golf 2 gti 8v pitanje

golf 2 gti 8v pitanje

Član
Pozz drugovi imam golfa 2 sa 8v motorom 79kw (ka-glava) ako neko zna iz iskustva koliko bi on trebao da ide drugom brzinom ? meni je blokada na 85 km/h a cuo sam od neke raje koji takodje posjeduju ovu verziju motora da njima ide cak i do 110 drugom brzinom pa eto volio bi bilo kakve informacije o tome.. hvala unaprijed
 
Član
82kw moja greska , bgm 80 km/h mu blokada ne moze sekunde preko moram provjerit jel sve uredu sa satom jer mi nekako cudno to...
 
Član
Kraći mjenjac ili su ti gume neke nisko nisko profilne na malu felgu,recimo 15 sa profilom 45.
 
Član
Koliko ide drugom ili trecom sve zavisi do mjenjaca i to nema veze sa motorom... imam trenutno auto i dva diffa i sa jednim drugom ide 120 a sa drugim ide 100, isto prije sam imao forda koji je sa jednim mjenjacem isao 90 a sa drugim 120, to sve zavisi do mjenjaca i do diffa koji je. I da jos jedno napomenem, ne znaci ako tvoj ide drugom 80 a ostali 110 da je tvoj sporiji jer gdje jedan mjenjac dobiva drugi gubi i obratno... tako da ti saltas gdje onaj dobiva snagu, a onda ti dobivas trecom snagu gdje onaj mora da salta i ja mislim da oba motora ako su dobra, vremena su im ista i ubrzanja... bar je kod mene tako bilo na oba auta...
Da napomenam BMW sa oba diffa i kracim i dugim ima ista ubrzanja do 100 ili 170, i ista vrijeme na 400m
Isto tako forda kad sma mjerio na oba mjenjaca ima isto ubrzanje do 100 i isto tako isto je isao na 400m, Vremena se nisu promijenila jer kraci mjenjac gdje dobije duzi gubi a gdje kraci gubi duzi dobiva...
 
Poslednja izmena:
Član
Istina sto je RS napisao.....U mene sa starim motorom i dugim mijenjacem drugom sam isao do 5.5k obrtaja skoro pa 130...Ubacio sam drugi remontovan motor i kraci mijenjac i na istim obrtajima auto je isao jedva 95 kmh....Ali su ubrzanja bila jaca i agresivnija,uostalom taj mijenjac mi se nije nikako svidjao jer sam recimo vozio trecom brzinom 60 kmh skoro pa na 4k obrtaja....Vratio sam stari mijenjac jer sam vise navikao na njega....mada me sad sve vuce da vratim taj kraci,zanimljivije je bilo gledati kako obrtaji agresivnije skacu :D
 
Član
hvala vam, drugom ide do 80 trecom jos nisam bas testirao posto sam kupio auto prije 5,6 dana , od 0 do 80 mu stvarno ne treba puno vrlo brzo nabija ali poslije 80 imam osjecaj da mu do 100 treba malo duze
 
Top