Ford Mercury Cougar XR 2002 2.5cc V6 24v

Ford Mercury Cougar XR 2002 2.5cc V6 24v

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Član
Ima jedan lik iz mog grada kuguara V6 limited edition....siva metalik boja, i nijedna slika nemoze da prenese kako to izgleda, auto je pojava sam po sebi, mogu da zamislim kako tebe gledaju kad se prosetas sa ovom azdajom :icon_smile:
 
Član
Svaka cast na kupovini!!! Cuo sam da mora da se vozi u rezimu od 4000-7000 rpm, najmanje trosi:lol:
 
Član
Znam da su masine izdrzljive kod Ford-a, odrzavaj redovno i vozi, pa me zanima ima li ta kakvih drugih kvarova bez obzira na redovno odrzavanje :icon_question:, 1300 kila tezak, fina je snaga za atmosferca, a mozes ga i chipovat za dodatnih 15 ks, sto nije malo http://www.smchiptuning.com/auto/ford/cougar/2.5-v6/170 , inace super auto, sretno dalje ;)
 
Član
merdecesW126 je napisao(la):
CougarXR je napisao(la):
sub3r je napisao(la):

wtf je "mescini" :icon_question::icon_eek:

:lol::lol::lol::lol::lol:

jaoooo brate, pa upao si na bosanski tjuning:D

a vidi se da si pristojan momak sa pristojnog SALAŠA

p.s.(ja Bezanijska Kosa, Dragise Brasovana):icon_biggrin:

Jel' tu ljetos boravila ona fina BMW trojcica narandzasta?! Prosao sam 300000 puta pored nje, mnogo je dobra!
 
Član
Placen 9500 eur-a.... uvezen iz Amerike 2005, lezao 2007 i 2008 u garazi jednog prijatelja... :D 34.000 milja ( 56.000 km) na satu kad sam ga uzeo... skoro sve na njemu je fabricko... jedini dodatak je dupli izduv... to nije islo fabricki... za kvarove jos uvek ne znam... ne kvari se :cool: neko kaze pretplacen... ja kazem da sam i vise nego zadovoljan sta sam uzeo za te pare... ocuvan je do bola... imam servisnu knjizicu od kad je kupljen u US i citavu istoriju kod coveka koji ga je odrzavao 2005-2006... sad ga odrzavamo stric (automehanicar) i ja...

Sto se tice iskoriscenosti motora i kvaliteta uopste... Motor je totalno ne iskoriscen... fora je da ford nije hteo da nagazi Mustanga koji se sa 230 hp i zvucnim imenom mnogo bolje prodavao od Cougar-a... po svim mojim saznanjima mogu da ga poteram do 350 hp bez da se motor oznoji... preko toga pocinje smanjivanje radnog veka koji je deklarisan na 1.200.000 milja :icon_eek: tako da nema zime za povecanje snage... jedini problem u celoj prici jeste gde smestiti turbo u njega... obzirom da su ga napakovali do bola... iako imam citave projekte ugradnje turba i intercooler-a u Cougar-a...

Trenutno sklapam konfiguraciju Sequent-a koji ide kao zamena Venturi koja je u njemu... ici ce nesto tipa ECU Stag 300, Tomasetto “Alaska” ili "Artic" reduktor, Valtek/Rail dizne 3 ohm crvene... ubitacna kombinacija za Sequent koja se na pokazala dovoljno jaka da podrzi i motore sa turbom do 280 hp....:icon_biggrin:

Sto se tice Chipa... ne znam koliko ima svrhe raditi ga obzirom da sam orijentisan na TNG... i obzirom da stavljam Stag 300 na kojem cu raditi sva mapiranja i uopste setup prvenstveno orijentisan na TNG koji se u vecini rezima rada motora razlikuje od setupa za benzin... u svakom slucaju hvala na predlogu :D
 
CougarXR je napisao(la):
Placen 9500 eur-a.... uvezen iz Amerike 2005, lezao 2007 i 2008 u garazi jednog prijatelja... :D 34.000 milja ( 56.000 km) na satu kad sam ga uzeo... skoro sve na njemu je fabricko... jedini dodatak je dupli izduv... to nije islo fabricki... za kvarove jos uvek ne znam... ne kvari se :cool: neko kaze pretplacen... ja kazem da sam i vise nego zadovoljan sta sam uzeo za te pare... ocuvan je do bola... imam servisnu knjizicu od kad je kupljen u US i citavu istoriju kod coveka koji ga je odrzavao 2005-2006... sad ga odrzavamo stric (automehanicar) i ja...

Sto se tice iskoriscenosti motora i kvaliteta uopste... Motor je totalno ne iskoriscen... fora je da ford nije hteo da nagazi Mustanga koji se sa 230 hp i zvucnim imenom mnogo bolje prodavao od Cougar-a... po svim mojim saznanjima mogu da ga poteram do 350 hp bez da se motor oznoji... preko toga pocinje smanjivanje radnog veka koji je deklarisan na 1.200.000 milja :icon_eek: tako da nema zime za povecanje snage... jedini problem u celoj prici jeste gde smestiti turbo u njega... obzirom da su ga napakovali do bola... iako imam citave projekte ugradnje turba i intercooler-a u Cougar-a...

Trenutno sklapam konfiguraciju Sequent-a koji ide kao zamena Venturi koja je u njemu... ici ce nesto tipa ECU Stag 300, Tomasetto “Alaska” ili "Artic" reduktor, Valtek/Rail dizne 3 ohm crvene... ubitacna kombinacija za Sequent koja se na pokazala dovoljno jaka da podrzi i motore sa turbom do 280 hp....:icon_biggrin:

Sto se tice Chipa... ne znam koliko ima svrhe raditi ga obzirom da sam orijentisan na TNG... i obzirom da stavljam Stag 300 na kojem cu raditi sva mapiranja i uopste setup prvenstveno orijentisan na TNG koji se u vecini rezima rada motora razlikuje od setupa za benzin... u svakom slucaju hvala na predlogu :D




kako se ponasa na TNG?
osjeti li se razlika ssnage??
 
Član
Na Venturi da pomalo, ne preterano... ipak je to mesac i vakum... na Sequent-u garantujem da ce ici i bolje nego na benzin, sto je masa ljudi dokazala sa dobrim odabirom komponenti i jos boljim mapiranjima :icon_biggrin:
 
Super Moderator
eh ako je manual onda ide sigurno dobro ;)
ne treba ti turbo druze samo ovako izvuci snage sta mozes remapom i tim stvarima
koliko trosi u prosjeku druze ?
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Top