Gdje tociti dizel

Gdje tociti dizel

Član
na petrolu ja uvijek točim al uvijek. znači nije energo već samo petrol.

tako ja radim ako ti šta znači...
 
Član
na petrolu ja uvijek točim al uvijek. znači nije energo već samo petrol.

tako ja radim ako ti šta znači...
da da i ja sam sipao na petrolu kod zivinica i nema problema,a sada na INVIVO i isto sve uredno,aa osjeti se razlika,bar ja osjetim drugacije motor radi ne trese,i vise predjem sa ovim gorivom sa petrola...bas provjereno vise predjem.
 
Član
Ma kakav Petrol, isto sranje kao i ostali.

Evo klasican primjer sto sam licno vidio, jedan dan prolazim pise Euro 4 1,76, Euro 5 1,86.
Sutradan prolazim pored iste pumpe pise Euro 5 1,76 Euroclass 1,86.

Sigurno preko noci iscrpali onu cetvorku i nema je vise...
 
Član
Krenem iz salzburga za brcko naspem ga na shell-u. Potrosim 3/4 rezervoara,kada se vracam naspem na brcko gasu i vec mi se u salzburgu rezerva upali.
Zadnji dva tri put sipam ga nestru i prezadovoljan otprilike kolko potrosim sa shell-ovim toliko i kada naspem na nestru
 
Član
Ma kakav Petrol, isto sranje kao i ostali.

Evo klasican primjer sto sam licno vidio, jedan dan prolazim pise Euro 4 1,76, Euro 5 1,86.
Sutradan prolazim pored iste pumpe pise Euro 5 1,76 Euroclass 1,86.

Sigurno preko noci iscrpali onu cetvorku i nema je vise...

Nemoj se ljutiti ali sipao sam na EP-u I dizel im ima previse masnoce. Ja kada ga naspem ne okrenem se gorivo se potrosi ne mogu ni blizu da predem kao sto mogu sa TD- ovim gorivom. Onda sam Petrol probao mirnije radi nego sa EP ili TD-om, vise km mogu preci.
Meni ne djeluje da ima puno masnoce, eh sad je li cisto gorivo ili ima bruku aditiva haj ti ga znaj.
 
Član
Ma sta se imam ljutiti, ja samo kazem za Petrol situaciju koju sam ja vidio i koja mi je u najmanju ruku bila cudna.

Sipao sam svugdje, nisam po ovim manjim doduse i nisam primjetio neku razliku. U zadnje vrijeme sipam najcesce na Hifi u Rajlovcu 1,71 Euro 5.
 
Član
Samo petrol euro 6 dizel...
I ja isto sipam na Petrolu Euro 6
Prvo, za sve one koji voze auta EURO 4, EURO 3, EURO 2, a takvih je sigurno oko 90% na ovom forumu, nije preporuceno da sipaju EURO 6, ni EURO 5. Ljudi su u zabludi da je npr. EURO 6 "jaci" od npr. "EURO 4"! Totalno pogresno, jer se radi uglavnom o sadrzaju Sumpora u ppm u tom gorivu, i ono nema direktan uticaj na "jacinu" nego su to norme uglavnom sa aspekta zastite zivotne sredine tj. EKOLOGIJA. Znaci, ako vozite dizela Golfa II ili III pa i IV, a sipate EURO 6, vi BACATE pare-prvo, i dalje, stetite vasem vozilu, jer taj EURO 6 ili EURO 5 je sa minimalnim sadrzajem Sumpora koji je u vrijeme proizvodnje tog Golfa, koji ima BOSCH pumpu npr. sluzio da je podmaze-njene pokretne dijelove, a sad kad naspes EURO 5 i 6, nema sta da je "podmaze" adekvatno. Sad bi mnogi rekli, PA NASPI ATF, ili DVOTAKTOL, onda opet dolazimo do toga, da platis skuplje EURO 5 ili 6, pa onda opet kupis litar ATF-a, i naspes, pa te gorivo dodje jos skuplje, a od njega si kad naspes ATF napravio "LOZ ULJE", fakticki. Zakljucak, ko vozi starija auta po EURO normama (Euro 2 ili 3 neka sipa EURO 4 jer je on na pumpama minumum), neka sipa i to gorivo, jer je FABRIKA I NAPRAVILA JEDNO ZA DRUGO, moze sipati i vecu normu ali nista time puno ne dobija, a to vazi i za novija vozila, tj. neka ne idu ispod predvidjene norme. Koliko ja znam EURO 3,4,5 imaju iste cetanske brojeve (min 51), odn.pojasnjeno iste su "jacine" za EURO 5 nemam podatak ali mislim da ne odstupa, dok je npr EURO 5 oko 5 puta "cisci" (sa manje Sumpora) od EURO 4, koji opet od EURO 3 oko 7 puta cisci itd. Cisto za slikovito objasnjenje. Ako me pitate gdje nasuti, ja cu reci da JA sipam Nestro petrolu, i kada nemam priliku kod njih, izaberem neku opet veliku kompaniju, gdje znam da je veliki sistem unutrasnje kontrole, gdje nabavljaju od proizvodjaca, i na kraju, koji nece "ukaljati" svoje IME, BREND, TRADICIJU, radi nekih mozda sitnih stvari i niske cijene.
 
