Hitno, filter goriva, peugeot 207

Hitno, filter goriva, peugeot 207

Član
Pozz,
kupio sam novi filter goriva, stari izvadio i ubacio na isto mijesto novi filter. pospajao sve kako je bilo i na starom i vratio. Problem mi je sada auto nece da upali, vratio sam stari filter ali nece sada ni sa njim. zna li neko sta da radim ? Hvala puno.
 
Član
Radi se o diesel motoru?

Ako se radi onda skini novi filter i naspi na mjesto gdje dodje filter nafte (dizela) ili ako je vanjski filter onda naspi u njega goriva dizela i onda zaverglaj i upalice, to ti je samo vratio gorivo i sada trebas izverglati da bi on upalio, nije nista strasno. mozes ako je CR ubrizgavanje, jos par puta dati kontakt da pumpa dovuce gorivo i filter ali obavezno naspi goriva u filter i onda ce ti uplaliti ;)
 
Član
jeste diesel je. Vratio sam stari filter u kojem je ostalo goriva ali nece opet da pali. Pokusavao sam i da drzim kontakt al onda nesto poslije cca 10 sec pocne zujati i ja iskljucim. al nece opet da upali
 
Član
druze naspi goriva u novi filter i onda postavi ga ali pazi na smjerove crijeva gdje koji ide i ako ima senzor na njemu ne zaboravi ga skopcati i verglaj, sad ce ti malo duze verglati da bi upalio, nije ti nista bilo samo je vratio gorivo nazad ne sikiraj se ;) koje je auto u pitanju?
 
Član
auto je peugeot 207, neda mi se sad vracati novi filter jer sam vratio stari kako je bilo i u kojem je ostalo goriva sve sam prikopcao kako je bilo bojim se da jos sta nece riknuti od verglanja. ne znam moze li se samo kako ozraciti.
 
Član
Jest čovjek nedokazan.
Fino ti se objasni šta da radiš i kako i ti kažeš - NEĆU.
Koji k.... onda pitanje?
 
Član
ma ne kazem necu nego vratio sam stari filter u kojem IMA goriva onoliko koliko je bilo kada sam ga skinuo i verglao ali nece da upali, dosuo bih ja goriva da nema.
druze ba shvati me, uhvatila me je prpa, nisam trebao ni dirati al et.
 
verglaj duze :D mozes samo alnaser pokvarit :D :D
a koliko sam ja mogao primjetit da pezoi (HDI) prilikom nestanka goriva prije svega tesko upale, tesko mu dovuc gorivo...a obrati paznju da ti nije ocitalo kakvu gresku..!! kod skidanja filtera nafte i samim time ubaci se zrak u sistem zna ocitati i gresku neku.....pogledaj dobro izbacuje li sta na board-u?
 
Član
neznam koji je motor, ali pogledaj ima li na dovodu goriva u filter pumpica, gumena, na nju napumpas da povuce gorivo i treba da pali ko mina..
 
Član
Motor je 1.4 HDi, sinoc sam opet ubacio novi filter usuo gorivo u njega iz starog filtera sto je ostalo, pritiskao sam i tu pumpicu jedno 3 min. al opet nece, vec je i akumulator oslabio od verglanja :s Dans cu kupiti jos nafte pa da uspem jos u filter i ako budem mogau malo u crijeva ako i to ne upali valja zvat majstora.
 
Član
Evo rijesio sam problem, hvala svima na pomoci. Opet sam pritiskao pumpicu za gorivo jedno 7-8min i upalio je od drugi put. Sad je sve ok. Pozz.
 
Top