Golf 3 GTI 8V

Golf 3 GTI 8V

Član
Evo da predstavim svoje drugo auto, dvojka ce ipak cekati malo.
Kao sto sam napisao u naslovu radi se o golfu trece generacije, 1993 godiste, GTI 8V, od opreme ima klimu, naravno servo i centralnu bravu, dodatno ima obicni plin samo sto sam pocupao instalaciju cim sam dosao kuci :cool: jer nije radio na benzin a na plin je bas slabo isao, kad sam krenuo kuci sa njim dodjem na pumpu reko da naspem benzina pa da vidim radi li, covjek poceo sipati gorivo a ja otisao na kasu da platim kad covjek zove, pita radi li mi plovak, kaze samo 4 litre stalo, bio skoro pun :D probam u putu ali ni da cuje na benzin, dodjem kuci i krenem da gledam do cega je, provjerim pumpu i radi, pocnem gledati instalaciju i nadjem sta je u pitanju, kad su ubacivali plin kako su presjekli zicu za dizne tako su i ostavili, tj nisu ponovo spojili kako bih trebalo, skinem svu instalaciju za plin i spojim sve sto je bilo presjeceno i javi se na benzin, onda je uslijedilo 2-3h stelovanja, pa i maf malo zeza, to moram jedan dan skinuti i srediti, a ima jos mnogo posla na njemu.
Dodatno na njemu osim plina su farovi kao u cetvorke, maska bez znaka i sportski lonac
Pa evo 2 slike za sad, sutra cu dodati jos.

image-2b3c89c15b788691245ede27dfafebdeed5025967001f30199c46e2400ff45c5-V.jpg
Pitali smo psa i kaze da ima posla na njemu :p
20151127_233307.jpg
Planova naravno ima, vratiti ga da sto vise izgleda fabricki, ali vjerovatno cu farove, masku i lonac ostaviti, poraditi na limariji, farbanje itd...
 
Član
Jaa da sam na tvom mjestu prije bi ovo seni odradio auto nek mk2,lijepa podloga,vidim imas i maglenke i vr6 lipp samo da se utegne jos..sretno sa radovima.
 
Član
Jaa da sam na tvom mjestu prije bi ovo seni odradio auto nek mk2,lijepa podloga,vidim imas i maglenke i vr6 lipp samo da se utegne jos..sretno sa radovima.
Tako ce i biti druze, dvojka ce malo cekati jer treba dosta vremena ali na cestu izlazi to je 100%. Hvala druze

Ma samo naprijed druze , biti ce to dobro , imas volje sto je najbitnije ;)
Fina podloga..
Ma volje ima na pretek, jos samo da je ljepse vrijeme, u garazi gdje je dvica nema prostora oko auta pa tu mogu raditi jedino oko motora pa malo me to usporava, ali uglavnom radi se ;)
 
Član
20151129_011839.jpg
I danas se railo na golfu, zamijenjeni kablovi, razvodna kapa i ruka, zamijenjene naravno i sve svjecice(stavljene Bosch-ove, kad vec sve mijenjam), popravljen plovak za gorivo pa me onda pumpa zezala citav sat vremena a mozda i vise :banghead: ispitam napon na zicama koje idu na pumpu i vidim dolazi ali pumpa nece krene, spojim je direktno i radi, na kraju bilo do slabog kontakta na dzeku ali sam i to sredio na kraju. Rasklopio sam mu komplet maf i ocistio jer je zaglavljivao ali nisam stigao da ga postavim i probam. U ponedjeljak postavljanje i stelovanje, skinuo sam mu i mikser plina kad vec skidam maf sa kutije pa ga necu ni vracati, smanjuje mi protok vazduka :p
 
Član
Kablovi su slabiji kvalitet, kod mene su ti stavio prijasnji vlasnik, jedan mi je puko kada sam vadio, nakon toga uzeo orginalni polovan.
 
Član
Nije htio da upali pa sam mislio da je i do kablova ali nisam bio siguran pa sam uzeo ove, da ne placam org. 60KM, uglavnom bolji su od starih
 
Član
Golf se dovodi u normalno stanje po malo, protokomjer postavljen i podesen, radi i prima gas odlicno, Zamijenio sam mu i senzor temperature jer nije pokazivao temp. na satu, sad pokazuje ali ne postize radnu temperaturu(u mjestu je 70°) a kad se vozi brze opadne do kraja pa je sledeci termostat na spisku. Tu su i druge lajsne jer je stare neko izbusio, na srecu nije probijao lim nego postavljao tiple u vec postojece rupe i zavrcao serafe u tiple, uz lajsne GTI edition amblemi i rubovi koji su u fabrickoj boji sa teksturom, a moji su u boji auta pa njih skidam. Jos sam nasao i drugu lajsnu na gepeku jer je moja pukla, jos moram sutra bravu. Evo malo slika od lajsni i obecavam sutra vise slika od auta komplet :D jednostavno ne stignem od posla ali uhvatit cu par minuta nekako i za to.

20151130_225454.jpg

20151130_225621.jpg

20151130_225927.jpg

20151130_230815.jpg

Pozdrav svima do sledeceg javljanja ;) :turbo:
 
Poslednja izmena:
Član
Danas spajao maglenke i desna ne svijetli dobro, svijetli ali ne jednako jako kao lijeva, pa znate li do cega je, da li je sjenilo ili sta je, uglavnom fali mi samo prekidac farova koji ima mogucnost paljenja prednje maglenke i potenciometar za nivelaciju farova, znaci onaj sto je naj teze naci :mad:
Tema od sinoc je opravdanje za slike, puce mi display na telefonu pa sad nemam cim slikat :banghead:
 
Član
Ma joj, najteze je vratiti auto u normalno stanje kad ga neko unisti, uvijek ima jos nesto da se sredi, lijevi tapacirung na vratima drzala rucka podizaca prozora i jedan seraf koji je deblji nego duzi( ne bukvalno ;) ), skinem ga nekako vidim imaju sve zakacke, ni jedna nije otpala sa tapacirunga sto se inace desi kad se svakako skida, i na kraju ga postavim kako treba bez dodatnih serafa i gluposti, samo eto izgleda nekom mrsko bilo raditi kako treba. Sledece 'na spisku' zamjena sajbe, instrument table(bio na nju zalijepljen nosac za navigaciju pa sada izgleda katastrofa)
 
Član
samo naprijed, podrzavam ovakve radove vrati ga u zivot !!!
Hvala druze, vraca se svaki dan po malo, dok sam se vozao ovih dana primijetim da kroz ventilaciju ulazi vazduh ako vozim brze, danas pogledam onaj vakum ventil za recirkulaciju i vidim da se neko i tu igrao, sa usisne na ventil pa sa ventila umjesto u kabinu spojeno ponovo na usisnu, sredjeno i to, radi kako treba i ne puse vise :)
 
Top