Golf 3 tdi 81 kw velika potrošnja

Golf 3 tdi 81 kw velika potrošnja

Član
Ovaj golf po fabrickim podacima trosi 7l po gradu znaci idealni uslovi kad na to dodas tezu nogu na gasu, guzvu u gradu, hladno vrijeme i puno kratkih relacija potrosnja ide bez problema na 9l
 
;) jebeno kad neko drugi vozi sve mislis et gotovo en udari u drvo eno kamion iza krivine . gutavo :) pumpa me malo hrda. to je problem. vakumi svi ok.
map senzor cita lose podatke i to rezultira rasterecenjem turba od stran ecu preko n75. cekam jednu iz austrie. ;)
 
Ja kad sam tek sklopio dvicu TDI i prve voznje je trosila jer sam je dugo ceko i pozelio stisnut svoje auto...
nakon nekog vremena laganija voznja i potrosnja je pala drasticno
tezina 1080kg, 1.9 TDI 90ks + chip prosjek je bio 6 L ali u malim gradovima gdje se vozi prva-druga je potrosnja preko 8L pa i cuveni TDI :D
 
da , grad je grad nema sumnje , al npr ja , ja bi kroz citavu gracanicu moro proc najmanje 60-70 x da nabijem 100 km pa tako d nemam priliku ga tu testirat a bgm nebi imo ni zivce. obicno pjese hodam gradom. e sad za ov po vecim gradovima koji iskljucivo putuju na poso i nazad kroz te semafore i guzve nezzz.
samo znam da su jako mali potrosaci i nema kud manje za 90-110 ks.
 
Član
Ja kad sam tek sklopio dvicu TDI i prve voznje je trosila jer sam je dugo ceko i pozelio stisnut svoje auto...
nakon nekog vremena laganija voznja i potrosnja je pala drasticno
tezina 1080kg, 1.9 TDI 90ks + chip prosjek je bio 6 L ali u malim gradovima gdje se vozi prva-druga je potrosnja preko 8L pa i cuveni TDI :D
Ja svoju potrosnju sa pezo-m ne smijem ni reci, najcesca mi je relacija od 500m na toj relaciji 2 semafora najduza relacija od 3,5km 8 semafora plus u zimskim uslovima auto se ne ugrije pa uvjek pod saugom.
 
Član
De sta vam je, niste se navikli na tdi-jeve. Kad vozas golfa tdi, pravilo je da sto je jaci manje trosi, to jest, pricas da manje trosi...i nikad, al bas nikad i nikome nemoj priznat da ti trosi vise od 6 litara, iako znas da moras nasut 10litara na 100km. Znaci, tu lezi tajna male potrosnje tdi-jeva, lazi par dana ljudima da trosi 5.5 litara i vec za 10ak dana ces i sebe ubijediti da je tako ;)
Tako je covjek zamalo rastavio audi-a A6 2.7 TDI jer su mu ljudi svi pricali kako njihov 2.7TDI trosi oko 8L po gradu a kad ga bas stisce 9.5L a jedino njegov je po gradu uzimao 11-12L a kad zavari papucicu po gradu hladno mu je i 18L uzimao pa su mu ljudi rekli ma u tebe nesto nije uredu hahaha pa ispitivanja dijagnostine nema sta nije haha a na kraju se ispostavilo da je najispravniji od 90% 2.7 TDI-a :D
 
Tako je covjek zamalo rastavio audi-a A6 2.7 TDI jer su mu ljudi svi pricali kako njihov 2.7TDI trosi oko 8L po gradu a kad ga bas stisce 9.5L a jedino njegov je po gradu uzimao 11-12L a kad zavari papucicu po gradu hladno mu je i 18L uzimao pa su mu ljudi rekli ma u tebe nesto nije uredu hahaha pa ispitivanja dijagnostine nema sta nije haha a na kraju se ispostavilo da je najispravniji od 90% 2.7 TDI-a :D
to vec odudara od standardnih 1.9 tdi s bosh pumpom. o tom audiju je druga prica.
 
Član
to vec odudara od standardnih 1.9 tdi s bosh pumpom. o tom audiju je druga prica.
Koliko konja toliko i potrosnje, bio on sa bosch pumpom PD ili Common rail... ako ces voziti 150 konja dizela moras imati i potrosnju za 150 konja a ne 6L potrosnja a pod haubom 150 konja, sigurno...
1.9 TDI 90 konja po gradu normalne voznje uzme 7L ako ce bas bas bas paziti a cim ne pazi ide 8L, stisni i ide i preko, sve preko 90 konja samo ce potrosnja ici gore, dole nikako, drugo je sto sebe ljudi lazu i ostale...
 
Koliko konja toliko i potrosnje, bio on sa bosch pumpom PD ili Common rail... ako ces voziti 150 konja dizela moras imati i potrosnju za 150 konja a ne 6L potrosnja a pod haubom 150 konja, sigurno...
1.9 TDI 90 konja po gradu normalne voznje uzme 7L ako ce bas bas bas paziti a cim ne pazi ide 8L, stisni i ide i preko, sve preko 90 konja samo ce potrosnja ici gore, dole nikako, drugo je sto sebe ljudi lazu i ostale...
 
ima tu svega druze , ne samo konji.
to je vec za novu temu i z stvarno mnogo obrazlozenja. s mnogo cime se slazem.
 
Top