golf 3 ne vuce

golf 3 ne vuce

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Član
GOLFVR6 je napisao(la):
Skoro sam siguran da taj motor nema MAF senzor (ako je poluajnšpric).

Vec sam ti napisao na VWCC-u, provjeri je li razvodnik na svom mjestu.


Imao sam isti problem davno na svojoj 1.8-ki. Dok je hladan i ide nekako al jel se ugrijo nista, stenje on i sve al ne pomice.


Dosta stvari zamjenuto i na kraju se ispostavilo da je razvodnik bio u "minusu", tako mi rek'o majstor. Vracen di je trebo biti i auto je onda normalno vukao.
nemoze mu nikako biti do razvodnika ako je bio stegnut a radio je normalno prije tacka paljejna se namjesti jednom i kad je stegnes to je to ovo ti pisem ne da bi te pobijo u tvom neko da te ko ne vuce zanos i ostale;)
 
Član
posto sam svaki dan na pripremama danas kad dodem cemo ja i stari malo to pregledati..i meni se cini da se neki vrag zacepio..budem pogledo vaj maf senzor..i zadnji lonac budem skinuo,ne vjerujem ni ja da je ovo s razvodnikom..a ne vjerujem da je ni gorivo jer da je gorivo on bi samo malo trzo i slabije vuko,al ovo sto se meni dogada ko da se vozim i izbacim iz brzine i stiscem gas..:icon_question:
 
Član
ustanovili smo da mora gore ici novi filter za zrak,za pocetak..mislim d acu staviti gljivu..sam kod mene to malo glupo izgleda ja imam neka 2 crijeva neko plasticno i neko platneno pa bas i ne kuzim kak to ide..auto je i dalje trom..
 
Član
vidi buraz ta dva crijeva imaju svoju namjenu to plasticno kupi hladan zrak u ljetnom periodu a to aluminijumsko fleksibillno crijevo sluzi da u zimskom periodu vuce topli zrak sa izduvne grane u jutarnjem paljenju da nebi auto trzalo
naravno to sve regulise taj ventil na kojeg je nakaceno fleksibilno crijevo tako da ako budes sta radio da nato obratis malo paznju da kasnije se nebi pokajao
i jos ako os taj filter stavi onda sto ide u tvoje kuciste filtera ;)pozzz
 
Član
sve na autu ti moze super da radi i da bude super ali ako nema dobar dovod goriva onda ti nece dobro raditi auto, to sto trza i povremeno gusi su simptomi ac pumpe u rezervaru, taj motor i taj auto imaju prikljucak na diagnostiku iskoristi to neka ga zakaci neko ko zna i lijepo pregleda taj auto, dobar majstor ti je najjeftinija solucija, jer sa losim ces izmjenjati sve sto smo pisali, a sa dobrim ces vrlo efikasno i jeftinije rijesi problem. Ili iscitaj kog nekog greske i nek ti snimi radne parametre kad ga gusi i kad radi normalno i posalji ovamo i pokusat cu ti pomoci. Pozz
 
Član
Kod meene je bio slican slucaj na Zafiri nije htjela preko 3000obrtaja nikako i bilo neki vrag kao da je primala zraka negdje ne crijevu od goriva ,zamijenito to i sad OK pa probaj i ti to pogledati
 
Početnik
cekaj,kazes da motor i preko 4500 obrtaja normalno radi, kako ti rece, cuje se da "bruji"...ako si ti tako mislio,onda moze biti samo lamela,motor prima gas,al proklizuje lamela...i zna ti hladan bolje vuci nego topao...smrdi li ista kad poslije voznje otvoris haubu?
 
Član
Imao sam isti motor u mojoj trici provjeri pumpu goriva , srednji lonac , i izvadi jednu svijecicu pogledaj kakvo je sagorjevanje na autu..Pozz
 
Član
da oggy lamela je upitanju..auto nemoze preko 130:D.sta moram sve mjenjati kod lamele?i koliko to sve kosta i koliko bi neko uzo d ami to zamjeni.;)
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Top