Golf 2 GTD 59 kw - mjenjač

Golf 2 GTD 59 kw - mjenjač

Član
Mjenjač mi je pri kraju pa je došlo vrijeme za hitnu zamjenu... Problem je što je kod mene mjenjač sa velikim poluosovinama i valjda kako sam čuo sa nekom većom lamelom pa sam u velikoj dilemi koji to mjenjač meni paše... Sada mi je u autu mjenjač sa oznakom: 4T

Trenutno sam našo jedan od Golfa 3 GTI 8v al nisam siguran da mi taj odgovara? I volio bi ubacit neki od trice jer siguran sam da će bit u boljem stanju nego ovi na dvicama... Svaki je prešo po najmanje 300 000 km...

Ako neko ima da je upućen u ovo pomoć bi mi dobro došla....
 
Legend
za lamelu znam, ista ti je kao na 8v GTIu, mislim velicina..
eh sad ne znam bas za mjenjac od benzinca, i ako budes uzimao, uzmi motor od 1.9 TD ili TDIa, mislim da ti je to puno bolje rijesenje ;) ;)
 
Član
kako mislis mjenjac pri kraju sta se desava i neznam sto mudrujes,odi napravi svoj i bar si rahat mirno ces spavat znas da si rijesio problem a vako ces dat pare za polovan koji ti moze za mjesec dana opet da strada i onda sta si uradio.Moj ti je savjet napravi svoj mjenjac a razlika u cjeni ce ti bit smijesna vjeruj mi ;)
 
Član
Ma uzeo bi ja u kompletu sve to al ne planiram još dugo vozit ovog golfa pa mi se ne ide u toliki trošak... a glupo mi ga i prodat sa lošim mjenjačem tako da ću to sve sredit prije prodaje a ujedno i zamijenit set kvačila...

Možda će najbolje bit da ja ovaj skinem i odnesem onom liku na Pale... Al i tu sam u dilemi jer uzeće mi 60KM samo što ga otvori a bojim se da je sjeban do te mjere da ga neće moć popravit...

hafaR_ABF@ kad šaltam u 2 skoro uvijek zakrči, ponekad i u treću kad hoću ušaltat... + piša mi poprilično puno ulja na poluosovinama jer ima lufta pa više mijenjanje semeringa nema svrhe... + kad idem malo brže u petoj čeje se brujanje... + nedavno kad sam se vraćao iz Splita uz Bradinu poče mi lupkat i to u svakoj brzini... I tako je lupkalo otprilike nekih 50-tak km i prestalo... pomislio sam da je bio kinetički al sam skonto da nije jer kad stisnem kvačilo prestane kuckat...
 
Član
zilla_ je napisao(la):
Ma uzeo bi ja u kompletu sve to al ne planiram još dugo vozit ovog golfa pa mi se ne ide u toliki trošak... a glupo mi ga i prodat sa lošim mjenjačem tako da ću to sve sredit prije prodaje a ujedno i zamijenit set kvačila...

Možda će najbolje bit da ja ovaj skinem i odnesem onom liku na Pale... Al i tu sam u dilemi jer uzeće mi 60KM samo što ga otvori a bojim se da je sjeban do te mjere da ga neće moć popravit...

hafaR_ABF@ kad šaltam u 2 skoro uvijek zakrči, ponekad i u treću kad hoću ušaltat... + piša mi poprilično puno ulja na poluosovinama jer ima lufta pa više mijenjanje semeringa nema svrhe... + kad idem malo brže u petoj čeje se brujanje... + nedavno kad sam se vraćao iz Splita uz Bradinu poče mi lupkat i to u svakoj brzini... I tako je lupkalo otprilike nekih 50-tak km i prestalo... pomislio sam da je bio kinetički al sam skonto da nije jer kad stisnem kvačilo prestane kuckat...
e jbg onda je taj mjenjac bas u totalnom defektu
 
Član
Pokušat ću nać ovaj mjenjač od trice TD a ako ne uspijem onda ću svoj skinut pa odnijet onom na Pale da ga pokuša sredit...
 
Član
GreenDevil je napisao(la):
uzmi od 1.9D ili TD mjenjac


Našo sam mjenjač od golf-a 3 1.9 TD, veliki prirubnjaci al sad ne znam dali će mi odgovarat moje poluosovine pošto mi jedan forumaš reče da su kod mene na GTD-u mali prirubnjaci... Mjenjač je 4T... E sad to me malo buni pošto znam kad sam kupovao semeringe za poluosovine majstor mi napomenuo da kupim veći fi semeringa nego onaj što ide na obične dvice...

I još jedno pitanjce, jel puno dat 200KM za taj mjenjač od trojke TD?


evo slike:
http://i49.tinypic.com/sv6fx3.jpg
http://i49.tinypic.com/saz9xw.jpg
 
Top