Hyundai Tucson vs Kia Sorento - savjet

Hyundai Tucson vs Kia Sorento - savjet

BHT Ovisnik
Hajde vratim ja sat na nekom pa ti prodam sa 120 000km ?
Brate skrati pricu, otiđi u gumu M i kupi si novu daciu duster sa 0km i miran si.
Ako te vec brine sto u ovakvim autima na satu pise 250 +/- ne preostaje ti nista drugo.
Kad je pola passata 1.9TDI sa 350+ vraceno na 200njak, pa opet naguralo 300+ valjda moze i ovo posluzit majka mu stara. Po piku 80% Golf 4 se prodaje po 220k km, golf 5 oko 200k km, a golf 6 oko 180k km. Godinu za godinom ih stancali, gdje si sta ima...
Nemozes se nikako jebat,a da ne uđe, jednostavno ne moze....
 
Poslednja izmena:
Član
pogresno shvaceno ovo sto sam napisao za kilometre..napisao sam u kontekstu ne mogu da vjerujem da toliko gaze..znaci da su jaako dobri i pouzdani..jer isto stanje i po EU - Njemacka i Slo.. i da su uz to ljudi posteniji u pogledu volva pa im stoje ovi km..jer znam i ja sta rade sa ovim VW autima.
s toga prica o vracanju kilometara nista novo u BiH, a ni za mene..samo sam iznenaden kilometrazom onoga sto sam vidio. ne u negativnom smislu..;);););)
 
BHT Ovisnik
Jos samo jedan prijedlog dobrog vozila meni, a to je suzuki grand vitara. Extra auto za sve terene, zahvalno za odrzavati. Ovo sam napomenuo ako netko drugi citao temu jer se ovdje sigurno nece kupiti niti jedno od navedenih auta. Kilometraza nije nista cudna,ja sam stalno u ovlastenom volvo servisu i vidao sam par puta S60 diesele i benzince sa 500+ km, ne izgledaju ni malo losije od onih sa 200k
Jbt ja koju sam god temu pokrenuo za neko auto na ovom forumu to sam i kupio. Pokrenuo za volvo,dobio neke informacije i kupim ga, pokrenem temu za E46,dobio zeljeno i kupio ga,pokrenuo temu za nissana pick up-a i kupio ga,pokrenuo temu nedavno za pezo 406 coupe i kupio i njega. Pokrenuo temu vezanu za renault megane i evo biti ce kupljen i on nadam se u sto kracem roku.
Ovdje je sve receno, 7 stranica vise nego dovoljno, da se mene pita ja bih ovo kljucao.
 
Član
drug, to sto si ti kupovao i sto kupujes i sto ces kupiti tvoja stvar..ja sam postavio temu za 2 navedena auta..druga je stvar sto su ljudi preporucili nesto dr.jer misle da je to bolje..a sve s ciljem da pomognu..tako i ova prica oko volva..kad vec neko napise za neko auto i ja isto napisem ono sto mislim. da li mi se svida ili ne..ili nesto trece u vezi toga..jer ne ignorisem nicije pisanje i izgubljeno vrijeme..
a sto se tice locka teme - neka je odmah obrise sto se mene tice. da drugi ne gube vrijeme.
 
BHT Ovisnik
Ne treba se brisati, trebaju ostati teme da se vide misljenja. Ali kazem bas zato sto je otislo na 10 drugih auta da je dobiveno dovoljno potrebnih informacija. Mene isto vec neko vrijeme kopka ovaj Sorento jer imam pravog terenca i zelio bih neko auto koje je fino za svkai dan i da mogu i po terenu, a tu kombinaciju vidim u sorentu. I ja sam ovdje vec prikupio dovoljno informacija da si to auto kupim. Dok ne dode tocno do tog trenutka da mislim kupiti auto ne otvaram temu,tako da nisam nikada htio otvoriti za sorenta. Sada je ta tema otvorena i dobiveno je toliko informacija da vise nema i da se ide na druga auta,a ovdje vecinom u takvim slucajevima se ne kupi ni auto zbog kojeg je otvorena tema, niti druga navedena.
Meni su u mojim temema uvijek predlagali druga auta, ali imam zacrtano jedno i to je to, ako usput netko kaze hajde nije od viska, ali ako sam dobio pozitivne informacije za zeljeno to je to.
 
