golf 4 turbina

golf 4 turbina

imao sam problem sa turbinom,,poceo ponekad bacati u safe mod a zatim svaki put u safe mod...ne moze vise od 2500 obrataja
odem do majstora i rekao mi da je do zarpljanosti turbine i ja mu rekao ocisti...poceo skidati i vidi da je otisao neki ventil na turbini... kaze ne moze se nov uzeti jer ide u sklopu sa turbinom pa je jedva nasao neki polovan kaze da nije bas u nekom dobrom stanju ali vidjet cemo...postavio on taj ventil i auto ide bas extra...
100 KM ventil i 50 KM ruke...
tako je trajalo mjesec dana i opet nece da vuce...
odem ja njemu pogledao auto i vidio da je jedno crijevo puklo a drugo spalo...valjda su ta crijeva od turbine...ja sam vidio kad ih je pravio ali ne znam tacno kako se zovu ta crijeva....
uglavnom kad je napravio ja ga probao ,,,stiskao ga ide drugom 100 km/h
iznenadio se...jace nego ikad :D
85 kw 115 PS 1.9 tdi motor
ali nazalost to je trajalo samo 1 dan...sutradan vec vidim malo slabiji....ide on ali nije kao taj dan sto je isao...
i sve sam isao na kratke relacije tako da nisam mogao bas sve primijetiti...
prije 4 dana krenuo na duzi put i vidim da nije to bas kao sto bi trebalo....mijenja se sad vuce jako sad slabo a i kad vuce jako ne vuce kao sto bi trebao vuci...i jednom mi se desilo da je ubacio u safe mod ja ga ugasio i upalio i sve ok...nije vise bacao u safe mod...
e sad sta vi preporucujete da radim?
stari ima golfa od 130 PS i 5 puta je jaci od mog....ja ne znam kako ali njegovo auto nenormalno ide...mozda je cipovan pa se meni sve to tako cini ili je kod njeg turbina nova zamijenjena...

ja bih sad ocistio turbinu ali da mi neko garantuje da ce biti mnogo jaci....
zanima me da li moze to biti do ventila,to sto je majstor rekao da nije bas u dobrom stanju ??

da mu kazem sad da stavi drugi ventil jer sad je rekao da moze naci bolji ventil !?

citao sam neke teme o turbinama i vidio da se na dijagnostici moze provjeriti pritisak 1.4 bar ako ima onda ne trebam cistiti turbinu??
 
Član
cogent_boy je napisao(la):
imao sam problem sa turbinom,,poceo ponekad bacati u safe mod a zatim svaki put u safe mod...ne moze vise od 2500 obrataja
odem do majstora i rekao mi da je do zarpljanosti turbine i ja mu rekao ocisti...poceo skidati i vidi da je otisao neki ventil na turbini... kaze ne moze se nov uzeti jer ide u sklopu sa turbinom pa je jedva nasao neki polovan kaze da nije bas u nekom dobrom stanju ali vidjet cemo...postavio on taj ventil i auto ide bas extra...
100 KM ventil i 50 KM ruke...
tako je trajalo mjesec dana i opet nece da vuce...
odem ja njemu pogledao auto i vidio da je jedno crijevo puklo a drugo spalo...valjda su ta crijeva od turbine...ja sam vidio kad ih je pravio ali ne znam tacno kako se zovu ta crijeva....
uglavnom kad je napravio ja ga probao ,,,stiskao ga ide drugom 100 km/h
iznenadio se...jace nego ikad :D
85 kw 115 PS 1.9 tdi motor
ali nazalost to je trajalo samo 1 dan...sutradan vec vidim malo slabiji....ide on ali nije kao taj dan sto je isao...
i sve sam isao na kratke relacije tako da nisam mogao bas sve primijetiti...
prije 4 dana krenuo na duzi put i vidim da nije to bas kao sto bi trebalo....mijenja se sad vuce jako sad slabo a i kad vuce jako ne vuce kao sto bi trebao vuci...i jednom mi se desilo da je ubacio u safe mod ja ga ugasio i upalio i sve ok...nije vise bacao u safe mod...
e sad sta vi preporucujete da radim?
stari ima golfa od 130 PS i 5 puta je jaci od mog....ja ne znam kako ali njegovo auto nenormalno ide...mozda je cipovan pa se meni sve to tako cini ili je kod njeg turbina nova zamijenjena...

