backup zato što postoji mogućnost da je problem u harveru pa ti zato šteka, meni baš to liči na hard disk, možda bad sektori.
 
Član
Vjeruj mi druže da ja nemam pojma šta mu je, otkad imam kompjutera imao sam svakakvih problema, i znao sam ostajat i do 10 sati ujutru..cijelu noć pravio i uglavnom napravim komp, ali sad nemam pojma šta mu je, sve čega sam se sjetio sam uradio, već sam gore napisao šta sam radio, sve sam prešao i sa Tune Up 2011 sve uradio, Registry Cleaner, Speed up my computer, rastavljao laptop mislio da je do ventilatora, i to očistio..nije ni do toga, al što mi je čudno nisam ništa radio na kompu, ugasio ga normalno..sutra spoooor strahota, na bootu ona traka ispod XP loga što ''hoda'', njoj treba i 70 puta! da ode na desnu stranu dok se konačno ne pojavi logon, eto koliko mi je spor komp. Meni je samo važno da se ponovo instaliranje na C: ne tiče D: pa da se konačno mogu bacit na posao..ima da ostanem opet do 8 :lol:
 
Član
Kažem ti da mi to vuče na problem sa diskom, što ti reinstalacija možda neće popraviti. Skini sebi program HDD Regenerator (nađi cr@ackovanu verziju) i skeniraj sa njim. On će pronaći i popraviti bad sektore. Možda možeš vidjeti da li ih ima u Event Manager-u.
 
Top