Golf III gubi tecnost.

Golf III gubi tecnost.

Član
Neko vrijeme sam imao problem sa sa dostizanjem radne temperature motora jer nisam mogao dostici temperaturu iznad 60, pa mi je i grijanje bilo slabo. Otisao sam u servis AMK Zivinece i objasnio o kakvom problemu se radi jer moja pretpostavka je bila da termostat prerano otvara. Majstor je zamijenio termostat, dodali smo permant i sve je nakon toga bilo odlicno i temperatura i grijanje.
Sta mi se dalje desava? Nakon 7 dana mi se pali lamica za nivo rashladne tecnosti, i ja dospem. Sinoc opet isto i ta oba slucaja se desavaju u voznji. Jutros sam gledao ispod auta da li gdje curi, nigdje nema ni kapi tecnosti.
Gdje bi mogao gubiti tecnost?
 
Član
Na xy mjesta bi mogao gubiti, al prvo kreni od termostata, tj njegovog poklopca, jer on je zadnji radjen pa moze bit da nije lijepo vraceno sve i da curi. Ako nije tu onda pogledaj racve od vode na glavi znaju cesto da stradaju. Uglavnom upali auto zagrij ga i ostavi da radi na leru na jednom mjestu 5 10 minuta i mora pokazat.
 
Član
Na xy mjesta bi mogao gubiti, al prvo kreni od termostata, tj njegovog poklopca, jer on je zadnji radjen pa moze bit da nije lijepo vraceno sve i da curi. Ako nije tu onda pogledaj racve od vode na glavi znaju cesto da stradaju. Uglavnom upali auto zagrij ga i ostavi da radi na leru na jednom mjestu 5 10 minuta i mora pokazat.
majstor kada je namontirao sve rekao je "samo da provjerim pusta li vodu gdje, ne pusta"
Znaci vjerovatno pusta kada se auto zagrije i otvori termostat. Idem to sada provjeriti. Hvala na odg.
 
Član
Nesto sasvim malo kapa sa ovog ovdje mjesta.
Na kartonu koji sam postavio dole ima mala fleka od permanta.

100_1558.jpg


100_1556.jpg
 
Član
Rijeseno danas kod majstora. Stari termostat je stvarao manji pritisak jer je prije otvarao i nije dolazilo do gubitka tecnosti. Ovaj stvara veci pritisak i na tim racvama je dolazilo do pustanja tecnosti pa smo to sanirali. Eto .;)
 
Top