golf 5 tdi problem

golf 5 tdi problem

Član
radi se o golfu 5 1.9 tdi...
Problem je što auto nekad vuče normalno a nekad bude trom do bola i tad još dosta dimi pritiskom na papučicu gasa...
kad bude sve u redu onda je živahan na nižim okretajima i bas se osjeca kako vuče i čuje se onaj zvuk "ksssss" (i tzv zvuk sove) nakon otpustanja gasa i prilikom šaltanja. sljedeci put kad ga upalim, krenem a on trom ko sdi u pocetku i tek kasnije pocne vući al nije to to i necuje se uopce onaj zvuk turbine.
Ići ću ovaj tjedan na dijagnostiku al da vidim jel neko imao slicnih iskustava i što je bilo uzrok tome... pozz
 
Ako puno dimi nazad to je znak da je turbina ne pali, prebogata smjesa goriva koja nema dovoljnu količinu komprimiranog zraka. Provjeri crijeva do turba to "kss" mi liči da ti je crijevo popucalo ili spalo pa rasipa zrak i ne dospjeva do turba, onda imaš senzor tlaka turba ako je otišao isto je ne pali i pravi zajebancije, itd itd, dijagnostika je i dalje primarna pa sve dalje onda uraditi...
 
Legend
ako ti se to konstantno desava, moguce da te zeza MAF (protokomjer), map, egr, da je prljava turbina, da ti je sistem negdje supalj, pogledaj prvo dijagnostiku kao sto su vec ostali rekli, pa onda kreni jedan po jedan dio pregledat..

nek ti pogledaju i magnetne ventile (n75 i n238) koji takodje imaju veze sa turbom i vakume svakako..
 
Član
decki hvala na brzim odgovorima! ;)

dijagnostika ce pod prvo obavezno.

Harli_team - to ksss (poput blow-offa) se cuje kad auto ide normalno i tako se vec cuje godinama, a sad tog zvuka uopce nema,,,

.nOke - sto se tice magnetnih ventila, taj dio (blok magn ventila) je zamijenjen i stavljen novi,,,

glupo mi je to što nekad ide sasvim normalno otpočetka, ubrzava, ne dimi, cuje se taj ''kssss'' zvuk i ide normalno, a onda kad stanem i ponovo upalim auto i krenem a on ne doživljava ništa :icon_sad:

nadam se da ce mi majstor uspjet otkrit kvar jer sam vec polako luuuuud :icon_evil:
 
Član
evo bio kod mehe na dijagnostici, ne pokazuje nikakvu grešku... hmm

on sumnja na MAF, bili smo ga ištekali i auto i dalje radi bez promjene, tako da cemo krenut od njega, sutra ce nabavit polovni od kolege pa cemo isprobat...
 
Legend
onda je to jedan od ventila, nije turbo niti crijeva sigurno..
maf ce rijetko kad izbacit na dijagnostici.. a ventili se mogu provjerit (radi ne radi)
da je dozer i on bi konstantno pravio problem..

pokusajte sa novim maf senzorom, pa onda redom jedno po jedno provjeravaj.. zna se desit da se turbo zaprlja pa da dozer ne moze da okrene varijabilni dio turba pa onda i to nekad pravi problem a nekad radi (kad otvori) bez problema
 
Član
.nOKe je napisao(la):
onda je to jedan od ventila, nije turbo niti crijeva sigurno..
maf ce rijetko kad izbacit na dijagnostici.. a ventili se mogu provjerit (radi ne radi)
da je dozer i on bi konstantno pravio problem..

pokusajte sa novim maf senzorom, pa onda redom jedno po jedno provjeravaj.. zna se desit da se turbo zaprlja pa da dozer ne moze da okrene varijabilni dio turba pa onda i to nekad pravi problem a nekad radi (kad otvori) bez problema

sutra cemo probat sa zamjenom MAF-a, pa cemo vidit...

kako provjerit ventile?
 
Legend
magnetni se mogu provjerit preko dijagnostike, nadjite upute
a dozer rukom pogledaj ispod auta kako se krece (je li stopa)
 
Član
kod mene jednom nije htio da vuce i otisla bila neka cijev od inoxa oko turba... uglavnom turbo se okretao a zrak nije dolazio kako sam ih skontao u servisu...
 
Član
evo ovako... nasli danas kaj ga pati - ventil turbine. Naime, ona polugica je bila zapela tako da ju je vakum jedva mogao i pomaknuti. Spojili smo crijevo na vakum pumpicu i probali ustima.

No tu nije kraj ove priče... majstor odma pogledao dal turbina ima lufta i naravno da ima... e sad dal može imat malo ili ništa? luuuud sam, sutra je auto u oglasu! :lol:
 
Član
moze imati lufta ako ne trosi ulje, samo gazi, nije to strasno, malo koja nema lufta...
 
Član
Limp je napisao(la):
moze imati lufta ako ne trosi ulje, samo gazi, nije to strasno, malo koja nema lufta...

tako je, malo lufta moze imati... to je jutros i jedan drugi majstor rekao što ima iskustva sa turbinama. i nema ulja, suha je! odmah mi je pao kamen sa srca... :icon_biggrin:

ovaj vakum ventil turbine sto steka trebam zamijenit, samo ne znam gdje toga ima za kupit
 
Top