Golf 4 TDI PD - Vibracije pri punom gasu

Golf 4 TDI PD - Vibracije pri punom gasu

Član
Meni u firmi na Fordu Transitu ode plivajuci i majstor koji odrzava vozila kaze ugradice fiksni, vozilo dnevno predje 300 km u prosjeku (90% ja vozim) i za ovih mjesec dana nisam primjetio nikakvu razliku niti kakve probleme sa fiksnim zamajcem
 
Član
Zamajac i jest cuo sam ga danas iso uz dobro brdo u trećoj cujem da malo lupketa kad mu se opajdari gas. Inace auto ima 201000 i nije mjenjan zamajac nikad.

Sad želim prijedlog da li bi bilo dobro ugraditi fiksni zamajac i ima li razlike, iskreno msm da ima ali da cujem nekog ko je vec ugradio sebi ili ugrađivao drugima

Provozaj fabiu sa istim motorom, svaka ima fiksni zamajac pa vidi kako se ponasa, obrati paznju u niskim obrtajima prvom drugom brzinom i kad pustis pa das gas.....nije pogubno za mjenjac, al definitivno da ce prije otici mjenjac sa fiksnim nego sa plutajucim zamajcem, primjer opet spomenuta fabia, tdi pd 74kw, svakoj koja predje 200 hiljada je ostecen diferencijal u mjenjacu, al' je opet na kraju jeftinije popraviti mjenjac nego zamijeniti zamajac .. .ako ti je sad dobar mjenjac, neces osjetiti razliku ni sa fiksnim, bar ispocetka..svakako, ako ugradis fiksni obavezno naspi i novo ulje u mjenjac. Zadnji put sam plutajuci zamijenio fiksnim na sprinteru i nema razlike, osim sto cesce strada korpa i lamela nego sto je to slucaj sa plutajucim. Uglavnom, u pravu si, razlike ima, posebno na cijeni :D
 
Član
Mjenjač mi je dobar, neću ubacivati fiksni iz prostih razloga što plivajući nije bezveze ubačen, probao sam fabiu davno od komšije 74 kW pa mi bilo nejasno kako se drugačije ponaša kvačilo...

Šta uzeti kad mi ovaj baš ode?
SACHS ili LUK ?
 
Član
Fiksni kad stavis moras da paziš kako kreces,jer u dosta slucajeva puca radilica,nije plivajuci dzaba stavljen,ako nekom nije jasno sta je plivajuci i zasta sluzi,kako se mjeri potrosenost ima sve na motorexovoj stranici,
Ako misliš voziti duze auto sa lošim zamajcem moraces i centralni lezaj na mjenjacu mjenjati,
 
Član
Ma ***** ti i auto više samo odvuče pare
Otkako sam kupio ovo otišlo mi para(sa rukama):
Tandem pumpa - 250 km
Senzor temperature mjenjan (sjebo majstor neku manzetnu) - 130 km
Brava vozačevih vrata - 70 km
Brava suvozačevih vrata - 70 km
Brava zadnjih vrata - 50 km
Punjenje klime - 50 km
Podizač stakla - 40 km
Filteri kabine i filter klime - 80 km
Papuča gasa - popravio sam sebi
Diskovi disk pločice - 180 km
MAF - 80 km
Spalo crijevo od turba i selna - 30 km
Spona - 30 km
Odbojne gume - 30 km
Pustala ulje zadnja lijeva klijesta gumice = 35 km
Elektro špura - 38 km

_____________________________________________

Oko 1200 KM ne uključujuči ulje i filtere i zimske gume 500 km sa celicnim felgama
+ 8100 KM cijena auta

oko 10000 hiljada i na sve to jos zamajac koji je 600 km
 
Član
Jbg , golfa hoce svak , a na kraju je to sve isto , sve se kvari , ..

Usput da upitam , Fiesta 2004 god. 1.4 TDCI , trese se sva u 4-5 brzini od 1400-2100 obrtaja , sta moze biti , majstor sumnja na poluosovine , kad ga iubacim i ler nista i onda opet ubacim isto se ponasa ...
 
Član
Tebe udaraju po usima gdje kupujes te dijelove, ja neki dan mjenjao odbojne gume 15 KM, filter kabine 10 KM nek je klime 20 KM to je 30KM a ti placas 80 KM.
 
Član
jao brate, ne znam gdje radis auto, al' sve te cijene gore sto si napisao su golemo iznad realne.
Tandem pumpa - ne mijenjas cijelu nego uzmes set za reparaciju - 55KM + ruke 40 KM = 90KM
Senzor temperature = 15KM + ruke 10 KM = 25 KM
Filter kabine 8 KM, filter kabine 7KM + ruke gratis = 15 KM
Dalje da ne nabrajam, al' svakako da cetvorka nije bas jeftina za odrzavanje bas zbog stotinu gluposti koje cesto odlaze.
 
Top