Hoćete li se manje voziti zbog poskupljenja goriva ?

Hoćete li se manje voziti zbog poskupljenja goriva ?

Ho?ete li se manje voziti zbog poskupljenja goriva?

  • Da, ovo je nepodnošljivo

    Votes: 52 40,3%
  • Ne, još uvijek je podnošljivo

    Votes: 62 48,1%
  • Kupujem biciklo

    Votes: 15 11,6%

  • Total voters
    129
Član
edoze je napisao(la):
marshal je napisao(la):
auto danas nije luxuz nego potreba,stoga mislim da ce se i dalje vozati,jer kad sve sumiras opet je jeftinije autom nego busevima...
ps ja vozim na plin tako da mi to poskupljenje nece bas puno uticati sve dok plin ne budu dirali :)

otkud ti da je jeftinije autom? mjesecna karta? studenti,penzioneri imaju dodatni popust...ne znam koliko je u Zenici gradski prevoz,mozda je 30-tak KM mjesecna karta...to goriva potrosis za manje od 10 dana, nekom normalnom voznjom,i to da ne vozis svaki dan...plus placanje parkinga itd...
prakticnije je autom,al jeftinije nije ni u kom slucaju...
nisam mislio na gradsku voznju,nego na duze i ko je porodican covjek,btw ja ev radim ovdje u sa,i svakako da je isplatniji gradski prevoz sto ti kazes,s time se slazem


sub3r je napisao(la):
cuj jeftinije... sta to vi vozite :icon_rolleyes:

drug meni jeste jeftinije jer vozim na plin,sve zavisi kako ko vozi i gdje vozi....
 
Član
cekajte... zar u Sa nije oko 8 maraka mjesecna za GRAS (mislim na studente)... ako je tako da ti auto trosi litar na 100 kilometara ustedit ces vozeci se sa gradskim prevozom...

U Tz je druga prica... svugdje se moze pjeske...
 
Član
GOLF TZ je napisao(la):
cekajte... zar u Sa nije oko 8 maraka mjesecna za GRAS (mislim na studente)... ako je tako da ti auto trosi litar na 100 kilometara ustedit ces vozeci se sa gradskim prevozom...

U Tz je druga prica... svugdje se moze pjeske...

90KM 6 mjeseci karta to je bilo,sad ti je mjesecni kupon ako se ne varam oko 20KM kosta,ja nemam vise pravo na tu studensku kartu jer nisam vise redovni neg vanredan pa zato kazem nisam siguran jeli toliko ;)
 
Član
Redovan sam student....16 km mjesec kupon važi u svima zonama osim komercijali...ja na tramvaj a beli izađe ponekad iz garaže...heheheheheh...skupo za mene gorivo...pozzzz:cool:
 
Član
Chuza je napisao(la):
90KM 6 mjeseci karta to je bilo,sad ti je mjesecni kupon ako se ne varam oko 20KM kosta,ja nemam vise pravo na tu studensku kartu jer nisam vise redovni neg vanredan pa zato kazem nisam siguran jeli toliko ;)

16 KM je trenutno... http://www.sarajevo-x.com/vijesti/sarajevo/mjesecna-vozna-karta-za-studente-u-sarajevu-16-km/120109079 ;)
 
Član
Smijesno za reci poskupilo gorivo za 5feninga pa cu se manje voziti :lol: jeste poskupilo onom ko sipa sedmicno 200-300km pa on osjeti razliku u poskupljenju ali brate ja sipam pretezno 20km na drugi treci dan, nekad svaki dan kad se vozikam, ali pretezno na drugi i prije sam dobivao 10L a sada dobijem 8.6L, prije sam uvijek ponistim sat i predjem 100km i na benzinsku, i sada tako isto radim i ja ne osjetim iskreno razliku i prije i sada prelazim 100km sa 20 kermi :D prije sam mozda mogao preci sa 20km nekih 120km ali ja na to nisam nikad gledao, 20km i tucem 100km gradske i dobro. Sve do 2.5km po litri je dobro. Kad predje 2.5km po litri e tada tajko prelazi na plin :lol: A dizeli nek se guse u visokim cijenama goriva, jer njima je vec 2.50km litra :D
 
Top