Član
vidi drug, ja nisam skoro nista konkretno dobio za sorenta.onako nesto samo generalno..ne mogu se orjentisati po stranim forumima i nekim motorima koje kod nas niko ne kupuje..a to kako je negdje vani mi nije mjerilo..nego ako je neko od nasih ovdje vozio. kuca koja prodaje to auto naravno da ga hvali. sto se tice estetike tog auta ja ga nemam sta gledati. jer ako kazem da mi se svidjelo to je to. sticajem okolnosti da je kod nas skoro sve nesto neozbiljno, ne znam sto bih vjerovao nekim ovlastenim servisima i zastupnicima. valjda na osnovu onoga sto sam ja vidio, dozivio,a i neko moj ko mi je blizak..zato sam i dosao ovdje da pitam na sta trebam da pazim ako vec neko kaze uzmi sorenta ili tucsona.

uz to sam odmah nekoga pitao zasto misli da je neko dr.auto bolje..jer mislim da taj ko predlaze dr.auto ima iskustvo.sto bih se ja odmah zalijepio na ovo svoje samo..

isao pogledao tih par sorento modela. od 2003-2005.g...ok su mi bili..ostao je ovaj sad jedan novi sto dolazi u tu auto kucu..pa cemo vidjeti od tih par sta valja i na sta ce odluka pasti. a po svemu sudeci opet ce taj iz auto kuce..ako nista u slucaju da bude kakv problem neka se oni oko toga bave.
 
Poslednja izmena:
BHT Ovisnik
Ni ovdje ga nitko konkretno nema, ali je opet u tom slucaju dovoljno sto ga ima netko od prijatelja,obitelji i sl. Ili netko ima neku drugu Kiu te je u vodama gdje su vlasnici te marke vozila i onda ce se on raspitati među njima, pa moze dati neke informacije koje ti mogu biti smjernica, jer opet je bolje ista nego nista. E onda kada dobijes neke od tih informacija opredjelio si se za jedan od ta 2 vozila. Onda dolazi pronalazak zeljenog npr. sorenta. Onda ti se ucini neki koji ti odgovara opremom,cijenom i nekim tvojim kriterijima. Onda dolazi na forumu sljedeca faza da predstavis konkretno to auto na forumu,upitas ima li raje iz tog mjesta koji mozda znaju auto, znaju vlasnika i sl. te onda dobijes jos malo vise detalja. Onda ako si ozbiljan uvijek ima netko od forumasa koji ce ti izaci u susret i otici pogledati auto onoliko koliko moze, te ti onda samo ostaje da ga kupis. Uglavnom u svemu moras biti odlucan, jer raja vidi da si labilan, pa se i oni koji mogu nece potruditi da u tim svojim krugovima potrude nesto pronaci, jer ce se dzabe potruditi i onda ces ti kasnije tako zelejti za 10 drugih modela(ne mislim konkretno ti,nego inace).
Druge opcije jednostavno nemas
 
Član
i onako kad si vec za sebe spomenuo tog sorenta..pa da ti kazem..kao sto jednom meni neki lik u gradu rece: jedino slabo ide prodaja tog auta..zasto? ne znam ni ja.a ni taj koji mi je rekao
 
Član
Ni ovdje ga nitko konkretno nema, ali je opet u tom slucaju dovoljno sto ga ima netko od prijatelja,obitelji i sl. Ili netko ima neku drugu Kiu te je u vodama gdje su vlasnici te marke vozila i onda ce se on raspitati među njima, pa moze dati neke informacije koje ti mogu biti smjernica, jer opet je bolje ista nego nista. E onda kada dobijes neke od tih informacija opredjelio si se za jedan od ta 2 vozila. Onda dolazi pronalazak zeljenog npr. sorenta. Onda ti se ucini neki koji ti odgovara opremom,cijenom i nekim tvojim kriterijima. Onda dolazi na forumu sljedeca faza da predstavis konkretno to auto na forumu,upitas ima li raje iz tog mjesta koji mozda znaju auto, znaju vlasnika i sl. te onda dobijes jos malo vise detalja. Onda ako si ozbiljan uvijek ima netko od forumasa koji ce ti izaci u susret i otici pogledati auto onoliko koliko moze, te ti onda samo ostaje da ga kupis. Uglavnom u svemu moras biti odlucan, jer raja vidi da si labilan, pa se i oni koji mogu nece potruditi da u tim svojim krugovima potrude nesto pronaci, jer ce se dzabe potruditi i onda ces ti kasnije tako zelejti za 10 drugih modela(ne mislim konkretno ti,nego inace).
Druge opcije jednostavno nemas

u mom konkretnom slucaju ja odem fino do prodavca i pogledam..nije privatnik u smislu fizickoj lica. tako da ne moram nesto sad da peglam nekoga..jedino sto bi mi trebalo jeste neko ko ga je vozio.i ko zna auto.pa moze da onako procijeni da li nesto nije ok..
ali kad sam vidio da je neko napisao da su neki ovlasteni servisi onako povrsni (bio neki slucaj ovdje na forumu za forda focusa) i da njihova dijagnostika pokaze da je sve ok, a nije, onda mi to stvara sumnju..a i u samoj ponudi im pise vozilo "prošla kroz proces sistematske dijagnostike i defektaže, nakon čega su otklonjeni svi eventualni nedostaci i izvršene popravke."
 