ja bih sad ocistio turbinu ali da mi neko garantuje da ce biti mnogo jaci....
zanima me da li moze to biti do ventila,to sto je majstor rekao da nije bas u dobrom stanju ??

da mu kazem sad da stavi drugi ventil jer sad je rekao da moze naci bolji ventil !?

citao sam neke teme o turbinama i vidio da se na dijagnostici moze provjeriti pritisak 1.4 bar ako ima onda ne trebam cistiti turbinu??
pa druze koliko znam da turbina fabricki radi na 0.8 - 0.9 bari,otidji kod nekog majstora nek ti provjeri protokomijer zdraka ali nek kontrolise u voznji dok ti vozis nek bude prikopcan komp i vid koliko zdraka sta i kako. sretno
 
Član
ako ti se desava da vuce-nece-hoce-nece vidi MAF iako kad maf ode onda nece obrtaji da idu do kraja vec se zaustave na nekih 3000 ili isto je prijatelju bilo na passatu i ispostavilo seda je otisao agr-egr ventil
 
Član
Nemoj odmah na nasjkuplje tako je mene lik pokušao navući kaže otišla turbina imam ja jednu za prodati...kreni prvo od crijeva i senzora to ti je jeftinije ;)
 
Član
Nemoj odmah na nasjkuplje tako je mene lik pokušao navući kaže otišla turbina imam ja jednu za prodati...kreni prvo od crijeva i senzora to ti je jeftinije ;)
 
Član
Ja sam tebi prijatelju prico i u prosloj tvojoj temi za turbinu, odvezi auto u simin han kod ljudi, profesionalni su, meni se isto to desavalo, prvo zakacili na dijagnostiku i cackali jedno pola sata, i sknuli turbo ocistili, sad golfonja leti. ako te detaljnije zanima broj i mjesto javi se na PM
 
S@jko je napisao(la):
Ja sam tebi prijatelju prico i u prosloj tvojoj temi za turbinu, odvezi auto u simin han kod ljudi, profesionalni su, meni se isto to desavalo, prvo zakacili na dijagnostiku i cackali jedno pola sata, i sknuli turbo ocistili, sad golfonja leti. ako te detaljnije zanima broj i mjesto javi se na PM

de mi posalji na PP broj ...
 
Član
reci o kojim se majstorima radi trebace sigurno jos nekome iz tuzle jer je puno ovakvih tema...
 
Član
ako ti njega voziš drugom stoju namjenjaćeš se ti turbina vjeruj mi ;)
vakum ventil na turbini o kojem ti govoriš može da radi ili da ne radi, ne može biti slab, on ima jednu membranu koja povlači onu polugicu na turbini (odnosno daje veći ili manji pritisak preko geometrije) koja zna da pukne i onda on ne radi
dobar majstror ti neće nagađati ovo je ili ono, auto se prikopča na dijagnostiku i mjere se parametri u vožnji (kao što je neko već pomenuo) u zavisnosti od tih parametara, tj. količine zraka i pritiska možeš tačno odrediti šta ti ne valja (prljava turbina, maf i td)
znači od naših nagađanja nema ništa, simptomi su slični za dosta stvari, ali samo će ti dobar majstor reći pravu dijagnozu ;)

P.S. ako ti treba vakum ventil možeš kupiti nov u Kiseljaku kod Slađe u Turbo servisu ili u turbo servisu Užice, košta oko 150 KM
 
Član
menso je napisao(la):
reci o kojim se majstorima radi trebace sigurno jos nekome iz tuzle jer je puno ovakvih tema...

Majstori su dvojica brace, nalaze se u Siminom Hanu sa glavne ceste se skrece prema dzamiji, pa prije dzamije desno uzbrdo. Meni su na golfu radili veliki servis, turbinu davac temperature itd, i nemam zamjerki nikakvih, osim toga, msm da su najjeftiniji u okolini. Senaid i Senad se zovu.
 
Top