Ford Focus mk1 [Savjeti]

Ford Focus mk1 [Savjeti]

Član
Pozdrav forumaši, evo došlo vrijeme da se nabavi auto i šta čovjek prvo uradi kada to pomisli pa otvori temu na bhčuningu logično :D Đast kiding
Budžet je skroman, što bi rekli, najgori za kupovinu auta = 5k KM. Eh sad, auto bi se uglavnom koristilo za gradske relacije i nekih dužih relacija par puta mjesečno. Iz tog razloga sam se odlučio za dizelski motor :bag:. Ono što je trebalo da zadovolji još je da ima klimu, 4/5 vrata, kakvu takvu unutrašnjost da nije level bicikl i bar prednje el. podizače. Sve to za 5k KM :D. Hatchback ili karavan svejedno . Da ne bude da samo opisujem ovo auto tu još može biti npr famozna Golf 4, Fabia (SDI), 206 ili čak 307, clio, C3 ,Megane , Stilo, Astra G etc . Komplekse od marki automobila nemam tako da mi je to bilo svejedno pa sam istražio sve modele i marke automobila koje zadovoljavaju ovaj kriterij i naravno budžet.
Već neko vrijeme pratim i istražujem ovo područje (automobilizam) uglavnom preko interneta ( pa i ovog foruma), tako da se izbor suzio na auto iz naslova. Zbog čega ? Najviše zbog nivoa opreme, kvaliteta i ,koliko toliko, izgleda unutrašnjosti kabine, velikom izboru, godištu, cijeni, modernijem dizajnu i pouzdanim motorima (kažu) i uglavnom bi to bilo to. Što se tiče ovih specifikacija oko motora (ks, kW, kubikaža) nisam previše birao jer mi ne treba sada neko snažno auto :angelic:

Čemu onda tema ? Pa iskreno zanima me vaše mišljenje, ja vas držim kao najozbiljniju i najbolju zajednicu iz ove oblasti. Da li bi ovo bio dobar izbor ili imate nešto bolje za predložiti , neka lična iskustva, što se tiče održavanja , mana i slično. Naravno da nema idealnog polovnjaka još za ovaj budžet ali eto pokušao sam sve to sumirati i izložiti kroz ovu temu vama da vi date neko svoje mišljenje, preporuke i savjete naravno uz obrazloženje pa da biramo između dva zla :D
Neki će reći da je previše komplikacija i detaljisana za tako malu vrijednost ali jednostavno volim tako da istražim i odaberem bestbuy opciju bio to tv, računar, stolica, patike, ipak je to moj novac koji želim da što bolje uložim. Eto pis i hvala svima koji (ako) pročitaju unaprijed :turbo:
 
Član
U toj cijeni i nivou opreme, a da nije neki "les" i nema "previse" KM ja bih preporucio (a ti nisi naveo), kao sto vec neko rece Seat Ibizu, kad uporedim Focusa i Ibizu, a da uzmem u obzir sto si i ti naveo, moze i Fabia i da je u blizu njih i Megan. Vozio sam i posjedovao sve njih sem Megana, da se razumijemo. Mozes mozda nesto mladjeg Focusa naci, u tom nivou cijene, to je po meni manje bitno, jer je u pitanju mozda maximum 2-3 godine, jer je kvalitetnija limarija na strani Seata a koliko je dizel motor na Ibizi pouzdaniji i bolji, mozes i ostale pitati.
 
Član
Moras malo suzit izbor, stavljas u isti rang gradska auta (fabiu, clia) , kompakte (focus, megane) i limuzine (lagunu, passata) i td.

Što se tiče focusa (već si odlučio da bude dizel) biraj izmedju 66 , 74 i 85 KW , ima i od 55 KW al je prilično trom (narocito sa klimom) . 55 i 66kw su bos pumpa motori (tddi starije generacije) , dok su 74 i 85kw common rail (tdci noviji motori) i ako su ispravni rade tiše i ugladjenije od tddi-a . Kod ovih tdci vodi racuna gdje sipas gorivo i sanse da imas problema sa injektorima su minimalne . Razlika je jos u tome sto je kod tdci motora plivajuci zamajac (pa pregledaj ima li kakvog treskanja) . Sto se tice limarije pregledaj zadnje rubove , donje dijelove zadnjih vrata (kad otvoris vrata) , a ako je karavan onda i rub gepeka , podigni tapacirung u gepeku i tu pogledaj , ako je na tim mjestima zdrav onda je i ostalo uredno . Tddi motori su jedino imali problema sa pumpom , ali to je vjerovatno vec odavno reparirano na svim s obzirom na godista i kilometre .
 
Član
Ako je bas plafon 5000,probaj stila naci,malo izbiraj pogledaj,mada je to sve u 5 deka

Послато са LG-D855 уз помоћ Тапатока
 
Član
Nezahvalna cifra, svako vuče vodu na svoj mlin, ja necu, ali Focus je vrlo pouzdan automobil koji odlično leži na putu, ali je limarija kurton teški. Ja ga još zdravog nisam vidio.

Poslato sa G620S-L01 uz pomoć Tapatoka
 
Član
Pa jes cifra nezahvalna,ja licno nisam forda nikad imao,inace ne volim reci valja ne valja bilo koja marka vozila,ali ove neke ljude sto sam znao,ima li su nekih problema sa focusom,e onda je lik dovezao focusa 2005 ja msm,ona prva tipa,extra,ali valja ga naci extra,a da je 5000,mada nek vidi....

Послато са LG-D855 уз помоћ Тапатока
 
Član
Prije svega hvala vam svima na odgovorima i odzivu na temu :D
Da ne bih sve citirao idemo ovako redom ;
@ George : Razmatrao sam i tu opciju ali su uglavnom u izuzetnom lošem stanju i opremi za ovaj cjenovi rang
@ Nebojsa_GTD i lemi2903
: Kod navedenih modela najviše me odbija unutrašjnost, plastika i krhki dijelovi, s druge strane imamo pouzdanost i limariju , može li neko reći nešto o tim njihovim motorima :oops:

@ N1troTDI : Dva prijateljima imaju lagunu isto ja mislim da je 2003 godište limuzina i stalno neke probleme imaju neke popravke, ne znam tačno sad nije me to interesovalo haha :D Uglavnom gledaju da ih se riješe i zbog toga sam odustao od toga
o_O


@wispi : Pa dobro zato jer mi je svejedno ali u biti su kompakti jer limuzine su ili stare ili nezadovoljavaju kriteriji za taj cjenovni rang, clio suviše mali i tako :D
Pošto vidim da imate ličnog iskustva oko ovog modela, koji motor preporučujete ?
 
Član
Druze moras ti na kraju odluciti tacno koji model hoces i fokusirati se na njega,jer ti sad da gledas 5 modela,nemas ni vremena,ni zivaca i na kraju bi bilo ne valja ni jedan....i ne bi mogao razumno gledati,pa evo samo ovde ces dobiti toliko razlicitih misljenja,da neces znati ni sta bi ni sta ne bi

Послато са LG-D855 уз помоћ Тапатока
 
Član
Razumijem i znam da se na kraju mora pristati na neku vrstu komprimisa, nema ga a da mu je sve idealno zato sam izbor suzio baš na ovaj auto iz naslova
 
Član
Ok,onda samo gledaj fokuse dok se ne odlucis za jednog

Послато са LG-D855 уз помоћ Тапатока
 
Top