golf mk4

golf mk4

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Član
RE: prešao sa "2" na "4"

fotke.bhtuning.com
[/URL][/img]



Kao što se da primjetiti, prozori su na "kurblu", što znači da sam izbjegao problematičnu elektroniku, barem što se podizača stakala tiče...
 
RE: prešao sa "2" na "4"

Joj ovih tjunera,samo bi slike da gledaju!!!:lol::cool:

Nesto mi ovaj airbag na volanu sumnjiv???

A,da golf 4 je imao velikih problema sa podizacima stakala,vidjao sam
taksiste,izadju iz auta i guraju ih...show...:lol:
 
Član
RE: prešao sa "2" na "4"

... blah,
torsice ti auto kolko ga pritisnes, kad si vec uzeo 1.4 motor, neomoj ga ni silit, vozi ga normalno znaci shodno njegovim karakteristikama i trosice ti ko upaljac, na autoputu ga mozes zaletit 170-180, jes da mu treba dosta, al dodje... sto se potrosnje tice, ako ti pocne trosit 20l otisla ti je vjerovatno lambda pa se to moze zamjeniti. Sto se board computera tice, board computer je skoro uvjek u pravu sto se potrosnje tice, naravno uz odstupanja od nekih 7%, zavisi sta gledas, malo se upoznaj sa svojim board computerom, imas trunutno potrosnja i imas ono sa prekrizenom nulom to ti je ustvari prosjecna potrosnja zavisno od zadnjeg paljenja auta t.j. od zadnjeg reseta. eto. A felge, nadji sebi nekake 15" neide nista vece na to, teglit ces se djaba.
 
Član
RE: prešao sa "2" na "4"

baš i kažem da ga ne kontam derat, ma joooooooj, samo da se ne kvari, sve ostalo se da sredit i štedit...;)

Djulba, šta s Airbagom?? Ne kontam što ti je sumnjiv...:icon_rolleyes:
 
Član
RE: prešao sa "2" na "4"

Airbag je mijenjan, udarano auto, ali druze, da te utjesim, rijetko koje auto ima u Bosni da ga kupis a ili da nije udarano ili da nije preslo 3 miliona kilometara

a st aje tu lose, auto udareno, nije totalku imalo, pa popravljeno i Boze moj, nije to nista lose ako je lijepo odradjeno

sto se tice motora, negdje sam citao da je veliki procenat svih cetvroki upravo motor 1.4, da sad ne lupam cifre ali sam se iznenadio koliki udio u prodaji je bas taj tvoj motor.

Jeste slabiji, stoji, hoce potrositi kad ga navlacis, ali brate, vozi ga normala i nece ti puno trositi, a ako ti bude uzimao 9 po gradu to je normalno, ali tu ti je 35% samo kako ti vozis a ostalo je do motora.

Ja mislim da je motor ok i da neces imati s njim problema, a ako si mislio se ganjati po semaforima po gradu onda si trebao uzeti GTI ili V6 a ovako je normala auto

sto se tice poredjenja sa dizelima, to ne radi, jer dizel je dizel a benzin benzin, on ima obrtni moment a ti nemas pa ti sa slabim motorom navlacis itd.itd, uvijek ce dizel manje trositi i to je tako

suma sumarum, mislim da ces sa dobrim odrzavanjem provesti ugodno vrijeme s tim autom

p.s. ako bude sta trebalo za auto --> www.carshoptuzla.com ili http://carshop.omgforum.net

Pozz,

Damir
 
Super Moderator
RE: prešao sa "2" na "4"

izgleda da jest udarano auto al meni se cini dosta ocuvan u cjelini... sad samo pitanje je imas li uopce airbag o tome se radi... al nemora znacit da je auto punolupan bio... mozda je samo karambolku skrsio i masku i tako te sitnice pa izletio airbag... tetak je nedavno iz svicarske dovuko megana karavan malo udaren naprijed bio mogo se i vozit i sve... ma nista eto haman sve rucno mogo napravit sam al airbag iskocio... znaci to ne treba da te brine ;)
inace fina cetvorka nije losa ;)
a to sto ti trosi 10-ak litara po gradu nije nista... sve zavisi kako ga vozis
i nama je polo 1.2 znao potrosit 10-ak litara... evo sad focus 1.6TDCi ako ga navijas hoce skocit i na 13-14 bez obriza sto je diesel
nek je sa srecom drug i puno predjenih kilometara ;)
 
RE: prešao sa "2" na "4"

Druze,uporedi boju zracnog jastuka na volanu sa ostatkom volana!!!

