Golf IV (TDI) nece preko 160 km/h (edit: greska "Charge pressure control" ?)

Golf IV (TDI) nece preko 160 km/h (edit: greska "Charge pressure control" ?)

Član
Jucer krenem za Zenicu i kontam haj da malo propusem auto, 4-tom ga nabijem na 140 km/h, ubacim u 5-tu i auto do 160 km/h dobro vuce, ali na 160 km/h kao da ima blokadu i samo osjetim da izgubi gas i ni 1 km/h preko nece.
Mislim nisam lud za velikim brzinama ali znam da mi je auto bez problema islo 180 km/h pa me sad kopka sta mu je.
Skoro sam mijenjao ulje i nisam resetovao onaj "service", jel moguce da CPU zbog toga pravi neku blokadu?
Cuo sam za slucajeve kad raji nece da ide preko 3-4 hiljade obrtaja i pali se Safe mode, ali meni 2-3-4 brzinom moze do 5 000 obrtaja ali 5-tom nece. :icon_rolleyes:
Jel moguce da je turbina?
 
Član
RE: Golg IV (TDI) nece preko 160 km/h

Meni se uključio taj safe mod na autu od starog, limitira rad turbine i još ponešto, al da je to nebi mogo doć blizu 160, negdje 110-120 mu je bio max.
 
Član
RE: Golg IV (TDI) nece preko 160 km/h

Mora druze da je se uljenio dosla zima i tako to ice on bolje na ljeto nije on u safe modu ako moze do 5k okretaja malo na auto put i procepi to je vjerovatno cisto sumljam da je turbina imas na you tube kako se cuje kad ona ode.;)
 
Član
RE: Golg IV (TDI) nece preko 160 km/h

meni se desilo jednom da na 170 nece preko pod punim gasom , mada prije par noci sam vozio dole prema mostarskom i dignem ga 190 , ne znam u cemu je problem, samo znam da moj nije mogao ni 1 km/h preko 170 jednom prilikom
 
Član
RE: Golg IV (TDI) nece preko 160 km/h

raymo je napisao(la):
Mora druze da je se uljenio dosla zima i tako to ice on bolje na ljeto nije on u safe modu ako moze do 5k okretaja malo na auto put i procepi to je vjerovatno cisto sumljam da je turbina imas na you tube kako se cuje kad ona ode.;)

bas zimi sva auta zivnu ;)
ako ga nisi odavno vozio u obrtajima, i ako si ga dugo tusio, moguce da se malo "zacepio" propusi ga malo ili ocisti usis/izduv...
 
Član
RE: Golg IV (TDI) nece preko 160 km/h

Moj prijatelj je imao isti ptoblem, ocistio je turbinu i stvar je bila resena...
neko upuceniji ce ti se javiti da detaljnije obrazlozi sta i gde raditi dalje.
 
Član
RE: Golg IV (TDI) nece preko 160 km/h

raymo je napisao(la):
Mora druze da je se uljenio dosla zima i tako to ice on bolje na ljeto nije on u safe modu ako moze do 5k okretaja malo na auto put i procepi to je vjerovatno cisto sumljam da je turbina imas na you tube kako se cuje kad ona ode.;)

Pa nije medvijed da se uljeni zimi pred zimski san :lol:

Bas bi zimi morao ici bolje zboh hladnijeg zraka, vjerovatno zaprljana turbina ;)
 
Član
RE: Golg IV (TDI) nece preko 160 km/h

prvo na dijagnostiku , da nije nešto od elektronike pa onda traži dalje ako je mehanika u pitanju
 
Član
RE: Golg IV (TDI) nece preko 160 km/h

imas puno sitnica koje mogu praviti problem ali eto kod mene je na kraju ipak bila turbina problem mogu ti reci da ljudi u Uzicama cine cuda:)
 
Član
RE: Golg IV (TDI) nece preko 160 km/h

ma sta ima veze, i ne treba ti preko 160km/h :D


kao sto vec rinaldo rece, najbolje ti je prvo na dijagnostiku otici, pa onda dalje gledaj ;)
 
Član
RE: Golg IV (TDI) nece preko 160 km/h

Kod mene se nkead zna desavati do 120 dođe i neće preko ili skorz sporo navalči i samo kmeči motor...
 
Član
RE: Golg IV (TDI) nece preko 160 km/h

Ma jasta i ne treba vise od 160 ali jbg kako znam da je isao 180 odmah me kopka sta nije u redu, a ko zna mozda taj problem ako se ne rijesi povuce i neki drugi, tako da bolje to na vakat raditi ;)

Sutra cu ga spojiti na dijagnostiku, a vec sam nasao i majstora za ciscenje turbine pa cu uskoro i to uraditi, valjda brzo rijesim problem.
Hvala svima na odgovorima.
 
Top