Golf 3 problem?

Golf 3 problem?

Član
Pozdrav svima.
Imam golfa 3, 1.8 55kw,ajnspric.
Vec 2-3 mjeseca me mori problem sa gasenjem automobila pri naglom skretanju,ili voznjom uz brdo,ali samo kada je na rezervi.takodjer sam primjetio da vise trosi, od kako me mori taj problem.
Danas sam nesto cackao oko maf senzora,prijatelj mi je rekao da bi moglo biti do toga,da ne mijesa smjesu u redu pa da ga prekontrolisem,nista posebno nisam uradio,osim sto sam skinuo senzor sa njega i malo ga ocistio..dok sam to radio primjetio sam vodu oko razvodnika paljenja,nakvasene dijelove i to,pa sam posusio krpom tako sto sam ga malo popustio na sarafu koji ga cuva..upalio sam auto i nastao je problem,jedva ide,ne mogu razviti brzinu vecu od 20 km/h.u filteru se cuje kao da puca nesto, otvarao sam ga izgleda sve ok..taj maf je povezan sa tim filterom gdje mijesa,mori me da nisam tu zeznuo sta,ili da je vode uslo u racvu gdje ulazi razvodnik.moram navesti da benzina nema u njemu skoro nikako,kazaljka je mrtva.upalim ga i gubi snagu,gas dam do kraja u leru,jedva razvije obrtaje do 3000,nakon cega opadaju,variraju..na trenutke kada pustim gas,počne da se gasi,padaju obrtaji do 6000.
Jel zna neko do cega bi moglo biti to,i da mi da neki prijedlog,osim da naspem benzina u njega,to i sam znam da moram?..hvala
 
Član
Prvo me buni sto vozas auto na rezervi?
Auto je vjerovatno bilo uredno samo ostajao bez goriva i gasio se
Sad si vjerovatno zeznuo ili MAF ili razvodnik- a sta tacno ce ti utvrdit mehanicar
 
Član
Prvo me buni sto vozas auto na rezervi?
Auto je vjerovatno bilo uredno samo ostajao bez goriva i gasio se
Sad si vjerovatno zeznuo ili MAF ili razvodnik- a sta tacno ce ti utvrdit mehanicar

Od danas ga ne vozam na rezervi..
Mislim da je najbolje da naspem benzina,pa da javim rezultat,nego me buni rad motora,to sto jedva ide,a gas takodjer jedva i prima..hvala na savjetu druze.
 
Član
taj motor nema maf senzor a da ga nije ubila hrdja iz rezervoara

Kako bih to mogao znati druze?.. Na auspuh mi iz izbacuje vodu i vjerovatno garez iz auspuha..izgubio je dosta vode,to sam primjetio danas,prije nego sto mi se desio ovaj problem..a to sto sam naveo da pusta vodu,cini mi se da je saraf jedan malo popustio sa racve na blok motora sto ide,pa sam ga dotegao i nadam se da nece vise pustati..hvala na odgovoru
 
Član
Vidi sta je s filterom goriva
Bio je na rezervi pa je vozio svo smece iz tanka
to ti je najjeftinija solucija
Ako ne bude onda gledaj ubrizgavanje goriva i struju
 
Član
Problem rijesen,ali me malo buni rad motora,tacnije obrtomjer.
Problem je bio u razvodniku paljenja,nisam ga podesio na mjesto gdje je i bio,vjerovatno sam otisao u minus dok je pucalo iz auspuha i nije imao snage..
Podesio sam ga na 9500 obrtaja u minuti,i ide dosta bolje nego inace,ali ponekad zna sam motor da digne obrtaje do 11 hiljada,ili obori do devet..
Ako moze neki savjet oko tog stelovanja razvodnika,a da ne idem majstorima?
 
Član
Zakreci dok sta ne pukne u motoru ;)
To ti svaki majstor nastima za sitnu lovu a ti rizikujes neke kvarove jer ti je zao dat 10KM
 
Član
aj bar da ti objasnim da je to 950 obrtaja na leru:D


Hvala ti na odgovoru drug.
Hoćeš reci da sam razvodnik namjestio ok?.. Neiskusan sam,zato postavljam mnogo pitanja..
Auto ide drasticno bolje,da li to skodi motoru?.. I upravo sam cackao ovaj MFA menu,umjesto kilometraze sam nastimao obrtaje da mi pokazuje,krenuo se provozati,a kazaljka od goriva zaplesa,konstantno se vrti..hah,iz problema u problem..imas neki savjet? Poz
 
kad ukljucujes skrivene opcije onda kazaljka od goriva kao pokazuje trenutnu potrosnju ako se ne varam...
ako bude opet zezalo istekaj sat pa probaj opet i ne bi trebalo divljat dok opet ne ukljucis to sranje
 
Član
kad ukljucujes skrivene opcije onda kazaljka od goriva kao pokazuje trenutnu potrosnju ako se ne varam...
ako bude opet zezalo istekaj sat pa probaj opet i ne bi trebalo divljat dok opet ne ukljucis to sranje

Nakon par gasenja i paljenja motora napokon je dosla sebi..


Tema moze na LOCK,svi navedeni problemi rijeseni,hvala puno.
 
Član
Samo ti cackaj gdje ti nije mjesto, pa ces se cesto javljati.
Slijedeci put kad ti se zub upali, ti nemoj zubaru, vec uzmi busilicu, borer i opleti ;)
 
Top