golf gti 16v kr nova masina

golf gti 16v kr nova masina

Član
evo uzeo sam novu masinu pa da predstavim radi se o golfu 2 gti 16v kr 89 god evo nekih slika pa vidite znaci bio je nekad pl pa je motor ubacen kr al je ostalo ubrizgavanje od pl pa me zanima sta vi mislite o toj kombinaciji inace zeza me vec k glava pod tim kvarom sam ga i uzeo pa pisite dobro ce doci ;)


 
Član
Fin getas 16v ;) .Mislim da PL ubrizgavanje radi normalno na KR masini a ako je K glava u kvaru onda ebga,vjerovatno ces morati traziti drugu,cak je tesko biti siguran da je problem sa K-glavom,moze biti pumpa,dizne itd itd.
 
Član
GTI FAN je napisao(la):
Fin getas 16v ;) .Mislim da PL ubrizgavanje radi normalno na KR masini a ako je K glava u kvaru onda ebga,vjerovatno ces morati traziti drugu,cak je tesko biti siguran da je problem sa K-glavom,moze biti pumpa,dizne itd itd.

dizne nisu to znam jer su ok sve 4 fino bacaju maglu e sad sto se tice k glave jebe bas posteno pumpa fino radi ima pritisak ok al mislim samo da mozda sonda ne jebe naj radije bi naso glavu od 102 kw ubacio i mirna bosna al dje je naci to je smao problem :icon_mad:
 
Član
bogzagti je napisao(la):
GTI FAN je napisao(la):
Fin getas 16v ;) .Mislim da PL ubrizgavanje radi normalno na KR masini a ako je K glava u kvaru onda ebga,vjerovatno ces morati traziti drugu,cak je tesko biti siguran da je problem sa K-glavom,moze biti pumpa,dizne itd itd.

dizne nisu to znam jer su ok sve 4 fino bacaju maglu e sad sto se tice k glave je*e bas posteno pumpa fino radi ima pritisak ok al mislim samo da mozda sonda ne je*e naj radije bi naso glavu od 102 kw ubacio i mirna bosna al dje je naci to je smao problem :icon_mad:
kr-u netreba sonda a KE-Jetronic koji sada imas od pl-a mislim da se ponasa kao mehanicka K-Jetronic glava(dakle bez elektrike) kojoj netreba sonda ni ecu ako neka elektronska komponenta neradi postaje K-jet ,tako da nevjerujem da je do sonde radio bi normalno.Pumpa ti moze imati dobar pritisak kad je hladna.
 
Član
gledaj vako druze razumijem ja sve sto ti kazes e sad dizne fino bacaju maglu to je uredu sad kad izvadim diznu cim upalim kontakt pumpa nabije pritisak i odma ide magla na dizne znaci i bez da diram klapnu i bez da ga palim ono baca gorivo ja znam prije kad sam imo prosleg golfa tek kad dignem klapnu on onda baca na dizne ovaj baca i bez da diram klapne prvo to drugo kad je vruc znaci nema sanse da radi samo trokira nekad primi gas nekad ne kad je ladan onda je bolje i jos nesto kad skinem sa k glave dzek onaj na onom ventilu sto bude onda radi fino samo sto nemoze primat gas i ler se popravi i sve cim ga ukopcam odma problemi al mi trosi nenormlano 2 litre nemoze radt 5 min radt na leru pokusavao sam stimat na onom sarafu na klapni isto sve nemjenja se uopste probavo sam stavt drugu k glavu al nemoze na mojoj je onaj ventil bjeli na onojisak je crni i nema sasne da radi nabije pritisak ustavi pumpu al nemoze krenuti gorivo uopste kad pali nema sanse da upali dok neskinem dzek onaj sa tog bjelog ventila do motora sto je na k glavi kad skinem sa njega nekako upali kad skinem sa glave sa one sonde dzek ugasii se odma auto e sad pumpa na njemu nije org vec je od audija nekog ona sto sama sebi vuce gorivo kako na golfu 1 gti nije potopna dal sa moze to imat ikakav ucinak probacu staviti org pumpu od 5 bara od pl org pa cu vijdeti i kutiju namontirat kako je bilo sve fabricki pa cu probat imam jos na jednom mjestu k glavu pa cu probat stavt nju ako nebude bilo icupacu ovo sranje komplet i naci od kr org glavu bez struje i mirna bosna ako neko ima regulator goriva sto bude na bolku motora od kr-a nek se javi ;)



evo naso sam ovo al je 1.8 66 kw dal bi ona pasala na moj motor msm sto se tice snage jel bi se osjecalo ista ili k glava nema razazlike svaka je ista ako mi moze ko to reci



 
GTI FAN je napisao(la):
bogzagti je napisao(la):
GTI FAN je napisao(la):
Fin getas 16v ;) .Mislim da PL ubrizgavanje radi normalno na KR masini a ako je K glava u kvaru onda ebga,vjerovatno ces morati traziti drugu,cak je tesko biti siguran da je problem sa K-glavom,moze biti pumpa,dizne itd itd.

dizne nisu to znam jer su ok sve 4 fino bacaju maglu e sad sto se tice k glave je*e bas posteno pumpa fino radi ima pritisak ok al mislim samo da mozda sonda ne je*e naj radije bi naso glavu od 102 kw ubacio i mirna bosna al dje je naci to je smao problem :icon_mad:
kr-u netreba sonda a KE-Jetronic koji sada imas od pl-a mislim da se ponasa kao mehanicka K-Jetronic glava(dakle bez elektrike) kojoj netreba sonda ni ecu ako neka elektronska komponenta neradi postaje K-jet ,tako da nevjerujem da je do sonde radio bi normalno.Pumpa ti moze imati dobar pritisak kad je hladna.

