Golf 4 Xenon original farovi

Golf 4 Xenon original farovi

Član
Pozdrav svima,
Zanima me ovako, imam trenutno golfa 4 i na njemu one obične farove što idu na golfa skoro svakog ,
E sad tjeo bi uzeti original xenon farove OEM sa lećom, pa me zanima kakva je procedura da se ugradi na vozilo koje nema fabrički te xenone ,jer nešto ne pašu džekovi,tako su mi rekli,pa dali iko zna kako bi se to moglo prepasati hvala unaprijed :)
 
Član
agattu je napisao(la):
Pozdrav svima,
Zanima me ovako, imam trenutno golfa 4 i na njemu one obične farove što idu na golfa skoro svakog ,
E sad tjeo bi uzeti original xenon farove OEM sa lećom, pa me zanima kakva je procedura da se ugradi na vozilo koje nema fabrički te xenone ,jer nešto ne pašu džekovi,tako su mi rekli,pa dali iko zna kako bi se to moglo prepasati hvala unaprijed :)

prvo ti ne pasu dzekovi za koje postoje adapteri da ide na postojece dzekove ili se rucno prepravi, ali to je manji problem, drugi problem je sto vise nemas mogucnost nivelacije snopa svjetlosti, jer ce ti farovi biti fixni kao i kratko svjetlo, pa je vrlo moguce da ce ti snop svjetla udarati drugim vozacima u oci i smetati,
jedno rjesenje je rucno spustiti snop koji opet ostaje fixan,
a drugo rjesenje je ugradnja aLWR sistema, koji posjeduje svako auto sa fabrickim xenon farovima, a sluzi za automatsku nivelaciju farova tokom voznje u zavisnosti od nagiba auta, odnosno, opterecenja pojedinih osovina...
Na passatu su mi bili obicni farovi, i isto sam OEM xenone ugradio, i ljudi su mi stalno blicali, posebno kamioni po noci,
na kraju sam ugradio aLWR komplet sistem od procesora i senzora, spona, nosaca, sve OEM...i sada nemam nikakvih problema s tim..
 
Član
Da, znam da dzekovi ne pasu, pa me zanima gdje i kako se to prepase da radi xenon na autu,a za tu visinu farova znam da treba staviti senzore na osovine da automatski nivelise visinu snopa,samo mozes li mi objasnit kako sa dzekovima uraditi, vidim da se razumijes u te stvari
 
Član
hmmm... ne znam da li se isplati to ugradjivati... a ako se odlucis kolega iznad je sve objasnio... :)
 
Član
GOLF TZ je napisao(la):
hmmm... ne znam da li se isplati to ugradjivati... a ako se odlucis kolega iznad je sve objasnio... :)

Ma samo bi ugrađivao originalne farove, gdje nabaviti senzore za nivelisanje???
 
Član
ja sam ugradio originalne farove sa R32...
Izgled je identican kao i svaki drugi OEM xenon za Golfa 4 medjutim elektronika je drugacija jer ovi farovi imaju samo jedan balast, a deo eletronske petlje koja ih povezuje nisam mogao da nabavim.
Imao sam viska instalaciju od halogenih farova pa sam napravio hibridne dzekove koji me i danas fenomenalno sluze, ugradio sam balaste sa BMW-a E46 koji se prikljucuju na + - kao aftermarket kineski xenoni a razlika je u tome sto su BOSCH i sto imaju D2S dzek.
Nivelaciju snopa svetlosti sam resio povezivanjem instalacije na standradni prekidac za podesavanje svetala sa halogenih farova, sve je funkcionalno i postojano.
 
Ja sam radio prebacivanje isto sa običnih na OEM xenon Opel fabričke farove, ali ja sam dobio džekove uz farove i skopčao struju ali nisam riješio nivelaciju ali nisam i baš stigao s tim se baviti, dobro kolege rekoše gore, snop ostaje fixan i jedini način je manuelno podešavanje, međutim mislim da spajanjem na fabričku insalaciju za nivelisanje ne bi trebao biti problem, jer imam dovoljno žica, da spojim, bar misim tako. Eh sad samo valja naći koja je nivo 1, nivo 2 a koja žica nivo 3...s čim ću da se pozabavim kad budem imao vremena, a i kolega DEEZ isto kaže da se uvjerio, mislim da tu nema nekekve posebne mudrolije...
 
Član
Evo nešto sam po google tražio i ima neki navodno Adapter koji prepakuje džekove košta oko 100KM,dali iko ima sa ovime iskustva ,kako li ovo izgleda sa ovim džekom što prebacuje sam???
 
Član
A zasto ne bi ovo ugradio u svoje postojece farove :icon_question:
http://www.bhtuning.com/bi-xenon-projektori-t-37499.html

Jeftinije ce te doci usput ispoliras svoje farove i eto ga imas sve novo, a ovi projektori su cak bolji i od fabrickih, uz to se mogu i ustimati da valja :icon_smile:
 
Član
evo onih sto je dule ugradjivao... mozes napraviti da izgleda ovako, haman pa ko OEM..
290120131255.jpg


ili malo eksperimentisati..
golf4morimoto.jpg



a evo kakav je cut off kod njih i sistem dugo/kratko

<iframe width="640" height="360" src="http://www.youtube.com/embed/ashVMby2qFY?feature=player_embedded" frameborder="0" allowfullscreen></iframe>
 
Član
GOLF TZ je napisao(la):
evo onih sto je dule ugradjivao... mozes napraviti da izgleda ovako, haman pa ko OEM..
290120131255.jpg


ili malo eksperimentisati..
golf4morimoto.jpg



a evo kakav je cut off kod njih i sistem dugo/kratko

<iframe width="640" height="360" src="http://www.youtube.com/embed/ashVMby2qFY?feature=player_embedded" frameborder="0" allowfullscreen></iframe>


Koja cijena što se ovako ugrade leće????
 
Član
ovi projektori sto sam ja postavio su 75 eura kod duleta... 80 km je xenon set kod ede... i nekome da platis ruke ili sam da ugradis... plug&play je sve... nema nista komplikovano osim rastavljana stakla od ostatka fara... koliko znam i nivelacija ti ostane jer se ne rezu farovi vec se na mjesto sijalice stave projektori...
 
Top