Airbagovi se aktiviraju pri vecim udarcima,ja sam udario auto sa airbagom brzinom
negdje oko 50 na sat,tj.udario sam auto ispred sebe,znaci unistio sam karambolku,
prednja prsa,prednji dio haube i nisu se otvorili,oni se samo otvaraju pri udarima od
30 stepeni,dakle samo ako je udar u lijevo ili u desno i ako je bas jaci udar,to sam negdje
procitao,ovo ti govorim zbog sebe da jos jednom auto odvuces na servis i provjeris
stanje trapa itd...
 
Super Moderator
RE: prešao sa "2" na "4"

ma drug zna se on nekad i upalit kad sporije ides u tom je stvar...zato ne mora znacit da je sad bio neki grozan unfal i da mu je auto rezano na 14 dijelova :D
 
Član
RE: prešao sa "2" na "4"

svaka čast momci, pravo ste me informisali, puno hvala svima;)... svakako sam kontao auto voziti na servis ubrzo da se još jednom sav pregleda... upucaću i koju sliku ispod haube da se vidi da (vjerovatno osim karambolke) nije ništa sje...o, tj ako je udaran. Dobro sam pregledao auto kad sam ga kupovao i vidio sam da nema nikakvih problema... Ako i jest skršen, onda su ga lavovi dobro napravili, tako da opet ne gubim...ponavljam, auto je bio prilično jeftin... Sve u svemu, opet kažem, samo da se ne kvari... Ponovo hvala momci...:icon_smile:
 
Član
RE: prešao sa "2" na "4"

Kod mene ga komsija ima Tuzla Sarajvo prosjek 5.7
a u gradu ide do 9-10 litara normalne voznje sto je i realna potrosnja tog auta....
Nije jak motor a ima on kila pofino

sretno sa auticem
 
Član
RE: prešao sa "2" na "4"

eh, išao sam vidjeti kakva je situacija sa ostalim airbag-ovima...koliko vidim ostali su u dure...onaj na suvozačevoj strani izgleda da nije mijenjan... podrobno sam pogledao, a sjedišta su njegova 100% tako da bočni airbagovi garant nisu "radili" ako je auto udarano... Da li postoji mogučnost da je volan mijenjan ili nešto slično...jer fakat se ne može primjetiti da nešto nije u redu...
p.s. hvala smajke i veliki pozdrav za Tuzlu i Travnik, vidim ima vas dosta :cool: A u Travniku sam redovan na Plavoj vodi ;)
 
Član
RE: prešao sa "2" na "4"

eeee Djulba...vidim izheba ti tog jadnog BMW-a ko da je ukrainac a ne švabo:lol::lol::lol:, ma često navratim na plavu vodu, dobri ćevapi, a ja poguzija ;)
Bude li vas, narode, na trkama, jestel bili u Zenici na Kamberovićima kad je bilo takmičenje? Furatel ove utrke s "čunjevima", testovi spretnosti itd???
 
Super Moderator
RE: prešao sa "2" na "4"

metalmir je napisao(la):
eeee Djulba...vidim izheba ti tog jadnog BMW-a ko da je ukrainac a ne švabo:lol::lol::lol:, ma često navratim na plavu vodu, dobri ćevapi, a ja poguzija ;)
Bude li vas, narode, na trkama, jestel bili u Zenici na Kamberovićima kad je bilo takmičenje? Furatel ove utrke s "čunjevima", testovi spretnosti itd???

slijedeci put na cevape drug otidji na zitarnicu tamo kod sarene dzamije... ima cevabdzinica ''karalic'' a mozes i u ''hari'' svejedno je uglavnom bolji nego dole :D
ma kazem ti ja ne bi trebalo da ti je golf puno udaren eto vidis nije ni desni airbag iskocio znaci ne bi trebalo bit nista strasno.. a volan ti nije mjenjan vec samo ovaj sredisnji dio gdje je airbag ;)

Djulba No 2 je napisao(la):
E dje si bio u Travniku kad smo mi fordasi bili u posjeti!!!:cool:

imam i ja forda sto niko ne zove :icon_rolleyes:
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Top