Instalacija od PL-a ili ti ga KE-jetronic koji je sada u njega na autu zahtjeva lambda sondu obavezno,kao i knock senzor...koje KR-nema:icon_smile:

ova glava od GT ti ne pase.nece auto raditi a ni ici kako treba
 

TTS

Član
A,zašto ne bi našao struju,sve lijepo prebacio na Digifant i riješio problem?;)
 
Član
aha znaci nestima ok hvala ja sam na corrada 2.0 16v 9a stavio od golfa gti 8v i super radi auto leti pa sam sebi isto naso to ubrizgavanje komplet al me jebe samo izgleda da nema momak onog regulatora za pritisak goriva ako neko ima to nek mi se javi u p.m a jesam razmisljo o dogifantu al tesko je naci instalaciju treba oko toga cackat a vako kupicu ovu glavu i rijesim problem ;)

majstor dzinee ja gledo kod mene ima taj knoock senzor izgleda da ga je neko prebacio sa pl motora i ukpcan je dal moze biti sonda na auspuhu otisla sta se desava onda neznam ja u ovaj ke jet nista -.- niti sam to ikad vozio imam corrada isucpo sve i ubacio crnu k glavu i gas
 
Član
dzinn16v je napisao(la):
GTI FAN je napisao(la):
bogzagti je napisao(la):
GTI FAN je napisao(la):
Fin getas 16v ;) .Mislim da PL ubrizgavanje radi normalno na KR masini a ako je K glava u kvaru onda ebga,vjerovatno ces morati traziti drugu,cak je tesko biti siguran da je problem sa K-glavom,moze biti pumpa,dizne itd itd.

dizne nisu to znam jer su ok sve 4 fino bacaju maglu e sad sto se tice k glave je*e bas posteno pumpa fino radi ima pritisak ok al mislim samo da mozda sonda ne je*e naj radije bi naso glavu od 102 kw ubacio i mirna bosna al dje je naci to je smao problem :icon_mad:
kr-u netreba sonda a KE-Jetronic koji sada imas od pl-a mislim da se ponasa kao mehanicka K-Jetronic glava(dakle bez elektrike) kojoj netreba sonda ni ecu ako neka elektronska komponenta neradi postaje K-jet ,tako da nevjerujem da je do sonde radio bi normalno.Pumpa ti moze imati dobar pritisak kad je hladna.

Instalacija od PL-a ili ti ga KE-jetronic koji je sada u njega na autu zahtjeva lambda sondu obavezno,kao i knock senzor...koje KR-nema:icon_smile:

ova glava od GT ti ne pase.nece auto raditi a ni ici kako treba

dzinne mozda grijesim ali mislim da kada se na KE pokvari bilo koji koji elektronski dio ukljucujuci sondu itd ostane obicni K-Jet i on radi kao mehanicko K-Jet ubrizgavanje,dakle mozda zerku vise trosi i zagadjuje ali radi.

Evo jednog lijepog pdf-a

http://www.google.ba/url?sa=t&rct=j&q=&esrc=s&source=web&cd=2&ved=0CDMQFjAB&url=http%3A%2F%2Fnikolavujic.weebly.com%2Fuploads%2F3%2F4%2F8%2F0%2F3480733%2Fsistem_za_ubrizgavanje_benzina.pdf&ei=2w--UMbDOMbTtQbpkICoAg&usg=AFQjCNFK4fGbVAxV8X416lapElAFLLaD8g&sig2=tehc21wggCoNuOSQDhtZuw

"Ako elektronika odkaze,sistem dalje funkcionise kao i osnovni,cisto mehanicki sistem."
 
Član
TTS je napisao(la):
A,zašto ne bi našao struju,sve lijepo prebacio na Digifant i riješio problem?;)

kolega na gti 16v pl prebacio struju i kompijuter sa abf/a,prebacio na digifant auto raskida....:lol:
 
Član
mk3_16v je napisao(la):
TTS je napisao(la):
A,zašto ne bi našao struju,sve lijepo prebacio na Digifant i riješio problem?;)

kolega na gti 16v pl prebacio struju i kompijuter sa abf/a,prebacio na digifant auto raskida....:lol:

djes te ljudi :D danas e malo radilo vako naso sam drugu k glavu indenticu i za veliko cudo kad sam namontiro auto radi fino pravo promjeno sam gumice na diznama sve 4 nove fino radi na 1000 obrtaja ko beba niti vise smrdi goivo na auspuh ni nista al i kablove sam zamjeno i razvodnu kapu sreca imam korada 16v pa sa njega sam skinoo da probam i sad radi super pali na cvoku jos moram staviti njegovu orginalnu pumpu sto bude na pl od 5 bara jer ova je sad za elektricne dizne pa nema pritiska kad to sperim onda ima da radi ko beba sad prima gas al slab je pritisak
pa malo pocne na deugoj klaopni da trokira eto da znate :cool:
 
Top