Golf VI 1.4 16v

Golf VI 1.4 16v

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Član
E ovako čuneri radi se znaci o novoj ševi,motor 1.4 80PS iako kazu da ima oko 86-87,.u golfu V je imao 75 ks.Ne zelim da cujem komentare nadoplati za 1.6 uzi ovo uzmi ono,sta ce ti to..,(auto nije za mene),trazim vase znanje ,znaci ako je iko vozio ovo auto i tako to..kako ide uz planinu ivan ;)neide se bas cesto al ako te pretekne nesto da se ne brukas puno:icon_smile:
Svaka informacija je dobro došla.Hvala
 
Član
Motor je srednja zalost sta rec, al barem ganjaj da imas klimu i el. podizace s obzirom da s tim motorm ide i najslabija oprema, ako ti nije bitno preticanje to je taj motor, ali s njim zaboravi na preticanja van grada, jer je to preslaba masina da vuce 6cu, mislim da ce ti on trosit vise neg 2.0 tdi al et imat ces novo auto tako da... I da, kad budes prodavao auto izgubices dosta na cijeni s tim motorm
 
Član
Astra je napisao(la):
Motor je srednja zalost sta rec, al barem ganjaj da imas klimu i el. podizace s obzirom da s tim motorm ide i najslabija oprema, ako ti nije bitno preticanje to je taj motor, ali s njim zaboravi na preticanja van grada, jer je to preslaba masina da vuce 6cu, mislim da ce ti on trosit vise neg 2.0 tdi al et imat ces novo auto tako da... I da, kad budes prodavao auto izgubices dosta na cijeni s tim motorm

Ma nije srednja zalost, nego najveca zalost. Ne vjerujem da su nesto vitalno promjenili taj motor u odnosu na peticu, tako da sve sto je Astra nabrojao stoji. A to uz ivan kako ide, znam da petica ne ide nikako... Po meni, taj motor nije ni za pola, a kamo li za golfa. Ugl, za sta god da se odlucis sretno. Auto kupujes radi sebe, a ne da te neko gleda ili ne obruka u preticanju. :cool:
 
Član
ma zalijepi ti njemu GTI da se ne brukaš,vozio sam testnog 1.4 sa 5 ljudi nije da ne ide nego se ne mice
 
80KS
Zavisi sta ocekujes od auta, ako mislis preticanje trecom uz Ivan + klima i 5 osoba, zaboravi...
Za "ravnice" je skroz ok... vuce, pretice se bez problema... 180 ces nabrat na autoputu bez problema i bez "cekanja" ...
Istina, fali mu Nm, ali zato se ziv ne cuje... Btw, ipak je to atmo, i treba ga "znati" voziti odnosno saltati u pravo vrijeme...
A taj nedostatak Nm-hp nadoknadjuje njegova predobra stabilnost, tako da u krivinama mozes ulijetati samo tako, a da se ne osjeti...
Vozikam i 1.4 i 1.6, a testirao sam par dana 2.0dizela.... benzinca bukvalno NE CUJES, ali ne cujes do 3.500rpm...
Preso sam 20 000 sa sesticama i nikad me niko nije "obruko"... Nema potrebe da me pretice kad brzo vozim :D

Samo dobre gume i deri...

Da, po gradu i 1.4 i 1.6 nece trositi preko 9 sa klimom non-stop upaljenom i ne znam kakvom nogom na gasu... osim fakat nekog izivljavanja... Na otvorenom extra laganom voznjom sam spustio na 4.9...uglavnom je oko 5.5L sa klimom povremeno i laganim gasanjem...

Tako da, ako nisi opterecen koliko ti ks ima auto, odnosno ako ti ne smeta sto si sporiji do "rejsera" u 10-15-20god starom autu , koji god uzmes neces pogrijesiti...
Nije dzaba sestica svjetski auto godine ;)
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Top