Golf IV 1.6 99-

Golf IV 1.6 99-

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Član
askijalni ležajevi su ti zreli za zamjene vidiš na slikama koliko su iskočili prema gore a moraju biti uz šolju

Sta je to`?
 
n0b0dy_ je napisao(la):
askijalni ležajevi su ti zreli za zamjene vidiš na slikama koliko su iskočili prema gore a moraju biti uz šolju

Sta je to`?


jel se zezaš ili ozbiljno neznaš šta su aksijalni ležajevi :icon_question:
 
Član
dadao_style je napisao(la):
n0b0dy_ je napisao(la):
askijalni ležajevi su ti zreli za zamjene vidiš na slikama koliko su iskočili prema gore a moraju biti uz šolju

Sta je to`?


jel se zezaš ili ozbiljno neznaš šta su aksijalni ležajevi :icon_question:

pa da bi znao nebi te pitao.. a druga stvar, neznam kako se dijelovi svi zovu na nasem, kad zivim u inostranstvu, tako da treba naucit kako se svaki dio zove na engleskom na svedskom i na nasem...
 
onda vjerovatno ne izgovaramo isto kao što kažeš pa neki ti neko prevede na engleski ili na tvoj jezik uglavnom to su oni jastuci crni okrugli što dodju na vrhu amortizera kod nas se zovu akcioni ili aksijalni zavisi kako tko izgovara kad su uredu moraju biti poravnati sa šoljom kada su kraju iskoče van šolje tako se to gleda koliko sam ja upućen ako sam u krivu nek me netko ispravi
 
Član
dadao_style je napisao(la):
onda vjerovatno ne izgovaramo isto kao što kažeš pa neki ti neko prevede na engleski ili na tvoj jezik uglavnom to su oni jastuci crni okrugli što dodju na vrhu amortizera kod nas se zovu akcioni ili aksijalni zavisi kako tko izgovara kad su uredu moraju biti poravnati sa šoljom kada su kraju iskoče van šolje tako se to gleda koliko sam ja upućen ako sam u krivu nek me netko ispravi

Aha sad mi je jasnije :D A jel to moze biti zato sto sam stavio opruge naprijed u spustio ga 55mm??
 
n0b0dy_ je napisao(la):
dadao_style je napisao(la):
onda vjerovatno ne izgovaramo isto kao što kažeš pa neki ti neko prevede na engleski ili na tvoj jezik uglavnom to su oni jastuci crni okrugli što dodju na vrhu amortizera kod nas se zovu akcioni ili aksijalni zavisi kako tko izgovara kad su uredu moraju biti poravnati sa šoljom kada su kraju iskoče van šolje tako se to gleda koliko sam ja upućen ako sam u krivu nek me netko ispravi

Aha sad mi je jasnije :D A jel to moze biti zato sto sam stavio opruge naprijed u spustio ga 55mm??

činjenica jest da svake sportske opruge ubrzavaju odnosnoi skraćuju vjek svega ranije od amrotizera kugla krajnica i tih jastuka ali to je neprimetivo mislim ako čuvaš vozilo ako neskačeš svukuda nebi trebalo bit problema ja vozim 16 ke felge i crvene opruge nikad nisam imao problema uz redovnoi održavanje sve je ok baš sam te jastuke mjenjao sad će skoro godina dana i još su ravni dakle još su dobri a osjetio bih na volanu ili na nečemu da su kraju ...tako nemislim da im opruge išta veliko štete
 
Član
dadao_style je napisao(la):
n0b0dy_ je napisao(la):
dadao_style je napisao(la):
onda vjerovatno ne izgovaramo isto kao što kažeš pa neki ti neko prevede na engleski ili na tvoj jezik uglavnom to su oni jastuci crni okrugli što dodju na vrhu amortizera kod nas se zovu akcioni ili aksijalni zavisi kako tko izgovara kad su uredu moraju biti poravnati sa šoljom kada su kraju iskoče van šolje tako se to gleda koliko sam ja upućen ako sam u krivu nek me netko ispravi

Aha sad mi je jasnije :D A jel to moze biti zato sto sam stavio opruge naprijed u spustio ga 55mm??

činjenica jest da svake sportske opruge ubrzavaju odnosnoi skraćuju vjek svega ranije od amrotizera kugla krajnica i tih jastuka ali to je neprimetivo mislim ako čuvaš vozilo ako neskačeš svukuda nebi trebalo bit problema ja vozim 16 ke felge i crvene opruge nikad nisam imao problema uz redovnoi održavanje sve je ok baš sam te jastuke mjenjao sad će skoro godina dana i još su ravni dakle još su dobri a osjetio bih na volanu ili na nečemu da su kraju ...tako nemislim da im opruge išta veliko štete

Razumijem te u potpunost, al isto sam gledao par golfova a svi su isti tako ko i moj oko tih "pepeljare" ili kako vec nazvati.. Da opruge ubrzavaju vjek amortizera to znam :D ipak vozim sa 18" ljet tako da sigurno dosta tu jebe amortizere... Al opet vidio sam na dosta golfova te pepeljare izgledaju skroz iste kao i na mom? :S Al eto blizi se tehnicki pregled tako da cu pitat njih da pogledaju jos jednom ako sta treba mjenjati... U svakom slucaju hvala sto si obratio paznju na to..
 
nema na čemu moj stari je vozio golfa 4 tdi 2000 godina isto tako su mu bili iskočili kad smo došli u servis odmah su rekli da su zreli za mjenjanje zato mi je to upalo u oko pozz čujemo se a i da su otišli ti jastuci nisu skupi dodje komad nešto oko 15 eura mjenjaju se u paru
 
Član
ok samo jos jedno pitanje.. Jel moram da promjenim i amortizere ili samo te pepeljare i jastuke? sta je tvoj stari mjenjao ???

Ako treba i amortizere mjenjati, onda srecan onaj ko uzme mog golfa kad ga budem pordavao. ja mislim da sam 60% stvari promjenio na njemu, sve orginal dijelovi osim oruge, i vracam se na orginal auspuh :D
 
možeš samo njih jer su odovojeni od svega kad se rastavi amortizer dakle samo kape - jastuke aksijalne promjeneš ako su otišli same u paru ostalo sve ostaje kako jest s tim ako ti želiš radi sebe ti možeš i amortozere ako su ti kraju
 
Član
Hvala pioneer 09 :D


@dado_style / nevjerujem da su amortizeri otisli sto je sreca :D Cudi me da nisu.. fino se inace ponasa u krivinama i ne cuje se nista od njih... hvala jos jednom...
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Top