gume iskustva low budžet

gume iskustva low budžet

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Član
mehanicari su sve koji su preko 20 godina u tom poslu ovo pregledavali, a dodirom sam se sam uvjerio da sava nikada ljeti uzeti nece se vise. a sto se tice auta razbijanja, auto je prlikom ulaska u krivinu ponijelo po pijesku i direktno udarilo u bankinu bez drugih ucesnika u nesreci. Slika 2 je razbijeno auto, slika 1 je sa popravka gdje smo sve skidali sto je naprijed bilo. ono sto je bilo otislo su hladnjaci, hauba, maglenke, farovi, branik, greda, i naprijed sta je bilo kablova. Vjeruj da je moguce pri ogranicenju ovako uraditi od auta :)
Ljetna guma i treba biti tvrdja od zimse u Mostaru kad ljeti upekne 45+ C, zimska se topi kao maslac. Zensko je u pitanju pa je sve moguce, kad pogledas nije sve i do gume kad je u nas losa kvaliteta asfalta i svako drugo auto pusta ulje kad na to jos dodje prva kisa slabo koja guma pomaze.
 
Član
Slazem se i to. Bila Jeste prva kisa i ulja je bilo puna cesta. Sve to.stoji, ali ispada da nema razlike izmedju guma a razlika u cijeni i 200,300%. I dalje je moje misljenje da dosta ima do gume.
 
Član
Slazem se i to. Bila Jeste prva kisa i ulja je bilo puna cesta. Sve to.stoji, ali ispada da nema razlike izmedju guma a razlika u cijeni i 200,300%. I dalje je moje misljenje da dosta ima do gume.
Naravno da ima razlike u gumama ali treba i prilagodit se ovim nasim cestama pogresni nagibi, propala cesta pa ne ide voda sa gazeceg sloja pa lokve na cesti, vecinom opreznije vozim po kisi, pogotov jer ovdje gdje zivim grad nakon prve kise postane Venecija.
 
Član
Potvrdjujem prethodni post. Ja imam NEXEN N9000 u dimenziji 245/40/19 , stvarno fantasticna guma, za svjetlosnu godinu bolja od Continentala, Michelina ili Goodyeara, a cjenovno je izuzetno pristupacna.
Konkretno ove su 250KM po komadu, dok za nabrojane konkurente cijena je ako ne i duplo veca. :)
 
Član
Ne znam posto je kod nas u BiH Nokian guma, ja je imam u dimenziji 245/40 18. Guma vrh vrhova, a ima je u svim dimenzijama
 
Član
ima li itko iskustva sa nankangom ns2, primjetio sam da ju dosta ljudi meću na auta pa jel to samo zbog izgleda ili guma valja
 
Super Moderator
pa guma je sigurno solidna kad je nova, poslije kakva je ne znam. definitivno od low budget guma je barum najbolji, al nije jeftin ko nankang recimo, ko sunny il kako vec i te marke. i barum nece sigurno jos dugo ostati tako povoljan jer su im gume sve bolje i bolje. isto sto je i hankook bio jeftin pa je sad skup, al opravdano
 
BHT Ovisnik
Pa nije ni nankang nesto vele jeftiniji od Baruma, bar ovu zadnju sezonu kako sam upratio cijene, poceli su ga dizat,valjda vide raja kupuje... Nokian sto sam cuo svi je hvale,ali je ja u nas nisam nigdje vidio za uzeti. kada sam gledao prije god-dvi u RH bila je prilicno skupa.
 
zimska , znaci za snijeg samo i ove hladne dane (ne za ljeto znaci niposto) meni su ove od jeftinih se dobro pokazale: DEBICA i MATADOR
cijena za 13, 14 i 15" kosta 75 komad sa ugradnjom , prosle god vozio sa matadorom sibir snow 15" 195/65 i zaista bio prezadovoljan, (nove kupljenje naravno, na ocevom golfu 4) .
ove godine sam takodjer (i iskreno prvi put ja sebi kupio nove gume :D :D vazda sebi polovne ) i to 4 komada MATADOR sibir snow na bmw 195/65 R15, 300 KM s montazom
(posto imam jako veliko brdo i veliku krivinu prije kuce i prije tog brda gdje mora da se stane i usalta u prvu brzinu i krene u prvoj u naglu krivinu uz brdo moram da imam dobre gume, i vec prvi snijeg sto je bio imam dobra iskustva, bez problema uzlazio.a imao sam brigu djelicmicno radi vuce.
svako normalan bi trebao da bude svjestan da zimska guma treba da se skine kad snijega vise nema, a to je otprilike mart i time nove kupljene gume mogu da budu 4-5 godina.
drug mi takodjer ima Matador evo trecu godinu i vozi samo zimi (oko 4 mjeseca znaci)a mnogo prelazi i gume su bukvalno jos uvijek nove, zapanjujuce je gdje sve moze da uzadje zimi.
pa eto..moje iskustvo za ove jeftine,, o skupim ne razmisljam nikad :)
 
Član
C7??

Ne vidim zašto od svega "zakidati" na gumama?
Ja kada god vozim brže nekako zamislim taj kontakt sa cestom od nekih par cm.
Po meni ima drugih mjesta za ustediti pare.


(Mada priznajem da sada radim ono sto i sam mrzim, postavio si pitanje a ne da trazis savjete)
 
Član
@Davor_
ma ja c7 2013

Ja sam do sada uglavnom vozio na continentalu, mishelinu, bridgestonu znači sami vrh što se tiče gume, kupovao nove i plaćao taj premium, u zadnje vrijeme dok sam tražio auto i vrtio se po servisima primjetio sam da i na skupim autima kod nas u bih ljudi kupuju jeftine gume.

Nekažem da ću ja kupiti ovo je čisto diskusija i razmjena mišljenja i iskustva.

Nekako imam osjećaj da i premium nakon 4g izgubi svoje adute koje ih izdvajaju od jeftinije gume, ma koliko šare ostalo, i nekako mi se čini da je bolje svjež dot lošije gume nego star dot premium gume. znači sve nove gume su solidne prve 2-3g pitanje je kake su kasnije naročito zimske.
 
HANKOOK su low-med. cjenovno ali se neces pokajati sigurno.....Imam na autu ljetne hankook 15 195 , 200km/h sa njima vozim nema sekundice nikakvih podrhtavanja....vezu se za asfalt odlično....ovo su definitivno u tom cjenovnom rangu najbolje gume...
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Top