golf se gasi u voznji

golf se gasi u voznji

golf 2 1,3 stari model,al postavljeno elektronsko paljenje i neko vrijeme je sve super radilo,ali u zadnje vrijeme kad duze vozim auto se pocne tresti,broj obrtaja skroz padne,nemam obrtomjer,al osjetim i auto se pocne gasiti,to zna proci u voznji,ili ako ga ugasim,pa nakon par minuta upalim.
Elektricar kaze nije do struje,do karburatora je,a majstor za karburatore kaze da se auto gasi zbog vode,zraka,ili struje,da je sa karburatorom sve uredu :icon_question:
 
VR6Boki je napisao(la):
Jedan tank naspi na drugoj pumpi pa vidi jel se isto desava.

EP,selex,OMV,hifa,ma mjenjam cesto,iako sam vecinom na OMv-u,al auto radi normalno,al u voznji se odjednom pocne gubiti....mozda je nesto oko struje,sumnjam na to :icon_rolleyes:
 
Član
kad sam ja tebi rekao da imas najgori motor koji se moze ubacit u auto,ja sam kuburio sa istim dugo vremena,na kraju sam ga morao izvadit,htio ili ne
i ja sam imao takvih situacija, nema sta me nije jebavalo,doduse ja nisam imao elektronike,kod mene je bila platina,malo malo zajebava
to sto ti se gasi u voznji je karburator sto posto, jesul ti pregledali dizne na karburatoru:icon_rolleyes:
 
Početnik
moze biti i do benzinske pumpe...ona zna zezati tako kad se zagrije...kad ti se ugasi, probaj ohladiti pumpu, polij je vodom, a ima i snijega :D i onda probaj upalit....
 
karburator ociscen nema 2 mjeseca i nije do njega sigurno,moguce da je do one kutije u kojoj se nalazi zracni filter,ono okruglo,jednom sam je mjenjo,jer je imala lufta na dijelu koji dodje na karburator,pa je sad opet pocela se mrdati,ali i ovu sto je izdrzala mjesec,dva sam jedva nasao u kiseljaku jednu i sad ne znam gdje cu naci drugu da je ispravna,a nije benzinska,skoro je mjenjo
 
Član
Meni se to desilo na 1.6 golfu, taman krenuli za 1maj u mostar i citavim putem tamo i vamo mi se auto gasilo svako kilometar, po dana sam vozio do mostara :D
Na kraju sta je bilo, zacepio se benzinski filter, tacnije raspao se onaj kartoncic u njemu
in-line-gasoline-filters-206246.jpg
 
Kenan28 je napisao(la):
Meni se to desilo na 1.6 golfu, taman krenuli za 1maj u mostar i citavim putem tamo i vamo mi se auto gasilo svako kilometar, po dana sam vozio do mostara :D
Na kraju sta je bilo, zacepio se benzinski filter, tacnije raspao se onaj kartoncic u njemu
in-line-gasoline-filters-206246.jpg

i to mjenjam redovno,ali ne znam sta mu je,jedino da nije:icon_question: bobina
 
Član
De reci jel ti auto u tom trenutku kad padnu obrtaji, jel trima gas? Kako ga prima normalno ili teze? Jel se ugasi u voznji pa onda ne mozes upaliti i koliko cekas da upalis opet? Jer malo si nagrubo opisao, a po tvom opisu moze biti sve i svasta...
 
U mene je bio isti problem auto se gasilo...na karburatoru se zacepile dizne kaze majstor zbog loseg goriva.Probaj ocistit dizne.;)
 
RS TURBO je napisao(la):
De reci jel ti auto u tom trenutku kad padnu obrtaji, jel trima gas? Kako ga prima normalno ili teze? Jel se ugasi u voznji pa onda ne mozes upaliti i koliko cekas da upalis opet? Jer malo si nagrubo opisao, a po tvom opisu moze biti sve i svasta...

prima gas teze,trokira,u voznji kad pusitm gas pocnu se lampice paliti i trese se tabla i hoce da se ugasi,ako nastavim voziti i drzati nogu na gasu,to zna proci,ali nekad ga ugasim i sacekam par minuta i on radi normalno,a nekad se isto trese.
danas vidim curi voda u mlazu ispod zupcastog,vidim nema vode u posudi,izgleda otisla vodena pumpa,jel se zbog nje mogao gasiti i trokirati????
a dizne sve ociscene na karburatoru..
 
Član
To sto ti slapa voda ti je otisla vodena pumpa... A to sto ti radi moze biti zacepljen ili da se raspao filter goriva unutra pa zastopa, moze biti da ti pumpa goriva ne valja pa te zeza, moze biti los kvalitet goriva mada cisto sumnjam u to, voda nije jer bi pucao na auspuhu... Kakvi su kablovi, svijecice? moze biti veoma lako do karburatora ako je polu anjspric jer oni hoce da zezaju na taj slican nacin, sad kod tebe ne znam jeli... Obavezno vidi kakva ti je pumpa goriva...
 
Član
Stari motor 1.3 ? Dizna na karburatoru, ocisti ponovo, nema veze sto je mastor cistio 2 mjeseca su velika, a mogu biti i platinska vrlo lako ako ne prima gas...
 
ErRoR je napisao(la):
Stari motor 1.3 ? Dizna na karburatoru, ocisti ponovo, nema veze sto je mastor cistio 2 mjeseca su velika, a mogu biti i platinska vrlo lako ako ne prima gas...

ma stavljen je elektronski razvodnik od 1.8 16 v,promjenio sma finger danas i auto se trese,ali se skoro nikako ne gasi,pa cu promjeniti i kapu da vidim jel do toga bilo
 
Top