Ford Mondeo TDCi

Ford Mondeo TDCi

Član
DSCF1730.jpg

A lip..:D
 
Član
Gledam sebi jednog ovakvog mondea, al benzinca.. Sem motora, imas li nekih problema s njim, ili znas na sta posebno da obratim paznju?

Inace, ektra ford. Kako ti se ponasa motor, cuo sam svasta za ove "rane" tdci motore.

Sent from my D2203 using Tapatalk
 
Član
Gledam sebi jednog ovakvog mondea, al benzinca.. Sem motora, imas li nekih problema s njim, ili znas na sta posebno da obratim paznju?

Inace, ektra ford. Kako ti se ponasa motor, cuo sam svasta za ove "rane" tdci motore.

Sent from my D2203 using Tapatalk
najbolji benzinac je V6 u njima, što se tiče dizela i oni su odlični, imaju jednu manu, koja te može potrefit, a to je da pumpa počne bacati opiljke, i sa njima uništi injektore, onda se čitav sistem mijenja, rezervar, cijevi itd. To se i meni desilo na 310 000km (kupljen sa 200 000km), a nekima se desi na 70 000km, nekima na 200 000km, a nekima se ne desi nikad, to je jedini problem kod tih motora, mada u jarana gledam, i bosch mu pravi opiljke... Znači sve se svodi na sreću, hoće li te potrefit tako nešto ili ne :D mada, tako je i kod ostali auta, samo sa drugim dijelovima.... ako te šta konkretno zanima pitaj, da ne pišem bespotrebno :D
 
Član
Taj V6 se ne cuje u radu, nekad prije par godina, stojimo drug i ja kraj lika, nesto cacka ispod haube, starija generacija od tvog... kad ja ugledah, okrece se mikroremen :D Ubjedljivo najtise auto koje sam ja vidio sa malo vecim motorom...
Sto se tice dizela, par drugova ima te motore, 1.8 i 2.0. U jednih (koji imaju fokuse tddi) je prica, gdje ces tdci, to crkava, gorivo lose, bla bla... Ovi drugi sa tdci se ne zale uopste, auta rade normalno... Meni je na fordovima jedina mana unutrasnjost, konkurencija je ipak koristila bolje materijale... Ostalo, pogotovo ovaj mondeo, super izgleda a tek oni noviji u titanium opremi su do jaja :)
 
Član
Taj V6 se ne cuje u radu, nekad prije par godina, stojimo drug i ja kraj lika, nesto cacka ispod haube, starija generacija od tvog... kad ja ugledah, okrece se mikroremen :D Ubjedljivo najtise auto koje sam ja vidio sa malo vecim motorom...
Sto se tice dizela, par drugova ima te motore, 1.8 i 2.0. U jednih (koji imaju fokuse tddi) je prica, gdje ces tdci, to crkava, gorivo lose, bla bla... Ovi drugi sa tdci se ne zale uopste, auta rade normalno... Meni je na fordovima jedina mana unutrasnjost, konkurencija je ipak koristila bolje materijale... Ostalo, pogotovo ovaj mondeo, super izgleda a tek oni noviji u titanium opremi su do jaja :)
taj šestak se ubacivo i u generaciju kao kod mene, bulletproof motor, baraba! 2.5 170KS, a imaju i 3.0 204ks i 3.0 ST220 226KS. To su prave mašine, gutaju plin ekstra. Dok 4cyl ne vole plin.... Što se tiče tih priča, normalno da je jeftiniji za održavat tddi, kada nema injektora i 20 miliona senzora što CR ima, ali sad da je pouzdaniji, ne znam, i nije, nego puno više ima tdci motora, samim tim i više kvarova registrovanih.... što se tiče bacanja opiljaka, mislim da treba filter goriva češće pratiti tj mijenjati, i gledati da li ima opiljaka, jer sumnjam da se odjednom raspe sva, i tako se može spriječiti belaj, zamjeniš/ remontuješ pumpu i spašen si uništavanja injektora... U mene je auto na ložu išlo konstatno, sad će neki reći da je zbog toga, ali šta je sa vozilima u engleskoj, koji pređu 70 000km i desi im se isto? Ali svakako sam više za opciju benzinca, recimo ovaj 2.5 i plin :) to je merak... a dizele bih općenito saobišao, nebitno u kojem vozilu. Plin je car, 0.5KM litar, nek uzima otvorene 10L to je 5KM, nema dizela, na loži koji to može ostvarit.

A to za unutrašnjost ne znam, na koje tačno auto misliš?
 
Top