BHT Ovisnik
Pa problem je tipican balkanski mentalitet, zena moze biti sa sela,ali auto mora biti iz Njemacke. I tako se u nas sve svodi na rekla kazala. A evo u slucaju sorenta prva serija motora je iz mitsubishia i tako dijele neke dijelove, ovjes radenj u suradnji sa porscheom. Imas jako dobro auto za male novce u drugom pakovanju. Englezi jako hvale sorenta, a i drugi poznati automagazini sorenta svrstavaju među najpouzdanije terence tik u z toyote,mitsubishi i sl. tako da je meni to sasvim dovoljan razlog.
U nas je sve stalo u kasnim 80im sa golfom 2, i jos po tome se ravna kvalitet auta,tako da te to ne brine, kupujes auto za sebe,nisi svercer, uzmi auto i uzivaj. Isti je slucaj za volva,narod nije navikao na njega, auto mnogooo bolji od dosta drugih manje vrijednih i losih auta,a jeftiniji po cijeni. Cisto jer je ovdje podcijenjen, iz gore navedenog razloga.
I zadnje, nek ti ovlasteni servis ne bude mjerilo. Princip rada svakog motora i inace auta je isti, tako da nađes dobrog majstora i uzivas. Svi ti majstori iz ovlastenog rade privatno,a vecinski su mladi na praxi tako da... A i dijelove mozes nabaviti u raznim autodijelovima po mizernim cijenama.
 
Poslednja izmena:
Član
nasao sam evo jednog novog kod njih u ponudi.

sorento 2005.g. 13.500 KM..mocno izgleda jer je crno. bacimo jedan krug u njemu pa vidimo utiske. :):):)
cim ugrabim vremena.ako nista za vikend.
a sto se volva tice, to je posebna prica..volvo je za mene uvijek bio masina i ostace. to sto neko ni probao pa ne zna, njegov nedostatak uzivanja.:brb::brb::brb::brb:
 
Član
Pa problem je tipican balkanski mentalitet, zena moze biti sa sela,ali auto mora biti iz Njemacke. I tako se u nas sve svodi na rekla kazala. A evo u slucaju sorenta prva serija motora je iz mitsubishia i tako dijele neke dijelove, ovjes radenj u suradnji sa porscheom. Imas jako dobro auto za male novce u drugom pakovanju. Englezi jako hvale sorenta, a i drugi poznati automagazini sorenta svrstavaju među najpouzdanije terence tik u z toyote,mitsubishi i sl. tako da je meni to sasvim dovoljan razlog.
U nas je sve stalo u kasnim 80im sa golfom 2, i jos po tome se ravna kvalitet auta,tako da te to ne brine, kupujes auto za sebe,nisi svercer, uzmi auto i uzivaj. Isti je slucaj za volva,narod nije navikao na njega, auto mnogooo bolji od dosta drugih manje vrijednih i losih auta,a jeftiniji po cijeni. Cisto jer je ovdje podcijenjen, iz gore navedenog razloga.
I zadnje, nek ti ovlasteni servis ne bude mjerilo. Princip rada svakog motora i inace auta je isti, tako da nađes dobrog majstora i uzivas. Svi ti majstori iz ovlastenog rade privatno,a vecinski su mladi na praxi tako da... A i dijelove mozes nabaviti u raznim autodijelovima po mizernim cijenama.

Hvala za savjete i podrsku;);););););)
 
Član
Kad smo kod kilometraze, sjeo sam jednom u Volvo S60, uslov je bio da ga ne palim dok ne.procjenim kilometrazu po enterijeru. Procjena moja je.bila.oko 80.000km, stvarna situacija je bila 560.000km. Covjek i dalje vozi taj auto, kupio nov, a ima 4 godine od tad. Ne izlazi iz auta, non stop na putu i nikad stao nije. Sta ima, VW, DAS AUTO? ***** ce VW biti tako pouzdan. Motor je bio 2.4 dizel.
 
Član
Puno šuplje zadnje dvije stranice. Srećom imam iskustva sa raznim markama i vrstama auta. Ono što hoće pokretač teme je otprilike i moja namjera kad budem mijenjao ovo koje sada vozim, a kojim sam zadovoljan.

Za čeg ti treba? Hočeš robusno auto koje se ne boji snijega niti makadama, a ni kakve uzbrdice. Oba koja si mjerkao su u tom kao i bruka drugih.

Održavanje. Ne očekuj da će biti ko za GII ali priće o basnosovnim troškovima i mjesecima čekanja su samo "priće". Važno je imati dobar i sposoban servis, koji ima poznanstva i kontakte po otpadima i vani. Ekipa koja meni održava auta za sada odradi sve u skladu sa mojim očekivanjima po cijenama koje mogu podnijeti, a to traje već 6 godina.

Potrošnja. Kod mene je 1.6 benzin i pije kao da je rus. Moj ćeif moj ceh. Ne pijem, ne pušim, žena mi zabranila da se kurvam ali mi niko ne brani da zgasam gdje se smije i koliko se smije.

Registracija. Mala razlika u cijeni u odnosu na razliku u ćeifu između onog što želiš i onog što imaš.

Moja wish lista:
Duster
Freelander
Jeep
Sorento
Santa fe
Tucson
Forester
Terano

Lista bazirana na mojim finansijama, ličnim sklonostima(estetskim), cijeni održavanja itd.
 
Top