Poslednja izmena:
Ja vecinom sipam na privatnoj ES Petrol, gorivo je ok, ali slabije vuce. Kad naspem na Hifi, Petrolu, drugo auto, bolje vuce i manje trosi. Skoro sam sipao na Nestru i nije lose gorivo.
 
Član
ne kupujem, niti sipam ATF. To stoji ali ja na EP-u sipat necu. Jbt plav dim bude kada stisnes, ja kontam evo moram raditi generalku. Gledam ulje, nije potrosio ni sekunde, naspem na Petrolu nista, sipo na TD-u 5-icu nista.
 
Član
Prvo, za sve one koji voze auta EURO 4, EURO 3, EURO 2, a takvih je sigurno oko 90% na ovom forumu, nije preporuceno da sipaju EURO 6, ni EURO 5. Ljudi su u zabludi da je npr. EURO 6 "jaci" od npr. "EURO 4"! Totalno pogresno, jer se radi uglavnom o sadrzaju Sumpora u ppm u tom gorivu, i ono nema direktan uticaj na "jacinu" nego su to norme uglavnom sa aspekta zastite zivotne sredine tj. EKOLOGIJA. Znaci, ako vozite dizela Golfa II ili III pa i IV, a sipate EURO 6, vi BACATE pare-prvo, i dalje, stetite vasem vozilu, jer taj EURO 6 ili EURO 5 je sa minimalnim sadrzajem Sumpora koji je u vrijeme proizvodnje tog Golfa, koji ima BOSCH pumpu npr. sluzio da je podmaze-njene pokretne dijelove, a sad kad naspes EURO 5 i 6, nema sta da je "podmaze" adekvatno. Sad bi mnogi rekli, PA NASPI ATF, ili DVOTAKTOL, onda opet dolazimo do toga, da platis skuplje EURO 5 ili 6, pa onda opet kupis litar ATF-a, i naspes, pa te gorivo dodje jos skuplje, a od njega si kad naspes ATF napravio "LOZ ULJE", fakticki. Zakljucak, ko vozi starija auta po EURO normama (Euro 2 ili 3 neka sipa EURO 4 jer je on na pumpama minumum), neka sipa i to gorivo, jer je FABRIKA I NAPRAVILA JEDNO ZA DRUGO, moze sipati i vecu normu ali nista time puno ne dobija, a to vazi i za novija vozila, tj. neka ne idu ispod predvidjene norme. Koliko ja znam EURO 3,4,5 imaju iste cetanske brojeve (min 51), odn.pojasnjeno iste su "jacine" za EURO 5 nemam podatak ali mislim da ne odstupa, dok je npr EURO 5 oko 5 puta "cisci" (sa manje Sumpora) od EURO 4, koji opet od EURO 3 oko 7 puta cisci itd. Cisto za slikovito objasnjenje. Ako me pitate gdje nasuti, ja cu reci da JA sipam Nestro petrolu, i kada nemam priliku kod njih, izaberem neku opet veliku kompaniju, gdje znam da je veliki sistem unutrasnje kontrole, gdje nabavljaju od proizvodjaca, i na kraju, koji nece "ukaljati" svoje IME, BREND, TRADICIJU, radi nekih mozda sitnih stvari i niske cijene.
E druze da te pitam posto vidim da si u tim vodama, cesto me na pumpi pitaju koji cu dizel a ja im kazem "svejedno sipaj koji hoces" jer iskren da budem nemam pojima koji mi ide u auto.
Mozes li mi reci koji dizel je preporucen za moje auto, radi se o 1.9 tdi sa onim DPF filterom.
Btw ja sipam iskljucivo na EP tako da nemam nikakvog iskustva sto se tice drugih pumpi
 
Top