golf 2 ->gasi se u voznji

golf 2 ->gasi se u voznji

Član
pozz...
citao sam malo prije temu slicnu ovoj,samo sto se kod lika golf gasi cisto tokom voznje...
al mene jebe,recimo,kad stanem na semaforu i sl.,kad ga zaustavim,ili skoro zaustavim..tad se samo ugasi :icon_question:
nervira me vec,a nezz sta bi moglo bit.
i usput,da ne otvaram novu temu...
golf je 1.3 benzin...al trosi ko kamion u pm :lol:
majke mi,nisam nigdje prispio....
imam osjecaj ko da pljuje gorivo iz auspuha :lol: :icon_rolleyes:
ako mozete pomoc,bio bih veoma zahvalan :)
 
Početnik
gasi se,kakav ti je filter goriva,probaj carb ocistit,pregledaj kablove i svjecice mozda lazu probijaju,i neka ti neko nastela carb to ti ej do njega 99%
 
ma to je drug govno od motora,, trosi kao tenk a slabo ide,,
ya potrosnju imas dvije opcije prva je drugi karb ali problem
je naci ispravan origigi, druga varijanta nov od stojadina,, a ya
vucu pregledaj kablove, svjecice, opet karburator i< sl
ali garant da ti je karburator se pokvario, imaju neke membrane na njemu i sl
sto se mijenja,, mada neces na potrosnji nista dobiti,, eventualno ce ti napraviti da radi
tj da se ne gasi
 
Član
moguce da se gasi jer ti je prenizak ler gas,
na kojoj temperaturi se gasi?
Kad je motor hladan, napola ugrijan ili skroz topal?

Moguce da je poceo pusiti na iberlauf a posto je iberlauf skopcan na kuciste karburatora onda ga gusi i zato se gasi.
Ako je ovo u pitanju onda ce se cesce gasiti ugrijan! Rijesenje je da skines iberlauf i stavis ga negdje pored motora sa nekim produzetkom slaufom ili sl.

Potrosnja ti je cisto do carba,ali ako je oko 12 litara to i nije za njega velika potrosnja u zimskim uslovima.
Ako je vise trazi nekoga ko ce pregledati komplet karb i naci problem.
 
plin na ovaj motor niposto ugradjivati,, uzme mu i ono ,malo snage sto ima
uz brdo skroz slabo vuce na plinu, testirano na 2 1,3 motora
 
Član
Al_Galone je napisao(la):
moguce da se gasi jer ti je prenizak ler gas,
na kojoj temperaturi se gasi?
Kad je motor hladan, napola ugrijan ili skroz topal?

Moguce da je poceo pusiti na iberlauf a posto je iberlauf skopcan na kuciste karburatora onda ga gusi i zato se gasi.
Ako je ovo u pitanju onda ce se cesce gasiti ugrijan! Rijesenje je da skines iberlauf i stavis ga negdje pored motora sa nekim produzetkom slaufom ili sl.

Potrosnja ti je cisto do carba,ali ako je oko 12 litara to i nije za njega velika potrosnja u zimskim uslovima.
Ako je vise trazi nekoga ko ce pregledati komplet karb i naci problem.

gasi se kad je hladnije napolju.
a juce mi se ugasio i dok sam vozio...nekih 50km/h,ako se ne varam.
a trosi vise od 12 litara...puno vise.
 
Član
Ah isti motor imam i ja,dosad po prici mnogih jedini lijek za potrosnju i miran rad motora je nov od stojadina karb to uskoro bi trebao sebi ;)
 
Član
Kupi gti-a. Manje će ti trošiti:icon_biggrin:

Karburator tu yebe stvar. Čišćenje ili mijenjanje;)
 
Član
Ja sam iste simtome imao na golf 2 1.3 benzin dok sam ga vozio:icon_mad:
Sad pored svih tvojih simptoma meni se desavalo ali redovno da mi auto odjednom neprima gas, znaci nebitno hladan topal , desavalo mi se nekad poslije kilimetra a nekad poslije 100 200 km, nevezano.
I da gasio se cim stanem(bilo semafor ili stanes onako) da poludis.
Mijenjao svjecice, karburator(polovan sa otpada stojadinov nisam stavljao)pumpu, dimio mi na iberlauf i bacao ulje pa sam spustio crijevo dole, platine, razvodnik ma umalo nisam popizdio da ga zapalim.
A da negovorim koliko sam majstora promijenio(valjda baksuz nije naletio na pravog) i nista. Potrosnja je uzas i kod mene se kretala 10 12 zavisi od doba godine(zimi katastrofa bolje sto kaze Zela da sam imao GTI manje bi potrosi)
Elem potrefim karburator dobar, stavim ler gas malo jaci i tako rijesim problem gasenja cim stanem. Potrosnja ista jebiga...
Gusenje sam rijesio sasvim slucajno, pade mi na pamet da pogledam plovak u rezervoaru, pristupan je iz gepeka i nije nista komplikovano za pogledati.
Skinem poklopac plovka, izvadim plovak i imam sta vidjeti :icon_eek: na dnu plovka nalazi se mrezica koja je sastavni dio cijevi plovka. Ona se slomila i tako da je cijev bila na dnu rezervoara i normalno vukla je jedva benzin. ludilo prosao toliko majstora i nista.
Zamijenih plovak(30 km) i nikad vise problema sa njim, jos je u voznom stanju( dao ga suri kad sam uzeo trojku) nikad vise nije imao problema ali potrosnja je bila isto velika jebiga mali motor jos mu ja dusu uzimao.
 
Član
@ dakon
jbt,to nesto ko serijska greska kod 1.3 b motora :icon_confused:
prico sam s ocem. kaze da je nedavno uzeo karb.,pa i njemu nije jasno sto trosi toliko i sto se gasi.
moram rec da se u ovih par zadnji dana nije gasio..
a mozda je sta i oko struje..:icon_rolleyes:
stvarno nezz...
izgleda da ce ostat na tome..al nadam se jos malo ness novo uzet i onda vozit ko coek. jbm ti stara kola.
 
Član
Staces takav nam standard :icon_mad: gdjeje srece tu ljudi uzimaju nova sa garancijom, jbg.
A ovo sto mi kupujemo je shit jer nebi njemac prodavao kola da valjaju, a nama je standard nula i jbg moras ih kupiti jer koliko para toliko muzike :icon_rolleyes:
 
Top