Ford Focus mk1 [Savjeti]

Ford Focus mk1 [Savjeti]

Sta imamo pricati o tdi motorima iz seata isti kao vw. Djelova na trafici skoro, pouzdani,imarija dobra enterijeri solidni. Pre forda bih gledao seata jer ima ih vise a i sigurno su delovi jeftiniji. Za seata sam platio dihtung glave 32km krajnicu 7km korpu i lamelu polovne u ekstra stanju 85km.

Sent from my SM-G900P using Tapatalk
 
Član
Astra g 2.0 dti. Ostavi 400KM sa strane ako te pumpa izda-mada je svaka radjena do sad, i navozaj se. Lanac motor, fino ide. Glasno i ostro radi al ne staje. Od specifičnih kvarova ces mijenjat stabilizatore balans stange jer su ovi po 20KM smece a bolje je izazov naci i to je to.. Reaparirana pumpa drzi 150-200 hiljada bez problema.
1.7dti ako vidiš, bjezi od njega trcecim korakom a 2.2 dti je rjedji i skuplja je igranka oko bos pumpe pa ga treba izbjegavati
 
Član
Prije svega hvala vam svima na odgovorima i odzivu na temu :D
Da ne bih sve citirao idemo ovako redom ;
@ George : Razmatrao sam i tu opciju ali su uglavnom u izuzetnom lošem stanju i opremi za ovaj cjenovi rang
@ Nebojsa_GTD i lemi2903
: Kod navedenih modela najviše me odbija unutrašjnost, plastika i krhki dijelovi, s druge strane imamo pouzdanost i limariju , može li neko reći nešto o tim njihovim motorima :oops:
http://bhtuning.com/members/n1trotdi.55369/
@ N1troTDI : Dva prijateljima imaju lagunu isto ja mislim da je 2003 godište limuzina i stalno neke probleme imaju neke popravke, ne znam tačno sad nije me to interesovalo haha :D Uglavnom gledaju da ih se riješe i zbog toga sam odustao od toga o_O

@wispi : Pa dobro zato jer mi je svejedno ali u biti su kompakti jer limuzine su ili stare ili nezadovoljavaju kriteriji za taj cjenovni rang, clio suviše mali i tako :D
Pošto vidim da imate ličnog iskustva oko ovog modela, koji motor preporučujete ?

Kod mene je benzin , da kupujem dizela izabrao bi tdci 85kw . Ako ti ne predstavlja problem kad budes mijenjao set kvacila da zamijenis i zamajac , te vodis racuna gdje sipas gorivo onda tdci (moderniji motor , bolje vuce , tise i ugladjenije radi, a potrosnja kod svih skoro ista) . Mada pokusaj naci sto bolji primjerak , jer je vecina u losem stanju , znam nekoliko slucajeva koji su morali otvarati motor na tddi-u nakon 2-3 mjeseca od kupovine , a svi kupljeni na auto placevima tek uvezeni , tako da je manje bitno koji je motor , bitno je naci dobar primjerak . S obzirom na cjenovni rang i godista koja mozes kupiti u tom rangu ne ocekuj da ces naci bez ulaganja , kako ni forda tako ni bilo koje drugo auto.

Takodje ti nije losa astra g sa 2.0 dti 74kw motorom . Kod njeg ti je mislim ista pumpa kao na focusu tddi . Nema klasicnog velikog servisa jer je lanac nije zupcasti remen . Na velikom servisu mijenjas set mikro remena , vodenu pumpu i antifriz . Ako budes gledao astru zaobidji 1,7 dti (dosta problema su imali sa glavom i dihtungom - pomijesa ulje i antifriz) . 2,2 dti je isti kao i 2.0 samo jaci i skuplja registracija , te nesto sitno vise trosi , ako nemas potrebe za snagom onda je 2.0 prava mjera . Ispravan 2.0 dti u vectri ide fino , onda bi astra trebala da ide jos bolje jer je laksa .
 
Član
vozio vectru b sa 2.0 16v dti motorom,auto ide fino neki kazu da je troma uopce nije,auto je sad kod kolege i jos vozi nista nije otišlo.
 
Član
ako biras focusa samo motor tddi 90ks, tdci nemoj ako nema sigurno porijeklo i servisnu a 99% u bih ih nema, ni slucajno tdci koji se vozio po BiH.. posjedovao sam focusa mk1 redizajan i ne moze se porediti sa nekom nizom klasom kao seat ibiza i sl, jedina mana servisiranje i Sarajevu imas plafon 3 mehanicara sposobna na rad na tom fordu dok kod vw grupacije ima vise.. a da se nelazemo ima ford mana ima i vw ali opet kad ode neki dio koji je rijedak zaboli glava !!
 
