Golf IV TDI (zamjena zupcastog)

Golf IV TDI (zamjena zupcastog)

Član
Moram uraditi ovaj veliki servis, pa ako moze neka preporuka za servis u Sarajevu gdje to uraditi.
I ako znate kakvi se dijelovi kod nas po servisima ugradjuju, i da li je bacanje para da npr odem i kupim dijelove u ASA-i i s tim dijelovima odem u neki drugi servis pa da oni zamjene i platim im ruke.
A ako ne budem kupovao u ASA-i nego u nekoj drugoj radnji, koje brendove da trazim npr. za remenje, za vodenu...
Ako sta znaci motor je 1.9 TDI 66kw, oznaka motora je ALH
 
Član
Kenan28 je napisao(la):
Moram uraditi ovaj veliki servis, pa ako moze neka preporuka za servis u Sarajevu gdje to uraditi.
I ako znate kakvi se dijelovi kod nas po servisima ugradjuju, i da li je bacanje para da npr odem i kupim dijelove u ASA-i i s tim dijelovima odem u neki drugi servis pa da oni zamjene i platim im ruke.
A ako ne budem kupovao u ASA-i nego u nekoj drugoj radnji, koje brendove da trazim npr. za remenje, za vodenu...
Ako sta znaci motor je 1.9 TDI 66kw, oznaka motora je ALH

Moj otac vozi Octaviu 2003 godinu i išao je da vidi za veliki servis u ASA autu i tamo je koštao oko 1100 KM,
Zbog cijene je odustao i isti uradio kod Simanića u Buća Potoku za nekih cca 500 KM, gdje mu je čovjek za izvedene radove dao garanciju na 90 hiljada kilometara,

Asa ti je u osnovi deranje guzova ;)
 
Član
Predpostavljao sam da je ASA preskupa ali sam kontao mozda dijelove kod njih uzeti a negdje drugo da ih zamjenim, ali u tom slucaju taj servis ne daje garanciju, sto i razumijem jer nisu njihovi dijelovi pa da su iz dvije ASA-e :)
Hvala drug na prenesenom iskustvu, skontat cu jos ovo u dan-dva pa da u ponedjeljak zamjenim.
 
Top