Imam problem sa hladjenjem u autu

Imam problem sa hladjenjem u autu

Imam megana 2 karavan 2006 g. 1.6 16 v.imam problem sa hladjenjem u autu kad auto stoji u leru ako nije ukljucena klima puse mi toplo.a ako je sa klimom slabo hladi.a u toku voznje je sve ok .i dobro rashladjuje.pa da cujem vase misljenje

Poslano sa mog GT-I9305 koristeći Tapatalk
 
Član
Kao sto Amer_89 kaze vidi ventilator, isti problem drug imao na Audiju A3, bilo do ventilatora na hladnjaku klime.
 
Slabije hladjenje to ti je znak za istrosenost gasa
A to za ventilator hladnjaka se slazem s ostalim njega rijesi sto prije dok ti nje špula stradala na kompresoru jer se on garant konstantno pali gasi ;)
 
Član
Imam megana 2 karavan 2006 g. 1.6 16 v.imam problem sa hladjenjem u autu kad auto stoji u leru ako nije ukljucena klima puse mi toplo.a ako je sa klimom slabo hladi.a u toku voznje je sve ok .i dobro rashladjuje.pa da cujem vase misljenje

Poslano sa mog GT-I9305 koristeći Tapatalk
Pogledaj da li ti klapna radi kako treba ona sto prebacuje toplo hladno režim. Meni smrdi na nju jer ti duva toplo u leru kad nema klime. Prvi znak da je klima prazna je slabo totalno hlađenje i čuje se u leru kad stojiš sistanje plina u cijevima.
 
Član
I kod mog megana je isti problem. Klima napunjena, u voznji ledi a cim stanem osjetim da toplije puse. Ventilator radi. Kako prepoznati da ga treba mijenjati. Sta to strada pa je za zamjene? Pozzz
 
Top