Član
Sta ti se svidi otidji i pogledaj uzivo , vecinom svi dobro izgledaju na slikama , prije prodaje ide poliranje i dubinsko . Ako uzivo budes zadovoljan kako izgleda i ne primjetis neke ocite nedostatke onda vozi u servis na pregled prije kupovine . Ako se odlucis za forda imas ovdje na forumu kolegu iz Remexa pa dogovori pregled ...
 
Član
A brate sto serete svi redom kod ove nabavke dijelova za pojedina auta!! Pa bgti draga, kao da vozite Teslu ili Lamba pa pricate o nemogucnosti nabavke dijelova, nismo u Jugoslaviji vise.... Nek ti nabavka dijelova nebude prepreka jer ovi sto to govore ocito nemaju pojma. (Primjera radi, 3 autodijelove sam obisao da nadjem racvu vode za Golf3, jel to na svakoj trafici imas dijelova? Kad sam vozao dvicu, nemozes kvalitetnog dijela naci nigdje, sve smece)

Moja preporuka ide za Focusa TDDI, nema plivjuceg zamajca ni veliki servis, tako da su to u startu 2 ogromna plusa.
 
Član
Sta ti se svidi otidji i pogledaj uzivo , vecinom svi dobro izgledaju na slikama , prije prodaje ide poliranje i dubinsko . Ako uzivo budes zadovoljan kako izgleda i ne primjetis neke ocite nedostatke onda vozi u servis na pregled prije kupovine . Ako se odlucis za forda imas ovdje na forumu kolegu iz Remexa pa dogovori pregled ...
Naravno, planirao sam svakako na pregled ali ne kod njihovih lokalnih majstora već tako nešto :D
btwIma ih i na slikama k'o grobovi ali može se probrati, još kada bi ispao neki od poznanika ih ... haha
Hvala na savjetu još jednom :)

A brate sto serete svi redom kod ove nabavke dijelova za pojedina auta!! Pa bgti draga, kao da vozite Teslu ili Lamba pa pricate o nemogucnosti nabavke dijelova, nismo u Jugoslaviji vise.... Nek ti nabavka dijelova nebude prepreka jer ovi sto to govore ocito nemaju pojma. (Primjera radi, 3 autodijelove sam obisao da nadjem racvu vode za Golf3, jel to na svakoj trafici imas dijelova? Kad sam vozao dvicu, nemozes kvalitetnog dijela naci nigdje, sve smece)

Moja preporuka ide za Focusa TDDI, nema plivjuceg zamajca ni veliki servis, tako da su to u startu 2 ogromna plusa.
Hvala puno na odgovoru, gledao sam cijene od prije 3-4 godine za focus i nisu mi cijene izgledale nešto ogromne, valjda je to do sad i malo sniženo, pa sad je li to subjektivno ne znam :D

Sve više razmatram tu opciju sa TDDI

vidim da si vise zagrijan za karavn nek za limuzinu i trazi sa metalic bojom...po meni siva metalic veoma dobra boja..http://www.olx.ba/artikal/21373886/ford-focus-tddi-66kw/
http://www.olx.ba/artikal/18871676/fokus/
Kao što sam i rekao svejedno mi je potpuno, iskreno, više bih volio hatchback ali radije ću uzeti dobar karavan nego lošiji hatchback , tako da mi je to najviše haha
Ovaj prvi nije loš još i blizu pa ćemo pogledati a ovaj drugi mi sav šaren hmm :confused:
 
Član
A brate sto serete svi redom kod ove nabavke dijelova za pojedina auta!! Pa bgti draga, kao da vozite Teslu ili Lamba pa pricate o nemogucnosti nabavke dijelova, nismo u Jugoslaviji vise.... Nek ti nabavka dijelova nebude prepreka jer ovi sto to govore ocito nemaju pojma. (Primjera radi, 3 autodijelove sam obisao da nadjem racvu vode za Golf3, jel to na svakoj trafici imas dijelova? Kad sam vozao dvicu, nemozes kvalitetnog dijela naci nigdje, sve smece)

Moja preporuka ide za Focusa TDDI, nema plivjuceg zamajca ni veliki servis, tako da su to u startu 2 ogromna plusa.

druze pogledaj malo otpade koji auti ugl se krecu, evo primjer platio sam plasticno crijevo duzine pola metra sa posebnim nastavcima 90KM jos nije u ovlastenom,, u pitanju peugeot 206 2.0 benz i cekao sam 15 dana na njega.. to crijevo ne vrijedi realno 20KM, u krugu mojih 300kilometara jedan otpad posjeduje taj motor kome je to crijevo isto puklo, o cemo bolan pricas to da je gnjolf nasao bi na svakom otpadu primjer tako neko crijevo na zalost.. tako je isti slucaj sa focusom tad kad sam ga posjedovao za neke glupe dijelove sam se nacekao i dobro platio pa i dijelove karoserije
 
Top